Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sunt Spion..Si ce?

#1
Capitolul 1

Prima zi de Liceu


clsa9a. Pentru unii ar fi o mare suferinta,dar pentru mine inseamna raiul pe pamant.Cand ma gandesc ca in sfarsit am scapat de teroarea din clasele 5-8,ei bine,aflati ca m-am inselat.Dupa 3 luni de vacanta apuc sa-l vad din nou pe inamicul meu numarul 1.Cel care mi-a facut viata imposibila si nu mi-a dat sansa de a fii fericita.El.Dusmanul fericirii mele.Demonul in piele de ingeras.Cel a tot cuminte.Ei bine aflati ca nu e asa,de la mine.De cand am inceput clasa a5-a, mi-a facut viata un infern.Acum,nu stiu cum se face,ca este la acelasi liceu cu mine,in aceeasi clasa si in aceeasi banca.Va vine sa credeti? Mie nu. pentru Dumnezeu,am doar 15 ani.Era unica mea sansa de a fi fericita.cred ca nenorocitul a facut in asa fel incat sa cada cu mine in clasa.Daca este bogat,asta nu inseamna ca trebuie sa domine pe toata lumea.Pe toata lumea inafara de mine. Eu sunt singura care m-am impotrivit ''stapanului'',asa era peclit de catre ceilalti colegi in scoala generala.Eu,am fost singura care nu i-am spus ''stapane'' si nu i-am facut jocul.Jocul lui plictisitor, care se numea,sau poate se mai numeste inca, ''Regele tuturor''.Eu ii spuneam ca mai bine e ''regele Impiedicatilor''.Daca era cel mai frumos din scoala generala,ceea ce eu nu recunosteam si nu voi recunoaste in viata mea,toate fetele il venerau,el tot un impiedicat ramane.
Numele meu este Misha Diamond Blackstone si tocmai am trecut in clasa a 9 -a.
Probabil va intrebati de ce il poreclesc ”Regele Impiedicatilor”.Faza este ca in clasa a VI-a,prin mijlocul semestrului II ,am intarziat la scoala din cauza unui “secret” .Treceam pe holurile scolii si am auzit zgomote de ras pe holul din partea de vest,pentru ca scoala noastra era prea mare.M-am indreptat spre acel hol si atunci l-am vazut.Pe el.Mergea lejer ,liber si fara nicio grija,cu un tricou prea strimt si un jeans prea sexy.Din ce unghi l-ai privi,ai putea sa te topesti,dar nu si eu.Si in timp ce mergea,hopa s-a si impiedicat de sireturi.Daca l-ati fi vazut.ha ha.A trebuit sa ma tin de burta pentru a nu rade, dar se pare ca am scapat un ‘zgomot’ pentru ca a inceput sa se uite intr-o parte si in alta sau probabil se asigura ca nu l-a vazut cineva ,sa nu se faca de ras.Se pare ca ‘domnul Perfectisimo’ nu mai e asa de perfect.Bineinteles ca eu,fiind eu,nu am spus nimic despre faza penibila in fata lui,dar in schimb i-am spus lui Pierre,partenerul meu in ‘crima’.El e singurul care stie si secretul meu.

Start:
-De ce trebuie sa ma duc chiar in Belgia?Doar s-a scurs informatia ca va lua avionul spre Luxemburg.Nu inteleg de ce trebuie sa il mai spionez in timpul zborului.Si in plus,nu imi plac uniformele acelea mulate.Haide sefu-
Seful se incrunta si pe acelasi ton ridicat ca si al meu,spune:
-Crezi ca am timp de smiorcaierile tale?Dar in fine,stiu ca nu te vei lasa,asa ca o sa te trimit doar la Luxemburg.Dar atentie.Te vom pune ca noua lui asistenta.Sa nu iti strici acoperirea.Tu esti cea mai buna la aceasta ‘afacere’.Totul e in mainile tale.Mult success.Esti libera.A spus sefu’ indemnandu-ma spre usa din otel.
Va intrebati ‘de ce e o usa de otel ci nu una din lemn’?Ei bine ,ne aflam in camera cu arme si seful trebuia sa vorbeasca urgent despre misiunea lui “StefiO1”,colegul de servici,care nu s-a mai intors din misiune,asa ca seful a trimis elita,adica pe mine.Nu intelege si el ca este doar un part-time job?Dar totusi am acceptat,deoarece imi lipseste si mie actiunea.
M-am indreptat spre iesirea din agentie ,salutandu-mi colegii.Pentru o pustoaica de 15 ani,as putea spune ca acest job este distractia mea.Probabil ca va intrebati unde sunt, ce fac si ce job este acesta. nu? In momentul de fata sunt la Serviciile Secrete de Spionaj si Asasini de Elita.Ma ocup de spionaj si uciderea politicienilor corupti ,oameni criminali si alte lucruri destul de interesante.Va intrebati cine sunt eu cu adevarat?Ziua eleva ,noaptea spion.Destul de simplu,nu?Nu…Adevarul este ca ma antrenez de la varsta de 5 ani pentru a intretine afacerea familiei mele.Nu a fost asa de simplu pentru altii,dar pentru mine a fost floare-la-ureche.Tatal meu este patronul firmei de Asasini platiti si Sevicii secrete de spionaj si Asasini de Elita.Pe la varsta de 10 ani mi s-a incredintat prima misiune.A fost in Israel.Uciderea primului-ministru,Harell Briel.A fost prea simplu.Fiind si primul copil care a ucis pe cineva atat de important,am devenit Elita numarul 1 la varsta de 13 ani si jumatate.
Sa va spun si despe familia mea.Blackstone.Cea mai puternica familie din aria a 12 tari.
Pauza:
Tatal meu(Cedric Blackstone):
Joburi si afaceri:
Detine 10 scoli private prestigioase in intreaga tara:New York,California,New Seattle,California,Anglia ,Irlanda,Croatia,Rusia,Romania,Belarus.
Trei scoli de super-spioni (SSS-Secret Society Spies)
Serie de restaurante de 5 stele, hoteluri si 7 moll-uri.
Mafia:Seful organizatiei de teroristi, mob si piata neagra.
Directorul si patronul firmelor de spionaj si asasini platiti.
Mama(Cizelle Misha Blackstone):
Joburi si afaceri:
Detine o serie de imbracaminte “Cizelle” pentru adolescenti si tineri casatoriti .
Sefa agentiei CIA.
Moderator cibernetic.
Mana dreapta a tatalui meu.
Croaziere.
Afaceri cu Iahturi,vase,barci,vapoare.
Bunicul din partea mamei a gasit scoala de fete “Cizelle all girls barding school”,dar acesta a decedat din cauZe naturale si mostenirea i-a revenit mamei,conform testamentului bunicului,plus insula privata din Bahamas,cele 4 vile din:Scotia,Grecia,Jamaica si Japonia,toate din diferite regiuni ale lumii,care sunt ingrijite foarte bine de servitorii angajati de mama.
Doua restaurant faimoase pentru celebritati in California.
5 magazine de bebelusi .
Un hipermarket in Anglia.
Afaceri cu armament.
Ministru de finante .Se ocupa cu bugetul si administrarea banilor din tara.
Eu(Misha Diamond Blackstone):
Identitate ascunsa.Nume fals:Misha Sky Whitestone.Numele sunt asemanatoare.
Eleva la scoala Bridgewood.Scoala nedetinuta de catre parinti.Este o scoala publica,pentru a nu da de banuit dusmanilor din mafie.
Spion si asasin platit de elita pe timp de noapte ,in vacante,sau in weekend-uri.
Regina ghetii,asa cum unii elevi imi mai spun.
Agent secret pentru infiltrari in mafia.
Nimeni nu stie ca familia mea are o fata .Ei cred ca au avut un baiat,dar le-au murit.
Nimeni nu stie de identitatea mea ,inafara de parinti,unii colegi de servici si Pierre Francois .
Stilul adoptat este emo ,punk,casual…
Parul :Breton mai jos de sprancene,parul negru –albastrui pana la abdomen.
Ochii:Culoarea verde. Cand sunt suparata sunt o culoare de gri.
Inaltime:1,80
Inteligenta:4 GPA(cel mai mare)
Cupa : 34 D
Figuri de lupta:Tae quan do,Karate-centura neagra.Craw maga(lupte avansate de strada)Box si kick boxing.
Sunt inchisa in mine ,privirea departe,iar cand ma ‘benoclez’…am o privire ucigasa..de temut…
Sefa Grupei de Asasini de elita.
Memorie fotografica…Simturi avansate…Daca mi-ati da o farfurie de spaghete,as putea omori cu ele..ha ha…
Sunt sarcastic , dar uneori pot fi si foarte matura.
Si alte lucruri pe care le ve-ti afla pe parcursul ficului…
Start:
Luxemburg.H:04:43PM.
-Am intrat.Este liber.Am transmis prin casca din ureche.
-In regula.Infiltreaza-te fara sa te vada nimeni.Succes.Terminat.S-a auzit prin casca o voce de barbat.
Deocamdata sunt langa receptie,asteptandu-l pe Domnul Hussedin.Imi intorc privirea spre usa principala si…iata-l ca vine.Imbracat la patru ace cu o pereche de ochelari negri..mafia 100%.Ma intreb oare de ce mi-au dat mie misiunea aceasta..si unde poate fi Stefi01?Prea multe intrebari si nicidecum un raspuns.Subiectul se indreapta spre lift insotit de catre 2 garzi musculoase.Perfect si simplu.Cu cat mai mari cu atat mai usor de doborat.Ma indrept elegant spre usile liftului,atragand privirile barbatilor..Haide-ti fratilor ca am doar 15 ani..Nu sunt interesata in bosorogi.Acum sunt imbracata intr-o fusta neagra mini si mulata si un top alb cu o stea mare de culoare neagra+ o pereche de ochelari negri.Sunt incaltata intr-o pereche de sandale cu tocul cui de 10cm.Foarte…sexy?Huh..
Am intrat in lift impreuna cu domnul Hussedin si cele doua garzi imbracate in negru si as putea spune ca domnul Hussedin ma priveste cu ‘dorinta’.Uh Oh..Ce ma fac?Repede..Aha..Sa incep o conversatie usoara..
-Buna Ziua domnule Hussedin.O zi frumoasa ,nu? Am intrebat cu o voce senzuala.Dumnezeule…Sa nu crezi ca incerc sa il seduc,pentru ca nu vreau sa iti creezi o impresie urata despre mine..
Suspectul ma priveste indelung,fara a ‘specula’ vreo minciunica gigantica si incepe sa raspunda privindu-ma ,acum, de sus in jos,analizandu-ma.
-Da..chiar este.Spune-mi esti noua?Raspunde acesta inapoind o intrebare cat se poate de grea.Si acum sa facem totul ca la carte…
-Da,sunt noua,domnule.Sunt noua dumneavoastra secretara,nu vi s-a spus?Cautam niste job-uri mai simple si un lucrator de la firma dumneavoastra mi-a facut aceasta oferta de nerefuzat.Este o deosebita placere sa lucrez pentru dumneavoastra.Am informat eu nataraul care sta in fata mea.
“Normal ca e de nerefuzat jobul acesta..Asteapta numai sa termin cu tine..Si o sa imi faca o deosebita placere sa va lucrez fata dumneavoastra ,domnule Hussedin”-Am comentat in gandul meu.
~Ding~
Usa din metal a liftului se deschide si incet incet, ajungem si la usa biroului directorului.Ma inapoiez putin de cei 3 barbati inalti din fata mea si transmit datele prin microfonul plasat la urechea stanga.
-Sunt la biroul lui.Va astept in 5 minute, jos,pe aleea din spate.Terminat.
-In regula.S-a auzit o voce ,acum de femeie.
Intram in cele din urma in biroul victimei numarul 258X ,cu viteza melcului si…
-Garzi,puteti astepta afara ~acum ii fac ochi dulci~,eu si domnisoara de fata avem cateva dosare de terminat.Sunteti liberi.Spune victima in timp ce se aseaza pe scaunul negru din fata biroului.
Este o camera destul de spatioasa.Avantajul meu este ca aceasta camera are balcon si usi din geam,asa ca, in caz de nu voi putea iesii neobservata din biroul victimei,voi putea evada pe balcon.Si cu toate camerele acelea de filmat de pe holuri…V-am spus ca am o privire care analizeaza tot.
Cei doi barbati pleaca ,lasandu-ma singura cu Hussedin.Acum este sansa mea.
-In regula domnule,cu ce vreti sa ne ocupam mai intai?”stiu eu! Cu strangularea dumneavoastra.”Am adaugat in gand.
-Ce-ar fi daca m-ai ocupa tu pe mine cu ceva mai…”oh,Doamne…spune-mi ca nu a zis asa ceva!Ewww!Ce pervers!”
Dar il las sa creada ca ma apropii de el ca sa il ‘seduc’ ,numai pentru al strangula de gat.
Zis si facut.Acum domnul pervers si-a gasit drumul in Iad.Tot ce ramane de facut este sa evadez pe balcon si sa ma intorc imediat la baza pentru a raporta succesul misiunii.Banuiesc ca au gasit-o pe camarada mea…
~O ora mai tarziu~
Va intrebati cum a mers misiunea?Evident ca bine si normal.A foat foarte simplu.Am sarit cu parasuta de la etajul 36 si am fugit cu skatebordul pana in spatele aleei , unde m-au asteptat doi colegi de echipa,Johnson si Brittany.
In momentul de fata ma aflu la baza,raportand misiunea de sucess.
-In regula ,Misha.Ai facut o treaba buna,ca de obicei.Nu este necesar sa te felicit.Stii de ce esti capabila.O zi buna in continuare.Vorbeste tatal meu,aka Sefu’.
-O zi buna si tie tati.Cand vine mama din Franta de la prezentarea de moda?Il intreb pe tati ,stand pe scaun si citind editia viitoare a revistei de moda “ Cizelle”.
-Cred ca peste 2 zile,nu stiu sigur.Acum du-te si odihneste-te.Maine ai scoala.Sa iti mentii gradele si sa iti ascunzi identitatea.La revedere.Spune tata plictisit.
-La revedere tati…Si nu iti face griji!Secretul meu e in siguranta!Strig eu apropiindu-ma de lift.
~Peste 4 ore~
Ma intreb daca baia facuta ,mancarea mancata si odihna realizata m-au ajutat cu ceva…Maine este…prima zi de scoala!Nu!!!!Nu vreau!De ce eu?Va intrebati de ce ma sclifosesc acum?Nu stiti?
Inamicul meu si dusmanul meu la greu va fi si el acolo.Dar nu numai in scoala, ci si in aceeasi clasa…ba mai rau…si in aceeasi banca!Cat de rau mai poate fi?
Oare Dumnezeu ma pedepseste pentru ca nu am fost cu bunica la biserica acum 2 luni cand am fost in misiune?Sau cand i-am luat acadeaua lui Pierre si am aruncat-o pe jos?Nu mai conteaza acum…Tot ce ramane de facut este sa…visez…Noapte buna..si maine o zi cat mai buna…
Dar nimeni nu mi-a zis ce surprize ma astepta in ziua de luni.
Atat deocamdata!



Răspunsuri în acest subiect
Sunt Spion..Si ce? - de ~angelino~ - 24-05-2009, 04:46 PM
RE: Sunt Spion..Si ce? - de Shojo Queen - 24-05-2009, 05:30 PM
RE: Sunt Spion..Si ce? - de ~!angelino!~ - 29-05-2009, 07:01 PM
RE: Sunt Spion..Si ce? - de Black_angel - 29-05-2009, 10:21 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)