Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

jocurile dragostei

#15
ok, am venit cu un nou capitol intitulat Vis sau Realiatate?
dar maiintai ,stiu ca ar fi trebuit sa fac asta m ai de mult dar abea acum m-am hotarat .

Hinata :[Imagine: anime-3.jpg]

Naruto:[Imagine: naruto_naruto0889.jpg]

Sakura :[Imagine: SakuraShippuden.jpg]

acum Vis sau Realitate?

O luna .Atat a durat ca nimeni sa nu mai povesteasca despre el .Era mort .Nimeni nu stia de ce a fost omorat ,desi aveau mai multe banuieli .Dar conducerea a hotarat sa nu se mai vorbeasca despre asta .Satenul nu a vrut niciodata sa incurce lumea .Chiar daca merita mai mult pentru ce a facut in acel sat .Intre timp bruneta nu putea sa accepte faptul ca el numai exista .Desi cand venea vorba despre el se abtinea cu mare greutate sa nu curga pe fata ei angelica lacrimi de iubire ,nu putea mereu sa faca acest lucru .Asa ca se scuza si pleca de fiecare data cand simtea ca nu mai poate .Era totusi iubitul ei .Si el ar fi facut la fel pentru ea .
O iubea .Si chiar foarte mult .
Dar…despre cine era vorba? Daca nu v-ati dat seama este vorba despre
iubirea dintre Kiba ,satenul ucis si Henttano ,noua colega veche ,de fapt .Acesta aflase cine era de fapt Henttano ..Bietul Kiba ! Cat a trebuit sa plateasca pentru cateva clipe de fericire .
Uneori…fata isi mai amintea chipul sau drag .Si de fiecare data cateva lacrimi curgeau pe fata sa angelica .I se parea ireal sa il mai poata vedea inca o data in carne si oase .Dar totusi ,intr-o noapte ,la miezul nopti fix ,un cosmar ii invadase mintea fetei .Toate acele amintiri petrecute cand ea inca nu plecase erau reamintite .Acest lucru o durea enorm pe biata satena .Amintirile aveau o cronologie fixa .La ora unu au ajuns la momentele de chin ,in care fata se antrena cu Itachi .Erau ,intradevar si momente fericite ,dar acestea foarte rare .Iar acum, momentele cele mai frumoase din viata brunetei s-au putut vedea .Clipele petrecute cu Kiba nu vor fi niciodata uitate .Dupa aceste momente in care parca erau in Rai si nimic nu li se putea intampla ,s-a produs tragedia vietii sale: Kiba a murit .Insa era ceva schimbat in visul ei .Fata era in camera ei ,se uita in oglinda .In spatele ei se putea vedea ceva ceata .Atunci fata se intorsese cu inima batand foarte tare .Se vedea pe ochii ei ca era speriata .Dar nu avea motive .In spatele ei era satenul care ii furase inima .Atunci bruneta se trezi .Ar fi fost prea mult sa continue ?Macar la vazut .Chipul sau drag ,ochii lui …Si-a dat seama ca e un vis.Isi pleca(,) capul si cateva lacrimi cristaline cursera pe fata ei alba ca neaua .In acel moment fata simti cum cineva ii sterge lacrimile .La atingere fata tremura .Tremura de frica .Dar nu avea motive .Era o persoana calda ce ii dorea tot binele din lume si care ar fi dat orice ca ea sa fie fericita .Cand mana strainului se plimba pe chipul fetei aceasta nu mai tremura .Simtea o placere . Cine era acea persoana? S-a intrebat si bruneta care nu a putu vedea chipul admiratorului ei din prima .Abea dupa cateva clipe si-a dat seama ca era nimeni altcineva decat ingerul ei pazitor ,Kiba .Aceasta il imbratisa cu putere pe baiat ,incepand sa planga ,dar cu lacrimi de bucurie nu de tristete .
-Gata ,gata Hinata ,nu mai plange ,totul o sa fie bine! Ii spuse satenul fetei .
-Nu atata timp cat tu nu o sa fi cu mine .De ce m-ai speriat asa? Chiar credeam ca ai murit! Zise fata bucurandu-se ca satenul ei era din nou cu ea .Simtea din nou gustul fericirii si isi dorea ca timpul sa se opreasca in loc .Vroia sa nu se mai desparta de saten niciodata .Acum era din nou fericita .
-Draga mea ,te vei descurca fara mine ,deoarece chiar am murit. Am venit aici sa iti arat ceva .
-Nuu! Spune-mi ,de ce a trebuit sa mori? Este vina mea,nu? Spuse aproape tipand ultimele cuvinte bruneta .
-Nu .Nimeni nu a putut sa impiedice asta .M-am intors deoarece am o treba nerezolvata aici .Vreau sa fi fericita .
-Atunci stai cu mine!
-Asta nu pot ,dar trebuie sa iti arata ceva .
In cateva clipe nu mai erau in camera Hinatei .Totul era acoperit cu nuante de portocaliu si galben ,semn ca era toamna .Bruneta nu si-a dat seama unde erau sau ce facea acolo ,dar un lucru stia clar:daca Kiba vroia sa vada ce urma sa se intample ,trebuia sa fie ceva important .
-Recunosti locul? O intreba Kiba pe fata .
-Nu .Ar trebui? Nu imi aminteste de nimc .
-Nici acum?O intreba satenul
Pe poarta se auzeau doua persoane razand .La inceput Hinata se ascunse ,dar baiatul ii spuse ca nu poate nimeni sa ii vada .Iesind a dat cu piciorul de o piatra care ii statea in drum .Mare greseala! Incet s-au putut vedea siluetele .Erau Naruto si Sakura .Atunci Hinata isi aminti scena :era aceea cand Naruto s-a intors in sat …
-Stai ,doar nu e …
-Ba da .Raspunse satenul scurt .Acum priveste .
Hinata a putut vedea adevarul:Sakura nu o tradase .A fost doar un accident .Acum intelegea totul .Facuse o greseala respingandu-o pe Sakura ,chiar si pe Naruto .Cateva lacrimi aparute involuntar curgeau pe chipul angelic al fetei .Ii parea rau pentru cea ce facuse .
’Totul a fost numai vina mea!’
Isi spuse satena in gand .
Atunci se duse la Kiba si il imbratisa pentru cea ce ii aratase .
-Stai un pic ,mai trebuie sa vezi ceva .
-Ce ?Intreba curioasa bruneta .
-O sa vezi .
Acum erau intr-un loc unde era doar Naruto .Era dupa plecarea Hinatei .
-Uite ,vezi? Ii pare rau ca ai plecat .Cred ca in inima lui se infiripase o lacrima de dragoste pentru tine .
-Iubire de frate in cel mai bun caz ,dar nimic mai mult .Ii raspunse fata incet .
-Poate ,dar totusi ,imi promiti ceva ?
-Orice .Doar spune-mi si am sa te ajut
-Promite-mi ca o sa te comporti cu Naruto ca inainte .Si…daca vreodata te vei simti atrasa de el,sa nu eziti sa ii spui ce simti .
-Kiba! Se rasti la ea fata .
-Hinata !Promite-mi!
-Bine …promit .Multumit?
-Foarte .Acum …
Baiatul ii cuprinse buzele intr-un sarut tandru .Fata se lasa in bratele lui .Acesta facu un semn cu mana si erau iar in camera fetei .Cand o lasa pe pat sarutul se sfarsi .Atunci fata se trezi .A fost real sau a visat doar? Toata noaptea care i-a mai ramas s-a gandit la acesta intrebare .La rasaritul soarelui Hinata isi dadu seama ca nu a fost un vis .In vazduh se putea auzi un suras fericit .
[Imagine: gfxd.png]




Răspunsuri în acest subiect
jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 14-03-2009, 10:46 PM
RE: jocurile dragostei - de Shilpa - 14-03-2009, 11:39 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 15-03-2009, 07:23 PM
RE: jocurile dragostei - de Shilpa - 15-03-2009, 09:12 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 15-03-2009, 08:36 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 18-03-2009, 10:26 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 29-03-2009, 02:54 PM
RE: jocurile dragostei - de Elusive wolf - 29-03-2009, 03:06 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 06-04-2009, 09:13 AM
RE: jocurile dragostei - de Elusive wolf - 06-04-2009, 04:12 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 10-04-2009, 09:34 AM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 12-04-2009, 02:56 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 13-04-2009, 07:43 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 14-04-2009, 03:00 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 17-04-2009, 01:44 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 18-04-2009, 12:49 AM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 21-04-2009, 03:40 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 21-04-2009, 04:06 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 01-05-2009, 08:51 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 02-05-2009, 10:49 AM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 07-05-2009, 12:44 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 07-05-2009, 07:53 PM
RE: jocurile dragostei - de Elusive wolf - 15-05-2009, 05:42 PM
RE: jocurile dragostei - de Khonsu - 22-05-2009, 09:58 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 24-05-2009, 08:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jocurile Gladiatorilor Crissu'Blacker 0 1.607 27-06-2011, 07:16 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)