Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Memorii

#1
1. Doare

Idiotule...
Dupa cate am patimit, dupa cata suferinta am indurat, dupa cat m-am chinuit sa te iubesc ... AI PLECAT din inima mea?!
Am varsat atatea lacrimi in van, mi-am simtit inima cuprinsa de flacari , am jurat sa te iubesc si dincolo de moarte...
Am pierdut atatea secunde din viata, atata iubire a fost aruncata, ca niste hartii vechi, fara nicio importanta.

Privesc inainte si ma intreb ce rost mai are sa-mi mai continui drumul... De ce oare mai respir, cand tot ce mai aveam de pret in viata s-a risipit ca un vis in zorii zilei.
Poate ca a fost doar vina mea. Am incercat atat de tare sa te pastrez in suflet, sa fac ca floarea ce incepuse sa-mi infloreasca in suflet sa nu ofileasca niciodata. Mi-am pus atatea sperante in credinta ca de data aceasta totul urma sa fie altfel, ca am sa iubesc pe vecie.
M-am inselat ... Pentru a nu stiu cata oara, m-am inselat. Ca toti ceilalti, mi-ai facut inima sa sangereze. M-ai facut sa gust din veninul cu care e infasurata viata .
Ma intreb, pentru a cata oara am simtit gustul acela amar? Prima oara, a mia oara... Oare mai stie cineva cat am suferit de-a lungul timpului? Oare m-a vazut cineva dupa fiecare dezamagire?

Pacat. Simteam ca tu esti alesul... Puteam sa jur ca esti tu.
Credeam cu desavarsire ca tu esti cel care ma va schimba, cel care ma va face sa simt.
Dar n-a fost asa. M-am inselat... din nou.
M-am lasat purtata de aparente si am uitat sa descopar cine esti cu adevarat.



Răspunsuri în acest subiect
Memorii - de chrissta - 26-04-2009, 10:14 PM
RE: Memorii - de chrissta - 29-04-2009, 03:49 PM
RE: Memorii - de Alexi - 29-04-2009, 04:39 PM
RE: Memorii - de Flash - 01-05-2009, 04:00 PM
RE: Memorii - de chrissta - 05-05-2009, 03:29 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)