Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tabara iubirii

#1
Acesta este primul meu fic asa ca va rog sa nu fiti prea duri cu mine!!

Disclaimer:Nu detin nici un personaj ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Cap.1: Vacanta!

Razele soarelui intrau in fereastra tanarului. Desi era treaz, statea inca in pat, cu ochii inchisi, gandindu-se la ziua ce o va incepe. Nu avea nici chef, nici timp de pierdut in pat, asa ca s-a ridicat lenes, pentru a lua micul dejun. Parintii sai, oameni obisnuiti, foarte monotoni, il asteptau cu mancarea pe masa, iar cand baiatul a intrat in bucatarie, pe fete un zambet calduros le-a aparut. Baiatul, al carui nume era Sasuke, incerca sa schiteze la randul lui, un zambet insa nu reusi. De ce ar zambi cand inca o zi cu colegii tantalai si cu cu scoala plictisitoare il desparte de mult dorita vacanta ? Ura tot ce tine de colegii lui si nu incerca sa ascunda asta. In timp ce manca, ochii lui de onix erau indreptati spre parintii lui. Ce diferit era de ei ! Ei erau veseli tot timpul, in timp ce el era tacut mereu, isi ascundea sentimentele, se purta oribil cu ai sai colegi si avea o stare de indiferanta foarte rara. Dupa ce a mancat, a facut un dus si s-a imbracat, a plecat de acasa, indreptandu-se spre scoala. Vantul trecea prin parul sau brunet, in timp ce el se gandea : ,,Inca o zi de scoala…e asa de monoton ! Aceeasi rutina zilnica, mereu si mereu. Bine ca in sfarsit voi lua vacanta. Sasuke, ia-ti adio de la scoala. Azi e ultima zi ! ‘’. Avand 14 ani, era ultima sa zi de clasa a8-a, urmand sa inceapa liceul, toamna care urma sa vina. Mergea plictisit pe strada. Cand in sfarsit a ajuns la scoala, ca de obicei, un grup numeros de fete erau gata sa sara pe el. Sasuke, mai agil, s-a ferit si s-a dus nepasator spre clasa lui. Toate fetele erau moarte dupa el, insa lui nici nu-i pasa. La urma urmei, de ce sa le acorde putina atentie ? Pentru el, popularitatea nu conta deloc. Peste cateva minute, orele au inceput, brunetul numai cu ochii la ceas si cu gandul la vacanta. Orele au trecut foarte greu, timpul parca stand in loc. Baiatul a iesit ca o furtuna din clasa, apoi din scoala, apoi s-a indreptat spre casa. Pe drum, o fata blonda, a carei nume era Ino, i-a taiat calea.
- Buna, Sasuke. Ce mai faci?
- Mda, buna.Bine. Ce vrei ?
- Vroiam sa-ti urez o vacanta fericita. Sper ca o sa-ti fie dor de mine, pentru ca mie o sa-mi lipsesti mult.
- Ino,daca nu observi, vreau sa ma duc acasa, asa ca da-te din calea mea sau o sa fiu nevoit sa te dau eu. Cat despre dor de tine, mai dor mi-ar fi de tantalaul de Naruto decat de o enervanta asa ca tine, spuse Sasuke usor iritat de situatie.
- Mai vedem noi, spuse Ino enervata.
Sasuke, a carei rabdare a ajuns la limita, a impins-o pe Ino din drumul sau si si-a continuat cale aspre casa. Ino a ramas furioasa pe jos, zicandu-si in sine ca intr-o buna zi, el va cadea la picioarele ei. Ajuns acasa, Sasuke si-a salutat parintii, care isi luasera si ei concediu, si vroia sa urce in camera lui, cand, vocea linistita a mamei lui il opri.
- Da, mama,spuse Sasuke vroind sa scape ca sa poata urca in camera lui.
- Sasuke, eu si tatal tau am vorbit si am ajuns la concluzia ca tu nu socializezi destul. Nu ti-ai facut prea multi prieteni si stai tot timpul inchis in camera ta. Am decis ,asadar, sa te trimitem impreuna cu fratele tau, Itachi, intr-o tabara de vara.
- Ce ?!
- Da,ai auzit bine, se baga in vorba fratele lui Sasuke, Itachi. Va fi foarte distractiv !
- Cum vreti voi…spuse brunetul indiferent.
Itachi era fratele mai mare al brunetului, tot brunet, cu ochii caprui, in varsta de 16 ani. El impreuna cu Sasuke se intelegeau foarte bine, Itachi fiind singura persoana caruia Sasuke ii spunea toate secretele si sentimentele lui.
Dupa ce Sasuke a primit vestea, s-a dus impreuna cu Itachi in camera lui sa discute despre acea tabara.
Intre timp, in celalalt colt al orasului, o fata cu parul ca floarea ciresului, cu ochii de smarald si cu aceeasi varsta ca a lui Sasuke, tocmai a terminat si ea clasa a8-a, si se indrepta catre casa ei. Numele ei era Sakura. Parul roz ii flutura in vant in timp ce ea mergea, vorbea, radea si glumea cu prietenele ei. Sakura mersese la alta scoala, nu la cea a lui Sasuke. Cand a ajuns la casa ei, isi lua la revedere de la prietenele ei si intra inauntru. Casa, mai degraba vila ei era uriasa, parintii ei fiind oameni foarte importanti ai societatii. Tata ei avea o casa de moda, una dintre cele mai bune, iar mama ei era o fosta celebra actrita, in prezent fiind o arhitecta renumita. Sakura avea si un frate cu un an mai mare decat ea. Cand Sakura a intrat, era uimita sa-si vada parintii acasa. De obicei, erau prea ocupati sa mai ajunga acasa.
- Ce faci,draga mea ? o intreba mama sa.
- Mama,tata, ce cautati aici ? Adica, nu ar fi trebuit sa fiti la treburile voastre ?
- Am venit sa-ti spunem ca va trimitem pe tine si pe fratele tau intr-o tabara de vara !
- Super ! facu rozalia entuziasmata.
Sakura adormi repede in acea noapte. Nu mai putea rabda sa ajunga in tabara. Insa, tot in acea noapte, un baiat brunet cu ochii de onix nu vroia nici sa auda de tabara. Dar el nu stia ca acolo, va intalni o misterioasa rozalie, care ii va schimba personalitatea si nu avea habar ca tot acolo, destinul lui se va incrutisa cu destinul rozaliei.



Răspunsuri în acest subiect
Tabara iubirii - de angel_of_love - 17-04-2009, 09:01 PM
RE: Tabara iubirii - de Corina. - 18-04-2009, 11:42 AM
RE: Tabara iubirii - de Axxa.No.Way - 18-04-2009, 06:50 PM
RE: Tabara iubirii - de Flash - 19-04-2009, 09:30 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 21-04-2009, 11:43 AM
RE: Tabara iubirii - de Flash - 21-04-2009, 12:28 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 22-04-2009, 05:29 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 23-04-2009, 05:02 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 25-04-2009, 04:46 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 27-04-2009, 08:18 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 01-05-2009, 10:04 PM
RE: Tabara iubirii - de Nya. - 01-05-2009, 10:11 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 03-05-2009, 10:42 AM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 03-05-2009, 01:27 PM
RE: Tabara iubirii - de Nya. - 05-05-2009, 04:16 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 07-05-2009, 08:09 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 09-05-2009, 04:46 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 10-05-2009, 02:16 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 10-05-2009, 04:23 PM
RE: Tabara iubirii - de angel_of_love - 17-05-2009, 01:55 PM
RE: Tabara iubirii - de Nya. - 17-05-2009, 01:57 PM
RE: Tabara iubirii - de ***candy bar*** - 18-05-2009, 10:58 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)