Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat[ Scriitorul cu chip de luna

#28
Capitolul Xll

In Japonia era o vreme ploioasa si rece. Sousuke avea biletul de plecare spre Thailanda. Poate calatoria asta ma va ajuta sa uit toata durerea, gandi baiatul. Barbatul de la receptie il anunta ca urmatoarea cursa spre Thailanda este luni.
-Asa este intotdeauna la sfarsit de saptamana. Toate aeroporturile au anulat zborurile pana luni. Doriti sa va rezerv un bilet pentru zborul de luni?
-Da, va rog!
-Bine aveti loc la zborul 368. Avionul decoleaza luni la ora patru jumate. Numele dumneavoastra, va rog.
-Sousuke Naegino Myagi. Tanarul nu-si trecuse numele lui Roy, observa ca inca mai poarta inelul. Il va trimite tatalui lui Roy impreuna cu un biletel.
-La Tokio Hotel, spuse el soferului. Langa acel hotel a mancat cu Roy cand au facut cumparaturile pe vremea cand lucra la cartea lui in acel sat de langa Tokio. Cand taxiul opri auzi o voce cunoscuta:
-Sousuke! Nu pot sa cred! Ce-a patit regele schiurilor de te gasesc aici? Vino inauntru sa bem ceva, de o ora o astept pe Mia. Daisuke vazand bagajele pe care soferul i le cobora intreba:
-Locuiesti aici?
-Daca gasesc o camera libera.
-Nu este nici o problema, spuse Daisuke indreptandu-se spre receptie. O camera pentru domnul Misouri.
-Ma scuzati, dar nu semanati cu acel domn Misouri, scriitorul.
-Este sotul dumnealui.
-Imi pare foarte rau, sunteti binevenit. Si sotul dumneavoastra?
-El nu vine, spuse incet Sousuke.
Daisuke era un om calculat si politicos neexteriorizandu-si mirarea. Il stranse discret de brat si tanarul ii fu recunoscator, apoi dadu un bacsis generos baiatului care ii ducea bagajele in camera lui. Merse impreuna cu varul lui Roy la barul hotelului care era gol.
-Acum povesteste-mi totul!
Sousuke ezita, apoi ii spuse:
-Totul a fost o greseala. Nu ma iubeste si nici nu da semne ca ar face-o vreodata. M-a lasat singur si a plecat cu alta femeie. Lacrimile incepura sa-i curga, iar Daisuke il indemna sa bea ceva, mangaindu-l protector pe brat.
-Pe cine avem aici?
Sousuke auzi glasul Miei. De la sarutul de la nunta nu mai vroia sa o intalneasca, insa cand o privi isi dadu seama ca nu a mintit in ziua nuntii. Nu era nimic intre Roy si ea, dar ce mai conta oricul l-a pierdut.
Sousuke ii zambi si o imbratisa. Mia se aseza langa el.
-L-a parasit, spuse Daisuke.
-Asa deci, povesteste-ne!
-Nu e mult de povestit! L-am parasit si luni ma voi duce in Thailanda, pana luni nu zboara nici un avion.
-Bine, eu si Daisuke te vom sprijini si ajuta cu ce putem. Va trebui sa gasim o posibilitate sa pleci.
-Puteti lasa in seama mea grija de a-mi opri sotul sa plece, spuse Roy. Sousuke se ridica palid de pe scaun, Roy ii zambi si il lua de brat.
-Ce dracu a fost in mintea ta? il intreba Roy.
-Lasa-l in pace! Vroiam sa bem ceva si tu reactionezi asa...
-Imi pare rau ca va stric petrecerea, dar eu si sotul meu vom pleca.
-Unde mergem?
-Ai inchiriat o camera aici si trebuie sa o folosim.
Tacut si inspaimantatil privi cum agata placuta cu " Nu deranjati". Pentru un minut a crezut ca il va bate, dar el isi scoase camasa lasand-o sa cada pe fotoliu. Sousuke incerca sa ramana calm.
-Pentru cateva zile am incercat sa joc rolul sotului tau, dar m-am pacalit.
-Tu nu esti sotul meu, dar vei fi inainte de a parasi aceasta camera.
-Nu trebuia sa ne casatorim. O sotie ca Ayaka ti-ar fi trebuit.
-Las-o pe Ayaka, nu am iubit-o niciodata, dar ce-i cu Daisuke? De fiecare data cand vin neanuntat te vad cu el?
-Asta e o absurditate. Tu stii ca intre noi nu e nimic.
-Nu stiu nimic si nu suport sa te atinga altcineva in afara de mine.
-Iar eu nu vreau sa aud nimic. Avionul meu decoleaza luni si daca va fi nevoie voi dormi in toaleta avionului. Nu ma poti obliga sa raman aici.
-Eu nu, dar corpul tau da. Trupurile noastre sunt facute unul pentru celalalt. Furios il lua in brate si-l arunca in pat, lasandu-se violent peste el. L-a imobilizat cu mana si cu cealalta s-a dezbracat pana a ramas in boxeri. Acum voi face dragoste cu tine, micul meu sot.
Toate simturile lui Sousuke erau incordate, nu putea sa se apere, simti sarutarile scriitorului delicate pa obraji, pe gat, pe piept. Ii mangaie coapsele. Dintr-o miscare il patrunse, o durere il strafulgera pana in inima. Totul decurgea prea repede, dar nu conta. Era barbatul pe care-l iubea. Durerea trecuse, vroia mai mult simtea ca nu mai poate trai fara Roy. Sousuke uita ca il obligase sa faca dragoste cu el, simtea ca lumea inconjuratoare a disparut, ca existau doar doi oameni pe lume: el si preaiubitul lui sot. Corpurile lor se uneau din ce in ce mai rar, mai lung si mai adanc. Sousuke se agata tipand de umerii lui Roy, incolacindu-i talia cu picioarele. Totul era desavarsit. Lumea exploda cand il auzi pe Roy soptindu-i numele. Scriitorul il conduse apoi la masa Miei. Aceasta vazandu-l nefericit il ruga sa mearga cu ea la cumparaturi.
-Multumesc! Mi-ai citit gandurile, chiar vroiam sa plec de la masa.
-Mia de ce s-a casatorit cu Aizawa?
-Pentru zestre.
-Ce spui? intreba Sousuke uluit.
-Aizawa si-a trait copilaria intr-un sanatoriu. Tatal lui era prea batran ca sa-l mai ingrijeasca. Roy s-a insurat cu el si toti banii i-au revenit lui.
-Si crezi ca va trebui sa-l infrunt?
-Da, dragul meu. Greseala ta e ca-l lasi sa inteleaga cat de mult inseamna pentru tine. Ne vedem deseara la opt la restaurant si fa-te frumos.
Ajungand la hotel Sousuke deschise usa camerei, era goala, isi cautase haina, dar nu o gasise. Pasaportul, biletele, banii toate erau in ea.
Auzi un zgomot se intoarse si-l vazu pe Roy care-l privea vesel.
-Mia si Daisuke vor sa petreaca seara cu noi. Unde e haina mea?
-Nu ai nevoie de ea, iti voi cumpara alta.
-Nu te face mai prost decat esti! Banii, biletele de avion, pasaportul erau toate in ea.
-Imi pare rau, Sousuke, stiu ca am inceput rau, dar hai sa mai acordam o sansa casatoriei noastre.
-Refuz sa parasesc camare pana nu-mi inapoiezi lucrurile, Sousuke tremura de furie. Vrei sa ma aduci in aceasi stare ca pe fostul tau sot.
-Da, este adevarat, era bolnav, a trecut prin multe spitale, a facut terapie prin socuri timp de sase ani. Am fost fascinat de el, era frumos, fragil, sincer , gingas, Asa nebun cum era, era al meu si-l iubeam. Roy tacu, ochii ii tradau durerea. Am crezut ca il voi salva, ca-l voi face fericit, ca-i voi oferi un motiv sa zambeasca, dar l-am ucis. EU si dragostea mea. Stia ca avionul nu are combustibil si tot s-a urcat in el. Ma iubea la randul lui prea mult si nu vroia sa fie o povara pentru mine. Acum tot ce vreau e sa fi murit si eu cu el, sa ne iubim si dincolo de moarte si poate e mai bine si pentru tine sa pleci. Nu vreau sa mori ca si el.
Cerule, cat a suferit Roy si cat suferea, credea ca iubirea este distrugatoare, de aia refuyza sa mai iubeasca. Inima incepuse sa-i bata cu putere, ii spuse indirect ca-l iubeste.: Poate e mai bine sa pleci. Nu vreau sa mori si tu" Deci Roy era speriat ca-l va pierde? Il iubea? Niciodata in viata nu se simtise mai fericit ca acum. Usa de la baie se deschise si Roy aparu purtand doar un prosop in jurul taliei.
-Trebuie sa-mi iau lucrurile din baie si poti merge si tu.
-Eu... eu... te vreau. Putem incerca totul din nou?
-Sousuke, te rog nu ma privi cum m-ai privit in tren, stii ca nu pot rezista, zise Roy, apoi il stranse puternic in brate, cu pasiune si disperare. Ii cerceta gustul fiecarei portiuni de piele, il adora cu mainile si gura, coborand pana la zona sensibila a tanarului. Cand isi simti virilitatea agresata de gura scriitoruluitipa, il privi apoi aluneca incet inauntru lui. Gemura fericiti amandoi, incepura sa se miste salbatic, se inlanuiau chinuiti de pasiune, apoi Roy incepu sa-l iubeasca bland si duios ca si cand o facea pentru ultima oara, Il stranse puternic si se elibera odata cu tanarul. In intunericul camerei ii sopti:
-Cat de frumos esti, sotul meu. Ma bucur ca ai inteles ca o casatorie cladita pe dragoste nu e buna, poate nici nu exista. Sexul si relatiile traite de corp sunt baza intr-o casatorie. Ma bucur ca ai inteles ca nu pot iubi alt barbat in afara de fostul meu sot.
-Asta este... Nu poti vorbi serios.
-Asta este ce cred eu, acum sa coboram la Mia si Daisuke am o alta foame acum.
Nu se poate cu cateve minute in urma era cel mai fericit om din Univers si acum se simtea aruncat din nou la podea. Singurul lucru care i-a mai ramas era sa-l paraseasca cat mai repede. Nu avea sens! Roy nu va intelege niciodata ca-l paraseste tocmai pentru ca-l iubeste.


Am pus continuarea tot acum deoarece maine nu cred ca am timp, daca am, postez restul. Sper sa va placa si va rog nu ma omorati.



Răspunsuri în acest subiect
[Terminat[ Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 28-03-2009, 09:31 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de Teh - 28-03-2009, 10:41 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de nolazy - 28-03-2009, 10:56 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 29-03-2009, 06:12 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 30-03-2009, 06:46 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de nolazy - 30-03-2009, 11:17 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 31-03-2009, 10:28 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de nolazy - 31-03-2009, 11:14 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 01-04-2009, 07:32 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de aoixtenshi - 01-04-2009, 08:04 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de nolazy - 01-04-2009, 10:56 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 03-04-2009, 06:01 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de aoixtenshi - 03-04-2009, 06:12 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de Yaku-chin - 03-04-2009, 07:59 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 04-04-2009, 07:25 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de Yaku-chin - 04-04-2009, 07:41 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de nolazy - 04-04-2009, 08:01 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 05-04-2009, 12:18 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de Yaku-chin - 05-04-2009, 01:35 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de nolazy - 06-04-2009, 12:18 AM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 06-04-2009, 06:34 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de Yaku-chin - 06-04-2009, 07:07 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de aoixtenshi - 06-04-2009, 07:45 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 07-04-2009, 05:27 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de aoixtenshi - 07-04-2009, 05:44 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de Yaku-chin - 07-04-2009, 05:51 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 08-04-2009, 05:14 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 08-04-2009, 10:18 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de aoixtenshi - 09-04-2009, 07:01 AM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de Yaku-chin - 09-04-2009, 11:23 AM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 09-04-2009, 03:21 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de Yaku-chin - 09-04-2009, 03:37 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de aoixtenshi - 09-04-2009, 03:43 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 09-04-2009, 07:56 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de aoixtenshi - 09-04-2009, 08:02 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de Yaku-chin - 09-04-2009, 08:05 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de nolazy - 09-04-2009, 09:10 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 10-04-2009, 02:33 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de aoixtenshi - 10-04-2009, 02:47 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de Yaku-chin - 10-04-2009, 03:08 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 11-04-2009, 06:27 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de Yaku-chin - 11-04-2009, 06:58 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de aoixtenshi - 11-04-2009, 07:08 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 12-04-2009, 06:05 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de aoixtenshi - 12-04-2009, 06:32 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de Yaku-chin - 12-04-2009, 07:06 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 13-04-2009, 04:34 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de aoixtenshi - 13-04-2009, 05:02 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de Yaku-chin - 13-04-2009, 05:10 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de I hate maths. - 13-04-2009, 09:54 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 14-04-2009, 01:47 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de aoixtenshi - 14-04-2009, 02:10 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de Yaku-chin - 14-04-2009, 02:12 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de I hate maths. - 14-04-2009, 05:54 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de love_anime - 22-04-2009, 03:01 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de Yaku-chin - 22-04-2009, 03:22 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de aoixtenshi - 22-04-2009, 03:25 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de I hate maths. - 22-04-2009, 03:26 PM
RE: Scriitorul cu chip de luna - de Just Sugar - 22-04-2009, 08:38 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)