Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

RenaÅŸterea lumii - personaje.

#1
M-am g�ndit ?i eu la ceva, ?i am zis s? deschid un topic. Aici vor avea loc �nscrierile pentru 'joc' .

S? v?d spun despre ce este vorba. O lume �n declin, dar o lume �naintat? �n viitor. �n anii 2300 unde oamenii au luat-o razna, pentru dorin?a de putere, bani , ar face orice s? c�?tige ceea ce �?i doresc. �n urma unor experimente ?tiin?ifice, �n unele laboratoare subterane, au fost create noi creaturi, ' mutan?ii ' numi?i de oameni, care , f?r? scrupule, �i folosesc �n propriile lor scopuri, pe aceia ce nu au destul? voin?? s? reu?easc? singuri. O lume �n care fiecare face ce vrea, toat? lumea lupt?, iar cei ce vor s? tr?iasc? �n pace, nu o g?sesc din cauza celor din jur.

Personajul meu
Imagine : http://media.photobucket.com/image/anime...imeBoy.jpg
Nume : Ikiru Raikou
Descirere : Este un b?iat �n v�rst? de 19 ani. A tr?it �ntr-un laborator al?turi de tat?l s?u, un mare savant, ce a f?cut o mul?ime de experimente ?tiin?ifice. Tat?l lui, fiind mult prea inteligent a dat, oarecum, spre nebunie. Acesta a experimentat pe propriul s?u fiu. Acum, acesta are anumite puteri speciale. Tat?l s?u a reu?it s? se �ntinereasc? cu c�?iva ani, acum acesta ar?t�nd ca un b?rbat de 25 de ani. Ikiru nu ?i-a �nvinov??it tat?l pentru folosirea lui pentru experimente, mai mult i-a mul?umit pentru puteri. Av�nd un laborator subteran , tat?l lui a continuat cu experimentele sale, iar Ikiru a ie?it la suprafa??, pentru a putea tr?i. Este indecis, ?i nu ?tie ce ar putea face. �l �nc�nt? dorin?a pentru bani ?i putere, dar ?i mai mult ador? g�ndul unui r?zboi mondial. Pentru c? �n urma experimentelor acesta a c?p?tat o sete incredibil? de v?rsare de s�nge.
Are p?rul brunet, cu nuan?e de albastru �nchis. La fel ?i ochii. Este �nalt, matur dar ?i amuzant. Nu �i place s? fie tratat cu indiferen??, ?i ador? s? fie centrul tuturor lucrurilor. Este calm, ?i nu se enerveaz? repede, dar c�nd se enerveaz? distruge tot ce este �n jurul lui.
El �?i deschide un bar de noapte unde pot intra to?i cei ce doresc, mutan?i ?i oameni. Pentru a bea, sau pentru alte lucruri; acesta vinde arme ?i face trafic de droguri. A?teapt? cu intensitate s? g?seasc? creaturi interesante cu care poate duce aventuri s�ngeroase.



Răspunsuri în acest subiect
Renaşterea lumii - personaje. - de Teh - 24-05-2009, 11:50 AM
RE: Renaşterea lumii - personaje. - de Denny - 24-05-2009, 07:08 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  RenaÅŸterea lumii Teh 33 14.445 24-06-2009, 07:14 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)