Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

my sasusaku story

#7
la sfarsit o sa ma mai gandesc si o sa astept si parerile voastre. Deci, acum, pun si urmatorul capitol. So...enjoi!

3 . Sasuke, idolul clasei

.... Baiatul care pasea cu indiferenta in clasa era chiar cel care daduse peste Sakura la inceputul orelor. Fata il privea inmarmurita, studiindu-i atenta fiecare miscare. Cu toate ca privirile intregii clase erau atintite asupra lui, acesta pasea dezinvolt, parand ca nu-i pasa de nimic, cu toate ca , odata cu aparitia lui, majoritatea fetelor din clasa incercau sa se faca remarcate. Dintre toate acestea, fata cea blonda le intrecea pe toate, ducandu-se langa brunet pentru a-l lua de mana...
~IA MANA DE PE EL!!!! ACUM!!! gandea Sakura furioasa, nestiind nici ea ce e cu izbucnirea aceasta. Nici macar nu-l cunostea pe baiat, ce-i pasa de cine il ia de mana?!.....
Spre bucuria ei, brunetul o respinse, ramanand indiferent dulcegariilor acesteia. A mers mai departe, mutandu-se chiar in banca de langa rozalie.
Usa se deschise din nou, acum aparand Kakashi, care facu prezenta. Astfel, Sakura afla ca pe fata cea blonda o cheama Ino, pe fata cea timida, Hinata, pe baiatul cel blond si energic, Naruto, iar, cel mai important, pe brunet il chema Sasuke.
Mai avea si alti colegi precum : Neji, un baiat inalt, slab, cu parul negru, lung si ochii lila, exact ca ai Hinatei, TenTen, o bruneta draguta, cu ochii caprui, Shikamaru, un brunet cu ochii negrii si parul putin mai lung ca media, prins intr-o coada, Gaara, un roscat dragut cu ochii verzi si Temari, sora acestuia, o blonda simpatica...
-Acum sa ma gandesc cum sa va mut....spuse Kakashi . Mda... Sakura si Hinata, a doua banca de la fereastra, si Naruto si Gaara in fata acestora . Restul puteti sa va pastrati vechiul loc de banca. Dupa ce va gasiti bancile, puteti pleca acasa, deoarece azi nu faceti ore.
Rozalia fu placut surprinsa cand a vazut ca in spatele ei se asezase, nimeni altul decat Sasuke, impreuna cu Kiba, un baiat cu parul castaniu, facut tepi,si ochii mici, negri. Era atat de fericita simtind prezenta brunetului in spatele ei, incat si ea se mira. Privea pe fereastra jocul fulgilor de nea, uitandu-se din cand in cand la baiatul care parea sa nici n-o observe. Dar, totusi ea fericita ca-l simtea aproape.....
- Buna! Eu sunt Hinata. spuse fata de langa ea, reusind intr-un mod destul de placut sa-i intrerupa sirul gandurilor.
- Aaaaaaaaaaaa....... Buna, Hinata. Eu sunt Sakura. Ma bucur sa te cunosc.
- Da. Si eu. Ma bucur mult ca am apucat in aceiasi banca cu tine. E mult mai bine ca anul trecut, cand trebuia sa-i suport fitele lui Ino. mai spuse bruneta.
- Si eu ma bucur..... Esti o persoana draguta. zise rozalia schitand un zambet larg, ce-i dezvaluia sinceritatea.
- Merci! Deci, prietene???
-Da, prietene. rosti Sakura cu entuziasm, intinzand mana spre Hinata, care zambea. Deci, ai vrea sa vi azi pe la mine sa ne cunoastem mai bine? Eu sunt singura de dimineata pana seara, asa ca mi-ar prinde bine compania ta? mai spuse aceasta.
- Da, desigur. Pe la 16 :00 e bine? ii raspunse Hinata.
- Da. La 16 : 00 e perfect. Daca nu te deranjeaza, poti veni acum sa-ti arat unde locuiesc, deoarece e destul de aproape de scoala... mai zise Sakura , in timp ce se pregatea de plecare.
- Perfect. Sa mergem, deci. aproba Hinata.
Elevii iesira din clasa , indreptandu-se fiecare spre casele lor. Sakura il observa pe Sasuke , ce se grabea in directia in care locuia si ea.De fapt, majoritatea elevilor, chiar si Hinata locuia in acea parte a satului, dar ea nu-l putea remarca doar pe brunet , ce parea ca-i pusese stapanire pe inima.
Cu toate ca fetele grabeau pasul , brunetul a disparut din raza lor vizuala. Rozalia se gandea la el , in timp ce Hinata vorbea despre cine stie ce... Ambele erau atat de distrase, incat nici nu au observat ca au ajuns in fata casei Sakurei. Aceasta ii arata Hinatei locuia, dupa care intra in casa, stabilind sa se intalneasca la 16:00 la Sakura acasa. Hinata nu statea prea departe de Sakura, asa ca isi continua drumul spre casa, cand o voce cunoscuta o striga...
- Hinata!!! Hinata!!! Asteapta-ma!!! striga Naruto, colegul ei de clasa.
La auzul acestor vorbe, fata alba a Hinatei se inbujora brusc. Nu-i venea sa creada. Oare chiar fusese blondul viselor ei cel care o strigase...? Se intoarse brusc si, odata ce il vazu se inrosi si mai tare. Ochii sai lila ii priveau pe cei ai baiatului, parand ca inoata in albastrul lor infinit. Era atat de frumos.... Parul lui era stralucitor ca soarele unei zile de vara, iar zambetul sau cald reusea mereu sa ii insenineze zilele. Il iubise din prima clipa... Il privea ca pe cavalerul ei in armura...
- Naruto... Buna! Scuze, nu te-am vazut.zise Hinata timida.
-Oh, Hinata, nu-i nimic. ii raspunse blondul, zambind fermecator, dupa care plecara spre casa.
Naruto nu statea aproape de Hinata, dar vazand-o singura s-a decis s-o conduca pana acasa.Ii placea compania brunetei, simtindu-se totodata ciudat in prezenta ei.

Orele trecura pe nesimtite, facandu-se in sfarsit ora 16 : 00. In acel moment, soneria Sakurei suna, semn ca Hinata venise la ea... Rozalia se grabi spre usa, zambind usor spre prietena ei:
- Salut, Hinata!
- Buna, Saku. Ce faci?
- Poi, bine, te asteptam. Hai sa mergem la mine in camera.
- OK... Si eu abia asteptam sa vin sa vorbim.
-Hinata, vroiam sa te intreb ceva... Sti si tu, tipul acela, Sasuke , are prietena? zise Sakura, nevenindu-i sa creada ceea ce tocmai rostise. Isi daduse glas singurului gand pe care-l avea de cand venise de la scoala.
Hinata rase subtil, dupa care-i zise, cu toata naturaletea de care era in stare:
- SAKURA... Si tu??? Tot Sasuke??? Ca majoritatea fetelor... Nu, Sasuke nu are o relatie oficiala, daca la asta te refereai. El nu e genul ala de tip caruia sa-i pese de o fata. A avut aproape toate fetele din liceu, chiar si pe cele mai mari ca el. Cu toate astea, el nu s-a apropiat de niciuna. Le-a parasit imediat dupa ce a obtinut ceea ce si-a dorit de la ele... De fapt, la noi in liceu, majoritatea fetelor au fost ori cu Sasuke, ori cu Itachi, fratele sau mai mare.
- Ahhhhhhhhh!!!! Inteleg. spuse trista rozalia. Dar, Itachi in ce clasa e?
- Itachi e in clasa a XI-a C... Seamana mult cu Sasuke, doar ca are parul putin mai lung, iar ochii ii sunt rosii. Este cel mai cool tip din scoala... De fapt, asta spun celalalte fete. Mie nu mi se pare nimic cool la el. Este la fel ca Sasuke, poate doar putin mai deschis. La el au acces toate fetele, dar doar pentru putin timp, pe cand Sasuke pare scarbit cand o fata firteaza cu el. Cred ca amandurora le e frica sa se implice intr-o relatie, cu toate ca toate fetele ar cadea la picioarele lor. zise bruneta, cu regret pentru prietena ei.
-Inteleg... Nu-i nimic... Oricum, nu-mi pasa de el, daca la asta te gandeai, am fost doar curioasa, nimic mai mult. adauga rozalia, stapanindu-si cu greu o lacrima.

~ CE DRACU M-A APUCAT???!!! DE CAND IMI PASA MIE DE UN BAIAT ??? DE CE SUFAR DIN CAUZA TIPULUI ALA , CARE E... CARE E... CARE E..... UN INGANFAT..... NU POT SA MA INDRAGOSTESC DE EL... NU!!!!!!!! NICI NU MA GANDESC!!!!~ gandea Sakura, revoltata pe propriile sentimente.
- Stai linistita... Stiu cum e sa placi pe cineva... Vezi, mie-mi place Naruto, baiatul cel blond, dar nu stiu daca si el ma place. Mi-e prea rusine sa-i zic, cu toate ca imi place de atat de mult timp. Ne intelegem bine si nu as vrea sa ma evite dupa aceea... sopti Hinata.
Sakura zambi... Isi intelegea prietena si vroia sa o ajute sa fie fericita. Cu toate ca se cunosteau doar de cateva ore, erau cele mai bune prietene...
Cele doua fete continuara sa vorbeasca, pana seara tarziu, cand Hinata a trebuit sa se duca acasa.

Noaptea se lasa linistita peste Konoha , invaluind satul in liniste. In camera ei, Sakura se gandeste la ceea ce i se intamplase intreaga zi, gandindu-se la doi ochii la fel de intunecati ca si noaptea , gandindu-se la Sasuke... Cu toate ca era cufundata in ganduri , inevitabilul se produse, si ochii verzi ai fetei se inchisera, aceasta cufundandu-se intr-un somn adanc...

capitolul urmator nu stiu cand o sa il pun



Răspunsuri în acest subiect
my sasusaku story - de black_kriminell@ - 02-05-2009, 10:58 AM
RE: my sasusaku story - de black_kriminell@ - 02-05-2009, 01:14 PM
RE: my sasusaku story - de Annya - 02-05-2009, 06:57 PM
RE: my sasusaku story - de angel_of_love - 03-05-2009, 09:27 AM
RE: my sasusaku story - de Alany Aysee - 03-05-2009, 11:06 PM
RE: my sasusaku story - de black_kriminell@ - 04-05-2009, 07:29 PM
RE: my sasusaku story - de SoUl EaTeR - 04-05-2009, 07:56 PM
RE: my sasusaku story - de black_kriminell@ - 20-05-2009, 02:00 PM
RE: my sasusaku story - de black_kriminell@ - 17-06-2009, 10:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  One life...One love(a sasusaku love story) SoUl EaTeR 40 43.524 21-07-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Stay with me!(a SasuSaku story) Just a lovely girl 9 6.792 17-05-2009, 12:17 AM
Ultimul răspuns: ***candy bar***
  Stay with me!(a sasusaku story) Just a lovely girl 6 4.753 23-02-2009, 11:34 PM
Ultimul răspuns: Hitman


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)