Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

my sasusaku story

#1
1.Ea este Sakura....

Era o seara friguroasa a lunii ianuarie. Mii de cristale argintii se desprindeau de norii plumburii ce acopereau cerul negru ca pacura, dansand prin aerul rece, aterizand , intr-un final, pe pamantul inghetat si gol. Putinii oameni care se incumetasera sa-si paraseasca caminul primitor pentru cateva minute treceau grabiti prin negura.
Intr-o casa din Konoha , o fata ce avea in jur de 15 ani statea pe pervazul unei camere de la primul etaj , privind absenta jocul magnific al fulgilor de nea. Parul sau roz contrasta perfect cu fata alba si fina, impodobita de doi ochi verzi ca iarba proaspat rasarita, facando-o sa arate ca un inger cazut pe pamant. Era atat de frumoasa in incercarea ei de a privi cristalele de gheata... Putea ramane asa o vesnicie , dar o voce de femeie o facu sa se trezeasca din visare, spunandu-i :
- Sakura, inca nu te-ai culcat? Maine este prima ta zi la scoala cea noua, si nu vreau sa intarzii.
-Bine , mama. Ma culc imediat, doar ca nu vroiam sa mai privesc jocul fulgilor de nea. spuse Sakura plictisita.
-Stiu ca ai emotii pentru maine, ca este prima ta zi, dar totul va fi bine, crede-ma... Ai sa-ti faci noi prieteni. Uite, imi pare rau ca te-am luat de la fosta ta scoala, dar nu puteam sa refuz oferta de lucru pe care am primit-o. Sti bine ca asta am asteptat toata viata... Are sa ne fie mai bine aici. Acum, culca-te! mai adauga mama Sakurei inainte sa iasa din camera acesteia.
Sakura se indrepta spre patul mare, acoperit cu de lenjerie violet, si incerca sa se culce. Ii era greu, intr-adevar. Nu stia cum aveau s-o primeasca noii colegi. Ii era putin frica, dar stia ca nu avea alta obtiune. Mama sa isi dorise toata viata sa capete acel post, care ii aducea un venit substantial, dar ii si rapea putinul timp pe care si-l mai petrecea cu fiica ei. Trebuia s-o sustina, deoarece de cand tatal ei le parasise pe amandoua, nu mai aveau pe nimeni. Nu vroia sa-si mai supere mama, deoarece ii daduse deja multe greutati, fiind un copil extrem de rebel.
Oricum, camera ei cea noua arata aproape la fel ca cea veche... Era mare, vopsita intr-un albastru pal. Fereastra mare avea draperii violet ca si lenjeria patului, sub el aflandu-se un birou mare, pe care erau cateva pixuri viu colorate si calculatorul aesteia, care era plin de abtibilde. Langa birou se afla patul si o noptiera, iar rezemat de peretele alaturat se afla un dulap imens, in care Sakura isi tinea vasa sa garderoba. Zeci de postere "impodobeau" camera fetei; unele erau cu trupele sale preferate, pe cand , pe altele erau scrise diferite mesaje.
Un somn adanc se lasa pe ploapele rozaliei, intrerupandu-i sirul gandurilor.
Dimineata se asterne cu greu peste Konoha, alungand intunericul greu. In camera Sakurei , linistea noptii a fost intrerupta de un ticait strident. Fata opri ceasul ce ii perturbase somnul atat de dulce. Se ridica din pat, indreptandu-se catre baie pentru a-si face toaleta, dupa care se indrepta catre dulapul sau, de unde isi alese o pereche de dressuri negre si groase, o fusta scurta de blugi, o camasa alba, ce ii punea in evidenta corpul bine facut, iar in picioare isi puse o pereche de cizme cu toc, pana la genunchi, peste care isi puse paltonul negru si fularul alb, de lana.Isi indrepta parul,prinzandu-si-l in fata pe o parte cu o clama sclipicioasa,isi dadu cu fard negru pe ploape, isi puse putina mascara pe gene si gloss roz pe buze, dupa care a coborat la parter.
Deoarece mama sa plecase deja la serviciu, Sakura a mancat ceva in graba,si-a luat ghiozdanul negru, plin de insigne, dupa care a iesit in strada,indreptandu-se grabita spre scoala.



Răspunsuri în acest subiect
my sasusaku story - de black_kriminell@ - 02-05-2009, 10:58 AM
RE: my sasusaku story - de black_kriminell@ - 02-05-2009, 01:14 PM
RE: my sasusaku story - de Annya - 02-05-2009, 06:57 PM
RE: my sasusaku story - de angel_of_love - 03-05-2009, 09:27 AM
RE: my sasusaku story - de Alany Aysee - 03-05-2009, 11:06 PM
RE: my sasusaku story - de black_kriminell@ - 04-05-2009, 07:29 PM
RE: my sasusaku story - de SoUl EaTeR - 04-05-2009, 07:56 PM
RE: my sasusaku story - de black_kriminell@ - 20-05-2009, 02:00 PM
RE: my sasusaku story - de black_kriminell@ - 17-06-2009, 10:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  One life...One love(a sasusaku love story) SoUl EaTeR 40 43.398 21-07-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Stay with me!(a SasuSaku story) Just a lovely girl 9 6.730 17-05-2009, 12:17 AM
Ultimul răspuns: ***candy bar***
  Stay with me!(a sasusaku story) Just a lovely girl 6 4.716 23-02-2009, 11:34 PM
Ultimul răspuns: Hitman


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)