Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

my sasusaku story

#2
2 Liceul
Intr-un final , Sakura ajunse la intrarea in liceu, o cladire pe cinci nivele, destul de draguta. A pasit timid in interiorul acelei cladiri, uitandu-se in pamant. Deoarece era putin distrata, gandindu-se la cum urma sa o primeasca noii sai colegi, fata se ciocni de cineva si cazu la pamant. Suparata, se ridica si zise :
- Hey !!! Uita-te pe unde mergi! Puteai macar sa ma ajuti sa ma ridic... Esti......
Dar nu-ti putu continua ideea, deoarece , imediat ce a ridicat ochii sa-l priveasca pe cel ce o lovise a amutit... In fata ei se afla un baiat putin mai inalt ca ea, cu pielea alba ca zapada de afara si cu un par negru ca taciunele.Ochii ii erau la fel de intunecati ca si parul, dar aveau ceva aparte , ce parea ca o hipnotiza pe fata, lasand-o fara cuvinte. Nu putea sa-si ia ochii de la baiat, i se parea ca cel din fata ei este un inger, un vis frumos.
- Ai grija pe unde mergi!!! ii spuse baiatul rece, uitandu-se cu indiferenta in ochii ei verzi ca doua smaralde.
- Imi.....imi.....imi pare rau. spuse fata incet, pierzandu-se usor in ochii goi si intunecati ai baiatului.
~ Ce m-a apucat. Eu nu m-am intimidat niciodata in fata cuiva , nu am mai ramas fara replica vreodata. Dar, ochii lui. Au ceva ce ma atrag. Si, Doamne, e atat de frumos.~ gandea fata in timp ce se rosea usor in obraji.
Dar nici nu avusese timp sa se dezmeticeasca bine , ca baiatul din fata ei disparuse, la fel de linistit ca si cand aparuse. Fata clipi de cateva ori, apoi se indrepta catre clasa ei. Inca nu putea uita privirea rece a baiatului, ce o ingheta,cu toate ca dupa disparitia lui, acei ochi negri ca noaptea pareau un vis.
Ingandurata , nu observase ca se afla chiar in fata noii sale clase, clasa a 9-a B. A batut linistita in usa, iar o voce de barbat spuse sa intre. Cand a deschis usa, a putut observa o clasa destul de mare, vopsita intr-un galben pal, ce avea banci de cate doua persoane, dispuse pe trei randuri de cate patru banci. La catedra se afla dirigintele sau, un tanar in jur de 27 de ani. Acesta ii puse mainile pe umeri si ii zise:
- Buna! Eu sunt Kakashi, iar acestia sunt noii tai colegi. Te rugam sa te prezinti, apoi sa iei loc intr-o banca, deoarece am sa va mut mai tarziu.Astazi, deoarece este prima zi dupa vacanta de iarna, nu o sa faceti ore, asa ca ziua de azi o vom petrece impreuna.
- Bine. Salutare la toata lumea. Eu sunt Hurano Sakura, am 15 ani si m-am mutat aici impreuna cu mama mea. Sunt o fire vesela, ma agit mult si sper sa ne intelegem bine. spuse Sakura , dupa care se aseza in ultima banca de la fereastra, asteptand ca dirigintele sa o mute.
Fata statea in ultima banca, analizandu-si colegii in liniste. O fata blonda, cu parul lung si ochii albastrii incerca sa atraga atentia celorlalti, era asezata in prima banca de la usa. In fata Sakurei era o fata cu parul pana la umeri, negru, si cu ochii lila , ce parea destul de timida in comparatie cu ceilalti.Aceasta fata privea spre un baiat blond,cu ochii albastrii precum cerul unei zile de mai, ce nu statea de loc la locul lui, rosindu-se usor in obraji. Cu toti pareau draguti, se bucura ca apucase intr-o clasa destul de buna.
Dintr-o data, usa se deschise, facand-o pe fata sa isi intrerupa sirul gandurilor. In clasa intra un baiat. La vederea lui, Sakura tresari, fixandu-si privirea pe el....
se pare ca am avut timp sa pun si capitolul acesta :) astept comentari



Răspunsuri în acest subiect
my sasusaku story - de black_kriminell@ - 02-05-2009, 10:58 AM
RE: my sasusaku story - de black_kriminell@ - 02-05-2009, 01:14 PM
RE: my sasusaku story - de Annya - 02-05-2009, 06:57 PM
RE: my sasusaku story - de angel_of_love - 03-05-2009, 09:27 AM
RE: my sasusaku story - de Alany Aysee - 03-05-2009, 11:06 PM
RE: my sasusaku story - de black_kriminell@ - 04-05-2009, 07:29 PM
RE: my sasusaku story - de SoUl EaTeR - 04-05-2009, 07:56 PM
RE: my sasusaku story - de black_kriminell@ - 20-05-2009, 02:00 PM
RE: my sasusaku story - de black_kriminell@ - 17-06-2009, 10:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  One life...One love(a sasusaku love story) SoUl EaTeR 40 43.511 21-07-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Stay with me!(a SasuSaku story) Just a lovely girl 9 6.758 17-05-2009, 12:17 AM
Ultimul răspuns: ***candy bar***
  Stay with me!(a sasusaku story) Just a lovely girl 6 4.735 23-02-2009, 11:34 PM
Ultimul răspuns: Hitman


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)