Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mna's Journal

#2
Cred ca e ceva in aer deoarece vad ca toate topicurile se deschid in sectiunea yaoi :|.Ficul tau nu e unul yaoi (adica cu gay in traducere libera...) asa ca nu are ce cauta aici.
Acum ca am lamurit problema asta, o sa-mi continui comentariul referitor la ce ai scris tu pe acolo.
M-a deranjat aspectul pentru inceput.Adica puteai sa lasi si tu un oarecare spatiu intre introducerea ta si povestea propriu-zisa.Apoi, capitolul e scurt..mai trebuia sa scri inca de 4-5 ori pe'atat ca sa fie cat de cat acceptabil.
Acum actiunea..Hm..nu ai descriere deloooc.Nu ai spus nimic despre acei colegi de echipa decat care este sexul lor si ca au o sora Sakura si un frate Sasuke.A, si inca ceva :treci de la un subiect la altul foarte repede: acum o secunda vorbeai despre colegi, apoi despre iubit (pe care dintr-un motiv total misterios il parasisei), si hop-top trecem la a doua zi...Nu se face asa [-x.
Si cine mai e si Pein? Scz dar eu n-am avut bunavointa sa vizionez Naruto, asa ca nu prea am idee cine ar putea fi..Si chiar daca nu e din Naruto, tot trebuia sa-l descrii.Si daca stau bine sa ma gandesc nici pe tine nu te-ai descris...Si se presupune ca esti personajul principal, desi nu ne-ai spus nici macar cum arati.Si ajungand la sfarsitul capitolului, revin iar la partea cu aspectul...Macar un rand...macar unulll liber si era de ajuns.
Slava domnului ca nu ai greseli de scriere sau ortografice..sau cel putin nu le-am vazut eu deoarece eram prea atenta sa inteleg actiunea.
In alta oridine de idei, eu te-as sfatui sa nu renunti..Adica sa nu renunti din cauza mea.Dar asta nu ar fi o problema deoarece atunci cand iti doresti cu adevarat ceva (in cazul tau, sa scri), nu te va opri nimic.Cel putin asa cred eu..Oricum tine cont macar 10 % din ce-am zis si vei vedea ca in timp te vei perfectiona...
Spor la treaba :)
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*



Răspunsuri în acest subiect
Mna's Journal - de Mina_Blood - 09-06-2009, 08:50 PM
RE: Mna's Journal - de nolazy - 09-06-2009, 10:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  L's journal [shounen-ai] Verrine 55 29.582 19-12-2010, 05:56 PM
Ultimul răspuns: Verrine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)