Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Miracolul iubirii

#1
Cap.1
In camera unei fete de 16 ani cu parul roz ca florile de abia inflorite,cu ochi verzi ca cel mai scump smarald si pielea alba ca spuma laptelui,al carui nume e ste Sakura,era mare galagie din cauza unei certe dintre ea si sora ei mai mare de 18 ani cu parul rosu,ochi verzi si pielea alba,al carui nume este Saya.
-Saya de cate ori sa iti spun sa nu mai intri in camera mea,ca eu nu am intrat niciodata in camera ta,spuse Sakura foarte nervoasa gata sa se bata cu sora ei.
-Calmeaza-te surioara am vrut sa te chem la masa,spuse Saya foarte calma.
-Bine vroiai sa ma chemi la masa dar ce cauta jurnalul meu la tine in mana,tipa Sakura.
-Eu...eu l-am gasit pe jos si vroiam sa ti-l pun pe masa,se balbaia Saya.
-Da eu intotdeauna imi pun jurnalul in sertar,Sakura tipand in continuare.
-Ce se petrece aici?a spus o femei de 38 de ani cu parul roz si ochi verzi,iar numele ei este Ayumi.Saya nu ti-am spus sa o chemi pe Sakura la masa?
-Ba da mama,dar ,,Domnisoara Perfectiune" s-a enervat cand i-am luat jurnalul de pe jos,incerca Saya sa explice.
-Nu e adevarat,jurnalul niciodata nu il las pe jos ca sa nu il ia ,,Miss eu sunt cea mai tare",spuse Sakura.
-Gata haideti odata la masa doar nu vreti sa intarziati la intalnirile cu sensei vostri,spuse Ayumi.
Bine mama.Saya pentru ultima oara iti spun nu mai intra in camera mea,a spus Sakura.
-Da ma rog cum spui tu,zise Saya.
In timpul mesei cele doua fete isi aruncau priviri ,dar fara nici macar o cearta.Dupa ce au mancat cele doua surori s-au dus in camerele lor pentru a se schimba.Sakura si-a ales un kimono rosu,iar pe sub kimono si-a luat o pereche de colanti negri si in picioare si-a luat o pereche de sandale ninja albastre.Saya si-a ales un kimono negru scurt,iar pe sub kimono o pereche de colanti negri pana la genunchi si in picioare si-a luat o pereche de sandale ninja negre.
In drum spre locurile de intalnire a celor doua,nici una dintre ele nu a zis nimic.Sakura si-a luat la revedere de la sora sa.Sakuara cand a ajuns la locul de intalnire l-a vazut pe Naruto nervos si si-a dat seama din ce cauza era asa.Naruto este un baiat de 16 ani hiperactiv cu parul blond ca spicele graului si ochi albastri ca cerul infinit.Intr-un copac statea Sasuke,un baiat de 16 ani cu parul negru si ochi negri ca cel mai intunecat abis.
-Buna baieti,sensei nu a venit inca?a intrebat fata.
-Buna Sakura-chan,nu a venit inca,spuse blondul.
-Mda buna,spuse brunetul indiferent.
-Hey de ce esti nervoasa?a intrebat blondul.
-Hmmm,doar o mica cearta cu ,,Miss cea mai tare fata de pe planeta"spuse Sakura.
-Din nou o cearta cu soa ta ,spuse Naruto chicotind..
Dupa o jumatate de ora soseste si enseiul lor,un barbat de vreo 29 de ani cu parul argintiu,cu o masca albastra ce ii acoperea jumatate din fata,iar bandana ii acoperea unul din ochi,iar celalalt ochi se putea observa ce este caprui.
-Sensei ai intarziat,spuse Naruto nervos.
-Scuze,doamna Hokage a avut ceva sa ne transmita,spuse Kakashi.
-Despre ce este vorba?a intrebat Sakura politicos.
-Pai in seara asta este un bal si prezenta e obligatorie si sa fiti prezenti la Academie la ora 18:00,spuse Kakashi.
-Bine sensei,au spus cei trei in cor.
-Acum puteti pleca,la revedere,spuse Kakashi.
-La revedere,au spus cei trei.
Dupa aceasta discutie cei trei s-au indreptat spre casele lor.Pe la mijloculdrumului Naruto s-a despartit de ceilalti colegi.Dupa putin timp sakura si-a luat ramas bun de la brunet si a intrat in casa.Cand a intrat pe usa Sakura a fost intampinata de mama sa,iar Sakura i-a spus ca in acea seara va fi un bal la Academie.Dupa o mica discutie cu mama,Sakura s-a dus in camera sa sa faca mai intai un dus relaxant si dupa s-a dus la dulap pentru a-si alege hainele.Dupa doua ore jumatate de cautari si-a ales o rochie pana la genunchi alba cu cateva flori roz de cires,iar in piciaore si-a luat o pereche de sandale albe.
Amintirea este cel mai frumos vis.Nu nega cand esti trist din cauza plecarii unui prieten,nu nega cand o lacrima iti cade pentru acel prieten,spunand,,Nu plang mi-a intrat ceva in ochii",daca ai spuna asa ceva ai demonstra ca esti o persoana fara suflet.
Inscrieti-va pe forumul meu http://www.roseflower.3xforum.ro
[Imagine: chibi_2763.gif]
,emy chibi-ul ingerasului_care_nu_poate_zbura




Răspunsuri în acest subiect
Miracolul iubirii - de emy_sweet_girl - 23-06-2009, 02:54 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Alany Aysee - 23-06-2009, 04:12 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Annya_Anna - 23-06-2009, 04:21 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Flash - 04-07-2009, 04:12 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Dark~Melody - 04-07-2009, 08:32 PM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de ***candy bar*** - 08-07-2009, 12:26 AM
RE: Miracolul iubirii(sasusaku) - de Marty:X - 04-08-2009, 02:53 PM
RE: [naruto]Miracolul iubirii - de emy_sweet_girl - 26-09-2009, 11:50 AM
RE: [naruto]Miracolul iubirii - de Shadow. - 26-09-2009, 12:42 PM
RE: Miracolul iubirii - de Erina Ozaki - 29-11-2009, 07:49 PM
RE: Miracolul iubirii - de Denny - 02-12-2009, 11:55 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)