Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

jocurile dragostei

#25
ok ,nu am adus un nou capitol, dar am sa pun o poza cu Kori :
[Imagine: genji.jpg][posturi unite]
Accidental in dragoste


Zilele au trecut repede .Rozalia se insanatosea pe zi ce trece .Intr-o
saptamana nu mai avea nimic .Era gata sa lupte sis a invinga .Totusi ,nu puteau pleca .Tsunade le-a spus ca trebuiesa vina si Gaara ,care ii va conduce in satul de nisip .Gaara era acum Kazekage ,in urma mortii tatalui sau .Numai era asa de rece ,acum radea si se distra cu fratii lui .Dar toate la momentul potrivit ,caci Gaara niciodata nu si-a neglijat satul. Conducea cu inteleptciune si multa bunatate .Dar nu toti erau siguri ca el s-a schimbat .Inca uni il mai credeau un monstru .Este adevarat ca ca inca mai are spiritual Shukaku in el ,dar nu a mai omorat pe nimeni .Nici cel putin sa raneasca oameni nevinovati .Se folosea de puterea lui Shukaku doar in adevaratele lupte .Echipa trebuia sa mearga cu Gaara si Kori in Suna pentru a reinoi un tratat de pace .Kori venea din parte satului Ploii ,Gaara din parte satului ascuns in nisip ,iar din parte satului ascuns in nisip semna tratatul Sakura .Era destul de obisnuita sa semneze chestii importante ,pentru ca Tsunade o trimitea numai pe ea ,dar niciodata nu a mai semnat un tratat .Intr-o zi de luni ,portile Konohai s-au deschis pentru a intrata Kazekagele Sunei ,Gaara .Acesta era inalt ,cu parul roscat ca focul si ochii verzi-albastrui .El urma sa stea stea cu Hokagele .Adica si impreuna cu Kori si Sakura .Gaara si Sakura intotdeauna s-au inteles bine .Sakura era trimisa de multe ori in Suna sa mentina legaturile diplomatice .Astfel cei doi petreceau destul de mult timp impreuna si se cunosteau foarte bine. Cand ajunse in Konoha ,rozalia il imbratisa puternic pe Gaara. Cei doi s-au indreptat catre casa unde urmau sa stea .Cand au intrat ,cei doi l-au vazut pe Kori uitandu-se la televizor .Kori il cunostea bine pe Gaara si s eintelgeau perfect .Sakura i-a lasat pe cei doi sa se uite la televizor si a plecat sa se plimbe cu Hinata .Nu si-a ales ceva extravant pentru plimbare ,cid oar o pereche de blugi trei sferturi si un tricou mov .Inainte ca sa plece ,arunca o privire in gradina . Vazu pe cineva .Era destul de enervate de prezenta acelei personae .Oare ce cauta acolo ? Toate se intampla cu un motiv .
In acel loc se intampla ceva straniu .
.Se intalni cu bruneta in parc Aceasta era destul de ingrijorata .
-Salut Hinata .Ce s-a intamplat ? De ce esti asa palida ?
-Salut .Mi s-a intamplat ceva .
-Ce ?
Bruneta ii spuse tot despre ce se intamplase in noaptea de dinaintea atacului ei .Afla ca Naruto chiar era indragostit de ea .Era o veste buna .Dar rozalia nu intelegea de ce bruneta nu vreea sa ii spuna .
-De ce n-ai inteles pana acum ?I-am spus lui Kiba si tie ,si uite ce ati patit .Kiba e in mormant iar tu erai cat pe ce sa iti pierzi viata .Il iubesc foarte mult ,si de aceea nu ii spun .Nu vreau sa fie ranit .
-Hinata ,crezi ca ar putea sa fie omorat asa usor ? S-a mai luptat cu Itachi . Ar trebui sa ii spui .
-Tu vorbesti ? ce s-a intamplat intre tine si Kori si Sasuke ?Pe cine placi ?
-Hinata ,crede-ma ! acum sunt asa de confuza ! Cu Kori nu pot fii impreuna ,pe Sasuke nu prea il suport ,iar pe …
-Pe cine ?
-Nimic .Absolut nimic .
-Sakura ! De ce nu mi-ai spus ca esti indragostota de altcineva ? De cine ? De Naruto ?
-Ai inebunit ! Nu sunt indragostita de el .Nici nu pot fii cu Kori ,la Sasuke inca ma mai gandesc deoarece …sunt foarte confuza in sentimentele mele …Adica pana acum l-am considerat doar un prieten foarte apropiat ,pe care il iubesc ca un frate ,dar acum chiar nu stiu …
-Pe cine placi ?Spune-mi si poate te-as putea ajuta .
-Nu poti .Si in plus ,nici macar nu stiu daca el am place .
-Sakura ! Spune-mi ce s-a intamplat de esti asa ametita in sentimente !
-Bine…
~~~FlashBack~~~

Mergea in gradina .Vroia sa mai vada inca o data minunatele flori .Dar nu era singura .Mai era altcineva care facea acelas lucru .Fata s-a apropiat de aceea persoana .Era foarte surprinsa ,dar si un pic furioasa ca a venit si el aici .
Aceasta o intreba daca nu vrea sa o conduca .Fata refuza . Se ridica si se intoarse cu spatele la aceea perosana . Incepu sa meara cu spatele .Nevazand pe unde merge ,fata se impiedica de o pietricica .Era sa se loveasca rau daca cineva nu o prindea de mijloc .Cei doi se privira intens minute .Fata se misca si fara sa vrea ,cazu peste aceea persoana care o prinse .In mod accidental ,buzele lor s-au unit intr-un sarut…
[Imagine: gfxd.png]




Răspunsuri în acest subiect
jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 14-03-2009, 10:46 PM
RE: jocurile dragostei - de Shilpa - 14-03-2009, 11:39 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 15-03-2009, 07:23 PM
RE: jocurile dragostei - de Shilpa - 15-03-2009, 09:12 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 15-03-2009, 08:36 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 18-03-2009, 10:26 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 29-03-2009, 02:54 PM
RE: jocurile dragostei - de Elusive wolf - 29-03-2009, 03:06 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 06-04-2009, 09:13 AM
RE: jocurile dragostei - de Elusive wolf - 06-04-2009, 04:12 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 10-04-2009, 09:34 AM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 12-04-2009, 02:56 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 13-04-2009, 07:43 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 14-04-2009, 03:00 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 17-04-2009, 01:44 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 18-04-2009, 12:49 AM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 21-04-2009, 03:40 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 21-04-2009, 04:06 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 01-05-2009, 08:51 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 02-05-2009, 10:49 AM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 07-05-2009, 12:44 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 07-05-2009, 07:53 PM
RE: jocurile dragostei - de Elusive wolf - 15-05-2009, 05:42 PM
RE: jocurile dragostei - de Khonsu - 22-05-2009, 09:58 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 24-05-2009, 08:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jocurile Gladiatorilor Crissu'Blacker 0 1.616 27-06-2011, 07:16 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)