Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

jocurile dragostei

#1
disclaimer:nu detinnici un personaj din anime-ul Naruto


Era o zi frumoasa de primavara.Soarele stralucea cu putere .In tara focului,o fata cu parul roz si cu ochii ca smaraldul se plimba prin satul Konoha.Era imbracata intr-un maieu alb,cu flori de cires pe el,cu o fusta pana la genunchi alba si cu niste adidasi roz.Ajunsese in gradina cu ciresi a satului,locul ei preferat.Venea de cate ori simtea nevoia sa fie singura,nimeni nu o deranja.Se auzea numai ciripitul pasarelelor,lucru pe care o linistea pe rozalie.Inchise umpic ochii si atunci niste amintiri ii reveneau in minte.Colegul ei,Sasuke Uchiha plecase din sat si o lasase pe fata singura,cu inima franta.Rozalia isi amintea ce durere avuse cand acesta plecase,dar isi aminti si cand celalat coleg al ei,Naruto Uzumachi plecase ptr acelas lucru:puterea.Atunci fata era slaba,deci nu stia ce era puterea.Dar acum stia.Stia cele mai multe lucruri.Era ninja medical,era Sakura Haruno!
Deodata un baiat,de fapt nepotul fostului Hokage,venea in fuga la ea.Acesta o trezise din visare si o aduse cu capul pe pamant.Acesta era Konohamaru
-Sakura!Ai auzit vestile?
-Care?
-Naruto!
-Naruto e plecat de 2 ani sa se antreneze,asta stiu!spuse trista fata
-Se pare ca s-a intors!
-Ceeeeeee?Unde e ?a sosit?e bine?e mai puternic?e si Sasuke cu el?intreba fata bucuroasa.
-Da,dar e in biroul lui Tsunade-sama!si nu,nu e si cu Sasuke.
-Nu conteaza!
Sakura pleca,ajunse foarte repede langa biroul lui Tsunade.Acolo era si echipa Hinatei,cea mai buna prietena a fetei.
-Hei Sakura,de ce esti asa de vesela?
-Naruto s-a intors!Sakura observa ca membra clanului Hyuuga se inrosise toata si isi pleca privirea.
-Konohamaru zice ca e la Tsunade.Voi ce cautati aici?
-Ne-a chemat Tsunade!
-Bine atuci sa intram!
Sakura deschise usa .Inima ei si a Hinatei bateau din ce in ce mai tare.Nu le veneau sa creada ca s-a intors.
-Buna ziua Tsunade-sama,unde e Naruto?
Acasa la el.
Atunci plec si eu.
Pa.ma bucur ca ati ajuns asa de repede.Kiba,Shino,puteti pleca umpic va rog?trebuie sa discut ceva important cu Hinata.
---------------------------


Ajunse la Naruto acasa. il zari.
-Naruto!se bucura fata
-Sakura!de cand nu te-am mai vazut!Cum ai stiut ca am ajuns?
-Am sursele mele.Mi-a spus cineva�spuse rozalia imbratisandu-l pe baiat.

-Konohamaru?
-Da.Tu ce faci?cum te simti?ce ai facut?
-Usor Sakura-chan,sunt bine,mi-e foame si m-am antrenat.Am invatat foarte multe tehnici de lupta,dintre care am ma descurc cel mai bine la resengan.Tu ce-ai facut cu Tsunade?Parca ea te antrena,nu?
-Da,pai am invatat si eu multe tehnici si cel mai bine ma descurc la jutsurile medicale,la inca o tehnica care consta in a distruge obiect din jur cu mare usurinta doar cu pumni.
-WOW!Cred ca te-ai distrat la antrenamente!
-Nu prea.Tsunade e foarte dura dar cand nu ma antreneaza ne distram,e ca o a 2 mama pentru mine.
-Ok, vrei sa vi sa mancam ceva?
-Ok,Naruto,vin!
-Perfect!din umbra cineva ii urmarea.O silueta subtire,de fata:Hinata Hyuga.

Ar fi vrut ca Naruto sa o bage in seama ,chiar daca nu credea,spera ca intr-o zi Naruto sa fie indragostit de eaEra totusi un vis prea frumos.Atunci inchise ochii si se gandi la momentele cu el:erau cele cand erau mai mici,cand doar daca baiatul vorbea cu fata cu ochii de lapte se rusina.Dar isi aminti si cand,mergand la senseiul ei,Kurenai,fata intra in sala gresita si�Naruto tipa la ea,crezand ca e Tsunade.Atunci era foarte aproape de ea si lesina.Acum isi aminti momentul ei de gratie:cand dansa in apa pura si Naruto o vasuse.A 2 zi o descrise ca fiind cea mai frumoasa fata pe care a vazut-o,chiar daca nu i-a vazut chipul,deoarece era noaptea tarziu,in intunericul noptii si in lumina lunii.

Cat despre baiatul care ii furase inima�

Tantalaul de Naruto se grabi sa plece asa de tare incat se impiedica de o piatra si cazu jos.Sakura,cu mintea in lumea ei,nu se uita pe unde mergea si deoarece Naruto era primul,fata cazu peste el,atigandu-i putin buzele.Naruto se simtea ca in al noualea cer,iar Sakura,desi nu ii placea de baiatul cu ochii ca infinitul cer si cu parul de aur nu isi desparti la timp buzele.O gresala mare:tocmai atunci deschise ochii Hinata�
[Imagine: gfxd.png]




Răspunsuri în acest subiect
jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 14-03-2009, 10:46 PM
RE: jocurile dragostei - de Shilpa - 14-03-2009, 11:39 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 15-03-2009, 07:23 PM
RE: jocurile dragostei - de Shilpa - 15-03-2009, 09:12 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 15-03-2009, 08:36 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 18-03-2009, 10:26 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 29-03-2009, 02:54 PM
RE: jocurile dragostei - de Elusive wolf - 29-03-2009, 03:06 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 06-04-2009, 09:13 AM
RE: jocurile dragostei - de Elusive wolf - 06-04-2009, 04:12 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 10-04-2009, 09:34 AM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 12-04-2009, 02:56 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 13-04-2009, 07:43 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 14-04-2009, 03:00 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 17-04-2009, 01:44 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 18-04-2009, 12:49 AM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 21-04-2009, 03:40 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 21-04-2009, 04:06 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 01-05-2009, 08:51 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 02-05-2009, 10:49 AM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 07-05-2009, 12:44 PM
RE: jocurile dragostei - de Kinder - 07-05-2009, 07:53 PM
RE: jocurile dragostei - de Elusive wolf - 15-05-2009, 05:42 PM
RE: jocurile dragostei - de Khonsu - 22-05-2009, 09:58 PM
RE: jocurile dragostei - de ஜSheirஜ - 24-05-2009, 08:23 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jocurile Gladiatorilor Crissu'Blacker 0 1.601 27-06-2011, 07:16 PM
Ultimul răspuns: Crissu'Blacker


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)