Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

jocurile dragostei

#3
uite am veni si cu capitolul doi:dragostea tradata.
pentru cei care mi-au lasat comentarii,am uramtoarel lucruri sa le spun:
Sakura_pink_angel:am incercat sa imi corectez greselile de tastare la care mi-ai atras atentia si am incercat sa pun mai multa neratiune si descriere.Totusi nu prea stiu cum sa nu il fac sa nu fie sec.Daca mi-ai putea arat un dialog sec si altul care nu e,poate as reusi sa nu il mai fac sec.Si nu m-a suparat mesajul tau,desi mie nuimi place critica sper sa pui intotdeauna adevarul,doar el e cel mai important.
Agent Eli:iti spun acelas lucru ca si lui Sakura_pink_angel,dar mi-ai facut observatie cand am spus ca Sakura avuse o durere cand plecase aceta.Vreau sa te intreb:plasnsese de fericire ca plecase Sasuke?il ura asa de mult incat se bucura ca pleca?sau langea ptr ca tinea la el si nu vroia sa il piarda?
angelinozupxxx:ma bucur ca iti pleca fic-ul si ca sa iti raspund la intrebarea'unde va duce sarutul acela',iti spun c ava aduce multa durere,vei vedea imediat
si....sper sa fie destul de lung ptr husturile voastre

Atunci inima ei se sparse in milione de bucati.Nu putu suporta cea ce vazuse.imediat disparu intr-un nor de fum cu inima franta.Nu putea sa creda,prietena ei cea mai buna o inselase,doar stia cat de mult tinea la acel baiat.Acum era in camera ei.Plangea.Totusi nu stia de ce plangea.Plangea pentru el?sau pentru prietenia ei cu Sakura?Nu stia,dar plangea pentru ceva,asta e sigur.

-Naruto!eu...eu...n-a fost intetionat.puse rozeta rosie ca un rac ,dadandu-se de pe baiat .
-N-a fost vina ta,eu am cazut primul,eu ar trebui sa imi cer scuze.Spuse baiatul cu ochii ca ai nemarginitului cer.
-Bine...atunci...sa mancam… si sa uitam totul,ok?spuse rozalia revenindu-i culoarea ei naturala in obraji
-Bine .Spuse Naruto
'ce ai facut?'interveni Inner
'ce am facut?'
'de ce na-i facut nimic?parca nu mai puteai de dorul lui'
‘da,dar,am avut o presimtire ciudata care m-ar fi prevenit cumva san u fiu cu Naruto,si in plus mai e si Hinata!’
'ce proastie!ce e,inca te mai gandesti la Sasuke?a plecat si ti-a frant inima!'
'Sasuke?tocmai cand am reusit sa il uit,toate amintirile acele petrecute ca o echipa,de ce trebuie sa imi revina?'
'eu de unde vrei sa stiu?'
'oh...Sasuke...’suspina fata.
'termina! a fost mai bine ca a plecat!acum uite ce puternica esti!daca el ramanea tu tot slaba ramaneai,deci a fost bine ca s-a dus!'
'poate,dar totusi...'
'ce?'
'chiar daca e de partea raului,eu tot cred ca mai poate sa vina in sat si sa fim iar o echipa!'
'mai termina!m-am plictisit cat am vorbit cu tine asa ca taci o data!'
'hei,tu ai inceput sa vorbesti cu mine nu eu!'
'daca eu am inceput tot eu o sa termin!'
'bine!'
-------------------------
Intr-o camera a conacului Hyuuga Hinata se gandea plangand totodata .Deodata se opri din plans,stia ca Naruto nu o va iubi niciodata,desi a sperat,in adancul inimi ei stia ca nu o va iubi .Nici nu se compara la frumusete cu celelate fete,mai ales cu Sakura .Era prea slaba pentru un membru al familiei Hyuuga .Nimanui nu ii pasa de fata cu parul ca cea mai furtunoasa mare .Atuci si acolo se hotari:va pleca din sat si nu se va mai intoarce .Nu se gandi si la cei care chiar tineau la ea:Senseiul ei Kurenai,Shino,si desigur Kiba.Ei erau o ehipa.Fata tinea mult la fiecare din ei;poate la baiatul din familia Inuzuka tinea totusi mai mult….Timpul trecu repede si stelele ,una cate una apareau pe intunecatul cer.Cand ultima stea se lumina,atunci aparu si luna .Era poate cea mai frumoasa pe care micuta fata o vazuse.Atunci incepu sa se grabeasca un pic .
Isi facu bagajul repede si se mai uita o data la fotografia de pe noptiera ei.Era o fotografie cu ea,senseiul si ceilalti doi membri ai echipei ei .Se grabise atat de tare incat uita ceva.La iesirea din camera isi aminti.Se intoarse si si il lua:era lantisorul care il avea fiecare membru Hyuuga.Pe lantisor era medalionul in forma de inima daruit de Kiba de ziua ei .cum putea sa plece.Fata auzi pasi si se ascunse imediat .Era Negi .Daupa ce trecu isi continua drumul.Nu mai dadu peste nimeni altcineva.Dupa vreo zece minute fata ajunse la portile Konohei.Se intoarse si se mai uita inca o data la satul ei natal.Se uita special la o casa:locuinta celui care ii sparse inima,dar si la casa baiatului care ia- fost intotdeauna langa ea.Credea ca doarme,doar era trecut de miezul noptii .tosusu se insela,baiatul avu un cosmar si era treaz,dar nu stia ce avea de gand coechipiera lui .
-Adio…
Dupa ce merse o ora,i fata ei aparu o silueta inalta,dar nu era singura.Cea mai mare ii vorbi .
Pleci din sat?sa sti ca te pot face mai puternica decat ai visat vreodata.
-Cine esti?spuse Hinata fara frica.Era alta decand parasi satul.Nu ii mai era frica de nimic,deoarece stia ca poate muri in orice clipa,nu ii pasa si nu ii era frica de moarte.
Silueta mai mica se arata .
-Sas-Sasuke?
-Intocmai...si el a vrut putere si eu i-am dat-o...e ca si fiul meu.
Se arata silueta cealalta
-Orocimaru?
-Intocmai,deci ce spui?
-Ahhh...eu...ahhh..
-Stati!
-Itachi!ce faci aici?nu ai alta treba decat sa vi aici sa ne spui nu mai prosti?!
N-am venit sa spun prostii...am auzit ca cineva a plecat din sat...si vreau sa o iau pe Hinata sub aripa mea.
-Cine te crezi sa vi aici,Itachi?Spuse cu indrazneala membrul familiei Uciha.Era schimbat,asta era sigur.
Imediat Itachi spuse:
In primul rand sunt fratele tau mai mare Sasuke,in al doilea rand sunt mai puternic decat tine si Orocimaru la un loc!oricum,l-am lasat pe Orocimaru sa il i-a pe Sasuke dar nu e destul de puternic cum il vroiam eu asa ca de data asta nu mai fac aceiasi greseala!Hinata vine cu mine!
-Nici de cum!
-Hei!pentru mine va certati deci eu vreau sa vad cine e mai puternic asa ca Itachi si Orocimaru se vor lupta!
-Bine!
-De acord!
Batalia incepu,Orocimaru facu tehnica Multi-Umbre ascunse a amprentei şerpilor,Itachi cazu jos,atuci fu lovit cu tehnica Marea spartură ,dupa Tehnica celor 9 ramificatii .
Orocimaru credea ca l-a omorat dar el atacase doar o papusa.Itachi il ataca si il puse la pamant.Castigase batalia
-Castigator:Itachi!
-Ei,cine a avut dreptate?ei bine, trebuie sa plecam,hai Hinata!
-Ce?am zis eu ca cel care castiga ma va antrena?nu Itachi,vroiam doar sa vad cum luptati si imi pareti la fel de buni,dar pentru ca Orocimaru il antreneaza pe Sasuke,cred ca voi merge cu Itachi.Totusi ne mai vedem Sasuke,Orocimaru.Fata pleca cu Itachi.
O noua zi incepu in satul Frunza.Era ora doua dupa-amiaza.Kiba era extreme de ingrijorat.N u o vazuse pe coechipiera lui de o zi.
In biroul lui Tsunade
-Tsunade-sama!ceva rau s-a intamplat!intra Kiba
-Ce?suntem atacat?
-Mai rau!
-Orocimaru?
-Mai rau!
-Ce e atunci?
-Hinata a fost rapita!
-Poftim?
-H-i-n-a-t-a a f-o-s-t r-a-p-i-t-a!
-Asta e ingrozitor!cat vor rapitori?ce scria in bilet?
-Ce bilet?nu au lasat nici un bilet!
-Atunci de unde sti ca e rapita?
-Nu a venit la antrenament!
-Doar atat!poate ca a avut altceva de facut
-Hinata?ea nu ar lipsi nici odata de la antrenament!
-Ai cautat-o?
-Nu e nevoie sa o caut!rapitorii probabil sunt la kilometrii departare!nu avem timp!probabil o tortureaza pentru secretele familiei Hyuuga!
-Cu ei ai vorbit?
-Da,Negi mi-a zis sa plimb ursul iar tatal Hinatei ca sa o caut!
-Atunci du-te si caut-o!daca nu o gasesti pana maine vom alerta pe toata lumea!
-Maine?!
-Kiba!dute o data!
-Bine...
-------------------------------
-Hinata!trebuie sa te stradui mai mult!hai mai repede!spuse Itachi
e am si eu limite!
-Atunci va trebui sa iti depasesti acele limite!nu terminam pana nu reusesti aceasta tehnica,vom sta pana dimineata daca va fi nevoie!inca o data!
-bine!
---------------------------
-Hei Kiba,pe cine cauti?
-Buna Naruto,pe Hinata,Tsunade mi-a spus sa o caut dar e fara rost,sunt sigur ca afost rapita!
-Ce???!vrei sa te ajut?
-Nu e nevoie,oricum nu o vom gasi aici,iar Tsunade nu face nimic pana maine!
---------------------------
trecu ziua....
In fata academiei erau adunati:Kiba,Shino,Naruto.Sakura,TenTen,Negi si Lee
-Atentie!avem un ninja disparut:Hinata,voi va trebui sa aflati cine arapit-o si sa o aduceti acasa!ati inteles?
-DA!
-Plecati!
se inpartira si plecara.
Naruto mergea cu Kiba catre fostul sediu al AKATSUKI-lor.Acolo era Orocimaru.
-Mai mai,pe cine avem aici?Ati venit ptr prietena voastra?
-Unde e?ce vrei de la ea?
-Eu?nu e la mine,totusi am vazut-o,vroiam sa o iau eu dar a aparut imediat Itachi si a luat-o el!
-Itachi?ce vreti de la ea?
-De ce sa va spun?va spun doar ca nu o veti mai vedea nici odata!
-Asta sa o crezi tu!haide Naruto!mergem dupa Itachi!
-Va urez succes ptr ca nu o veti gasi!
--------------------------
Kiba o cauta nebuneste pe mica lui coechipiera,tinea prea mult la ea pentru a o pierde.Cauta nebuneste peste tot.Se opri un pic si se uita imprejur.Atunci vazu niste urme micute de pasi,care erau ai Hinatei.Merse pe urma lor si ajunsese intr-un loc ciudat.Acolo nu erau copaci sau verdeata,cu exceptia firelor de iarba.Tot locul era inconjurat de apa.Se vedea totusi ca era un loc de antrenamente.Baiatul auzi zgomot produs de pasi.Se intoarse si vazu doar o cascada.In spatele lui era totusi cineva:Itachi.
Nemernicule!unde e Hinata?de ce ai rapit-o?
-Eu?sa o rapesc?nu s-a intamplata asa.Hinata a fugit din sat,Orocimaru o vroia el,ne-am luptat si eu am castigat si Hinata a venit cu mine!spuse Itachi.
-Mincinosule!Hinata nu ar pleca niciodata din sat!
-Ba e adevarat.aparu din senin Hinata
-Hinata?de ce? de ce ai facut asta?
-Pentru a ma antrena Kiba.
-Dar nu te puteai antrena in sat? de ce te-ai dus de partea raului?
-Mi-am dat seama ca nu mai am ce cauta acolo.Inima mea e sparta in mii de bucati...am prea multe amintiri dureroase,am vazut....am vazut ceva ce nu am putut suporta,imi pare rau Kiba,dar nu ma voi mai intorce niciodata!spuse fata cu o voce foarte joasa ,cu mana dreapta pe inima ei si cu ochii inchisi
-Hinata!dar...
-Nici un dar Kiba,doar adio...
Itachi pleca intr-un nor de fum iar Hinata il urma dupa cateva clipe soptind:
-Vei avea intodeauna un loc in inima mea,Kiba...
-HINATAAAA!
[Imagine: gfxd.png]




Răspunsuri în acest subiect
jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 14-03-2009, 10:46 PM
RE: jocurile dragostei - de Shilpa - 14-03-2009, 11:39 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 15-03-2009, 07:23 PM
RE: jocurile dragostei - de Shilpa - 15-03-2009, 09:12 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 15-03-2009, 08:36 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 18-03-2009, 10:26 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 29-03-2009, 02:54 PM
RE: jocurile dragostei - de Elusive wolf - 29-03-2009, 03:06 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 06-04-2009, 09:13 AM
RE: jocurile dragostei - de Elusive wolf - 06-04-2009, 04:12 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 10-04-2009, 09:34 AM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 12-04-2009, 02:56 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 13-04-2009, 07:43 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 14-04-2009, 03:00 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 17-04-2009, 01:44 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 18-04-2009, 12:49 AM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 21-04-2009, 03:40 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 21-04-2009, 04:06 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 01-05-2009, 08:51 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 02-05-2009, 10:49 AM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 07-05-2009, 12:44 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 07-05-2009, 07:53 PM
RE: jocurile dragostei - de Elusive wolf - 15-05-2009, 05:42 PM
RE: jocurile dragostei - de Khonsu - 22-05-2009, 09:58 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 24-05-2009, 08:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jocurile Gladiatorilor Crissu'Blacker 0 1.607 27-06-2011, 07:16 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)