Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Your D.N version

#1
Hmm, nu am gasit niciun topic asemanator, sper sa nici nu existe.
Iata la ce m-am gandit. Daca ar fi fost sa creati voi Death Note-ul, nu doar ca si carnet ci si ca povestea anime-ului in sine, ati fi facut-o la fel? Sau ati fi schimbat ceva? Daca da ce ? [ Argumentati in ambele cazuri ].

Parerea mea
Hmm, mie imi place povestea exact asa cum este, si chiar nu as dori sa schimb ceva la acest anime. Povestea imi place foarte mult si personajele mi se pare minunate.Insa daca ar fi fost sa pot crea eu acesta, dupa ce am vazut povestea, as fi schimbat unele lucruri :]. Well, for example as fi extins foarte tare povestea lui L. Hmm iata o varianta mai complexa.
Light gasea un Death Note " intamplator" , asta pentru ca era destul de deprimat incat sa isi doreasca unul. Nu se gandea decat la binele celor din jur, si cum acel Shinigami pazea fiecare minte a fiecarei creaturi pentru a vedea ce se ascunde in ea, l-a zarit si pe Light, si l-a facut sa se " transforme " in Kira ! Acesta devine o persoana cu doua fete, doua personalitati, combinandu-se ieseau doar una. Partea buna, cea a lui Light il indeamna sa ii crute pe cei nevinovati si partea rea, Kira, vrea sa stapaneasca lumea. Astfel devine Justitiarul. L, un detectiv extraordinar,incearca sa il gaseasca pe acest Kira pentru a-l face sa se opreasca din cauza trecutului sau, L sa fi avut un trecut dureros prin care parintii sai fusesera ucisi pentru o faradelege, pe care o infaptuisera dar pentru care se caiau. Pentru L fusesera ucisi pe nedrept, oarecum. Pentru ca ar fi preferat sa stea inchisi. Astfel el a decis sa devina detectiv pentru a putea strapunge raul, dar nu pentru a ucide oameni, justitie fara sange.
Cand afla ceea ce face Kira se ingrozeste si tot ceea ce doreste este sa il faca sa inceteze, pentru a putea fi impacat cu sine. Afla foarte devreme ca Light este Kira insa nu vrea sa dezvaluie totul, ci incearca sa il readuca la normal, sa il scape de acea parte a sa Kira. Pentru ca in timp se gaseste fermecat de Light si caracterul lui, apoi afland ca cel de care era fermecat era Kira. Hmm, Shinigami-ul afla toata povestea si il lichideaza pe L, fara mila :]. Apoi apare Near in scena, care este hotarat sa il distruga pe Kira doar pentru dreptate si pentru razbunarea lui L. Face tot felul de investigatii, si ajunge fata in fata cu Light, desparte cele doua fete, I mean cele doua personalitati si Light este inchis pe viata intr-o inchisoare de maxima securitate, spiritul lui Kira refugiindu-se in Carnet si fiind purtat de Shinigami. Shinigami-ul ii scrie numele lui Light in carnet si acesta moare in inchisoare.
End of Season 1 :]] Ma gandeam ca aceasta ar fi o serie interesanta de asemenea.
Daca ar fi sa modelati si voi anime-ul si tot restul, cum ati face-o?



Răspunsuri în acest subiect
Your D.N version - de Teh - 16-04-2009, 04:50 PM
RE: Your D.N version - de Coyote Stark - 20-04-2009, 07:52 AM
RE: Your D.N version - de Miranda. - 07-11-2010, 12:48 PM
RE: Your D.N version - de yaoi maniac - 07-11-2010, 01:49 PM
RE: Your D.N version - de Michiyo道代 - 07-12-2010, 05:13 PM
RE: Your D.N version - de DarkAngeI - 21-02-2012, 09:08 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)