Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Credeti in ceea ce se scrie in Biblie sau in teoria lui Darwin ?
Cred in teoria lui Darwin !
7.14%
1 7.14%
In niciuna, nu ma intereseaza.
21.43%
3 21.43%
In Biblie, cu siguranta.
57.14%
8 57.14%
Cred ca amandoua sunt destul de bune, doar ca ma rezum la teoria lui Darwin.
14.29%
2 14.29%
Total 14 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Credeti ?

#7
~Credeti mai mult in ceea ce se scrie in Biblie, sau mergeti pe teoria lui Darwin ?
Nici una, nici alta... sincer. In ceea ce priveste teoria lui Darwin, daca omul chiar se trage din maimuta, si a evoluat in timp.. atunci de ce de cateva milenii a ramas sunt forma pe care o avem toti acum. Mi se pare cam imposibil ca aceasta sa fie forma finala a omului. Deci nu prea cred in teoria lui Darwin, cat despre Biblie. Nu prea sunt atat de credincioasa incat sa cred ca Dumnezeu ne-a creat. Cineva tot a facut-o insa nu cred ca Dumnezeu a fost acela. Omul cauta de mult raspunsuri pe care nu le-a gasit pana acum... si nici nu cred ca e vrednic sa afle adevarul despre creatia sa. Curiozitatea ne omoara.. insa nu meritam.

~Credeti ca se va forma o alta lume in caz ca Pamantul nostru ( la un moment dat ) va disparea sau va fi distrus ?
Mai mult ca sigur... [ din pacate tot la spusele din Biblie ajung] si asa cum scria si acolo.. Dupa Apocalipsa o noua lume va fi creata... sper ca aceasta sa fie fara oameni, ci o alta forma de viata. Caci daca omul va fi creat din nou, trecutul se va repeta... vom face aceleasi greseli ca inainte. Deci decat sa fie creata o noua lume, si omul sa fie din nou stapanul ei... mai bine nu s-ar mai crea nimic. Din nou razboaie pentru teritoriu, ucidem animalele fara aparare, ura, lacomie... mai bine nu am mai exista decat sa facem iar aceste lucruri care pur si simplu ma dezgusta.

credeti ca sub ceea ce nu vedem, exista un adevar care v-a schimba lumea, daca va fi aflat ?
Da.. insa daca ar schimba-o intradevar, ar fi intr-un mod negativ.







Răspunsuri în acest subiect
Credeti ? - de Flash - 18-05-2009, 09:26 PM
RE: Credeti ? - de Ryuu - 18-05-2009, 09:43 PM
RE: Credeti ? - de Nidryne - 19-05-2009, 09:44 AM
RE: Credeti ? - de cookie - 19-05-2009, 10:13 AM
RE: Credeti ? - de OverTheRainbow - 19-05-2009, 06:53 PM
RE: Credeti ? - de Coyote Stark - 20-05-2009, 07:04 AM
RE: Credeti ? - de Apathy - 23-05-2009, 11:54 AM
RE: Credeti ? - de chrissta - 23-05-2009, 04:03 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)