Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ask The dust[Intreaba praful]

#9
Capitolul VI







This is me for forever
One of the lost ones
The one without a name
Without an honest heart as compass








=Galior=


Speranta sau dezamagire, dorinta sau pacat, solutie sau abis oare care e marginea unde cazi in dizgratie ? Oare este chiar cea mai buna solutie ? Oare voi reusi ? Exista un singur mod pentru a afla daca este bine sau rau. Trebuie sa incerc, defapt chiar daca ar fi rau, oare ce as avea de pierdut, sunt singur, nu am pe nimeni de care sa imi pese, nu am pe nimeni care sa planga pentru mine, cine ar plange sau cine ar suferi dupa unul ca mine, un talhar cea furat sperantele oamenilor, un criminal ce a omorat visele oamenilor. Oare cui i-ar putea sa ii pese daca eu mor sau traiesc, sunt doar un vampir ce se hraneste cu durerea pe care o provoaca oamenilor, sunt doar un suflet ce rataceste prin lume fara ca lumea s isi aduca aminte ce eram o data, nu mai am un nume, sunt doar un vierme ce se chinuie sa iasa la suprafata, dar care se teme de pradatrorii ce ar putea sa il distruga. Dar...Mushiro, off el poate este singura persoana careia ii poate pasa de mine el este cel care mi-a dat speranta, este cel care de-a lungul anilor m-a facut sa vad ca inca am un scop, ca inca am un rol de jucat in aceasta lume cruda. Pentru el pot spune ca as vrea sa reusesc, caci ar fi pacat sa dau gres, ar fi ca si cum toti acesti ani au fost degeaba. Pentru visurile mele trebuie as vrea sa traiesc, as vrea ca noaptea asta sa fie ultima noapte de suferinta, ultima lacrima de pe chipul ingerilor ce ma vegeaza, caci maine un nou inceput ma asteapta, o noua sansa spre o viata mai buna, o noua sansa spre iertare. Trebuie sa imi pastrez speranta, pentru visurile mele, caci a iti pierde speranta e o crima.

Maine voi incepe o noua etapa din viata mea acea etapa in care puiul incepe sa zboare, gasindusi singur o cale catre frumusetile lumi, maine voi incepe sa redescopar ce inseamna sa traiesti. Asezandu-ma in pat descopar langa perina caietul pe care incepusem a imi scrie gandusrile si intreaga mea viata, il deschid si citesc ultima fraza � Mama fie ca maine norocul sa fie de partea mea, iar inima-ti plina de durere sa ma ierte si sa imi ipartaseasca din caldura ei � , lacrimile incep sa curga, dar nu sunt lacri de dezamagire sun lacrimile dorintei de a dovedi ca pot deveni un om bun. Te urasc Kanaye, toata viata mea te voi ura pentru ca ai profitat de faptul ca eram ametit de alcool, si simteam nevoia de a fuma ai profitat de asta dandu-mi marijuana, ai reusit ce ai vrut mai transformat intr-o unmbra nenorocita, intro fantasma a vechiului eu, ub zombi ce imbolnavea pe orcine intra in contact. Cu greu reincep sa scriu in jurnal, caci imi aduc aminte de zilele ce au urmat dupa incidentul acela, nici acum dupa atatia ani nu pot uita socul pe care mama l-a avut cand m-a gasit in coma alcoolica in baie. Imi amintesc ca m-au dus la spital, si dupa cateva ore de tratament mi-am revenit si am fugit din spital, cu gandul sa il gasesc pe Kanaye, mai vroiam incepuse sa imi placa, drogul deja pusese stapanire pe mine, nu ma puteam impotrivi era ca o voce ce imi soptea la uureche, mai mult, mai mult. Ajuns in fata usi de la apartamentul in care amicul dealer locuia, acesta la auzirea batailor mele dispertate in usa, a deschis. Vazandu-ma sa bucurat zicandu-i :

- Ce se intampla Galior, ai venit pentru mai mult ?
- Kanaye nu face pe desteptul cu mine, mai ai tigari delea ?
- Nu, dar stiu de unde putem face rost, astepta sa ma imbrac, si sa gasesc cheile de la masina !
Acum imi dau seama cat de fericit s-a simtit viermele ala in acea zi, isi atinsese scopul, ma adusese acolo unde vroia, incepusem sa imi sap groapa spre pierzanie, devenisem, un drogat, eram cu un pas in iadul, ce urma sa vina in urmatoare luni.Cui fiecare clipa care trecea, asteptandu-l pe nenorocit sa vina creierul meu parca exploda, cerea incontinuu, asa ca m-am hotarat sa il strig :
- Kanaye, hai bah odata ce faci ?
- Dude, take it easy, uite sunt gata, linisteste-te acum mergem sa luam !
Ajunsi in masina tipul ma intreaba :
- Presupun ca ai bani la tine !
- Nu, nu am, raspund eu pe un ton putin speriat
- Pai ce credeai, ba ca e gratis, prima data e din partea casei, a doua ti-o platesti
- Ok hai pana la mine acasa sa iau bani, si inceteaza sa faci pe desteptu cu mine .

Odata ce eram in fata casei mele am coborat din masina, am intrat in casa si am urcat direct in camera parintilor mei, deoarece stiam ca in sertarul de la noptiera lui tata mereu erau bani. Am deschis sertaru si am gasit vreo 500 de dolari, i0am luat si am coborat repede indreptandu-ma spre masina.

- Gata am facut rost de bani, acum hai sa mergem sa luam
- Asa de curiozitate, cam cati bani ai la tine, intreaba Kanaye
- Pai 500 de dolari, sper ca ajung !
- Oho, tipule pai luam marfa de calitate cu 500 de verzisori, e timpul sa experimentezi ceva nou.

Acel ceva "nou" avea sa imi schimbe radical viata, deja eram un hot unul ce fura pentru a se droga. Nu imi pot ierta acest lucru, faptu ca am fost slab, fapul ca mi-am furat parinti pentru a ma droga.

_______________________________________

un nou capitol hope you like it and leave some comments
[Imagine: 359k875.png]
I will fight, one more fight
Don't break down in front of me.
I will fight, one more fight
I am not the enemy.
I will try one last time
Are you listening to me?
I will fight, the last fight
I am not your enemy.

Fiction:
Memento Non Mori
Iris Infinit
Midnight Waltz
Retroversus



Răspunsuri în acest subiect
Ask The dust[Intreaba praful] - de Lucifer - 08-05-2009, 10:56 PM
RE: Ask The dust[Intreaba praful] - de Nya. - 09-05-2009, 12:11 PM
RE: Ask The dust[Intreaba praful] - de angel_of_love - 09-05-2009, 12:17 PM
RE: Ask The dust[Intreaba praful] - de Flash - 09-05-2009, 12:49 PM
RE: Ask The dust[Intreaba praful] - de Lucifer - 09-05-2009, 09:22 PM
RE: Ask The dust[Intreaba praful] - de angel_of_love - 09-05-2009, 10:02 PM
RE: Ask The dust[Intreaba praful] - de Flash - 09-05-2009, 10:11 PM
RE: Ask The dust[Intreaba praful] - de Lucifer - 10-05-2009, 05:11 PM
RE: Ask The dust[Intreaba praful] - de Lucifer - 14-06-2009, 01:42 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Shadows and Dust [+16] Kita 30 17.701 28-11-2009, 04:44 PM
Ultimul răspuns: .Anne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)