Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sunetul dragostei

#18
Well, sa vedem ce`i aci` ^^

gasi raspunsul, pentru că într-o lume atât de îndoielnică, nu puteai fi sigur de nimic. -> acele virgule nu au ce cauta acolo o.o'

datoriă -> datorită

elegant, şi totodată vulgar -> înaintea lui 'şi' nu se pune virgulă T_T"

şi-o mentinea, pierdută, în visare. -> fară virgula aia ._.

- Nu îmi spune! După atât de mult timp... O iubeşti pe acea fată? Eşti atât de idiot, Sasuke!

Crezi că ar accepta să fie cu... - îşi drese glasul înainte de a continua - cu un tip ca tine?

În cele din urmă, dacă e cea mai pretioasă pentru tine.. - râse înainte de a scote ultimele cuvinte - va trebui să o omori.

tresară pe brunet, şi acesta sari din copac -> of, 'şi'`ul ăsta ._.

după care îi spuse, calm, şi totodată iritat -> tre să faci ceva în legatură cu el

Oricum.. - râse şi acesta înainte de a spune ultimele vorbe - ş[/b]i eu am luat tot ce am vrut de la el

Nu mai sunt marioneta voastră!

Îl aruncă, foarte agresiv şi plecă, înainte ca acela să poată comenta ceva. -> of doamne, virgula aia nu are ce cauta acolo ._.

a lui Sasuke nu este puterea, sau uciderea cuiva -> nici asta nu are ce cauta aci`

după Ayssa, şi aceia, nu vor arata milă -> saracu` 'şi' T_T"

- O să ne descurcam, Shikamaru! -> după vocativ se pune mereu virgulă

Se întoarse catre Naruto, şi îi întinse mâna. -> T_T"

Naruto îi întinse la rândul sau mâna, şi i-o strânse -> dublu T_T"

- Desigur!

- Voi ţine minte!

Se întoarseră, pentru a pleca -> nu are ce cauta acolo ._.

- Mă voi întoarce!

Fară a mai spune altceva, Naruto se apropie de ea -> bine că virgulele care trebuiesc nu le pui [-x

timidate, şi aceasta încă încerca. -> e clar, chiar ai o problemă cu acest 'şi'

ramase tacută, gândindu-se la printul sau ce, deşi arata ca un Fat - Frumos, se purta ca un Zmeu. -> virgula aia, saraca, ai uitat`o ._. , iar 'ce, deşi' chiar sună aiurea ._."

Dorea cu atât de multă ardoare ca el să o dorească -> repetitie

Încă visa la numele de Uchiha, şi la o casatorie. -> ahhh X_X

Tsunade a ascultat cu atentie toate cele spuse, şi în cele din urmă a purtat o discutie -> o să mă omori x.x'

O privea sfidator, în timp -> of, virgulele astea :-j

Ar fi acceptat, şi se învinovăţea -> din nou 'şi'

munci -> muncit

pentru asta, şi noi toti, chiar şi tu. Cât de mult ne-am zbatut.. Şi Naruto, ştii câte a facut pentru el, şi pentru că tu i-ai cerut asta. -> pentru asta, noi toti, chiar si tu! Cât de mult ne-am zbatut, iar Naruto.. ştii câte a facut pentru el şi pentru că tu i-ai cerut asta.

Ştiti foarte bine că mereu am vrut să revină în sat, şi în toti aceşti ani a fost în mintea mea. Pentru el am devenit mai puternică! Pentru că aspir la multe, dar toate planurile mele îl includ. Asta ar putea fi singura mea şansă, şi nu sunt dispusă să renunţ la ea. -> vrigulele 8-|, iar faza cu aspiratu` ._. nu am înteles`o

asupra Satului, şi toate lumina -> 8-|

intră în camera sa, şi fară să deschidă lumina, se trânteşte în pat, şi îşi trece mâna dreaptă asupra fruntii. -> din nou >.<

- Sakura, fruntea ta nu are nimic!

înainte să se ridice, datorită luminii pale ce intra pe fereastră, datorită lunii, a zarit acel chip întunecat. -> repetitie

O învalui în bratele sale , şi o ţinea strâns -> mrr >.>"

- Ascultă-mă ... Am venit aici pentru că ... nu mai puteam rezista fară tine. Te iubesc, atât de mult Sakura. Am nevoie de tine. -> Ascultă-mă! Am venit aici pentru că... nu mai puteam rezista fară tine! Te iubesc atât de mult, Sakura! Am nevoie de tine!

Credeam că Naruto este cel mai bun prieten al meu, şi că este mai presus de orice, însă nu este aşa. Mi-am ascuns propriile sentimente, şi nici macar nu înteleg de ce. -> ah, doamne :|

Cel putin, nu încă. -> Cel putin nu acum.

să fi a mea, pentru totdeauna. -> ce caută virgula aia acolo?

cu acceleratie, şi nici macar nu se aştepta la asta. -> again >.>"

Îşi aminti brusc de toate clipele din trecut, şi de câte respingeri avusese parte din partea lui. -> o să te omor :))

Vreau să fiu cu tine, pentru totdeauna. Indiferent de consecinte. -> Vreau să fiu cu tine pentru totdeauna, indiferent de consecinte.

atâta timp cât era cu ea, şi o ţinea în brate. -> te battt [-x

ascunzu -> ascunzi

însă atunci când totul se termină, şi când, -> ah, doamne, 'şi'`u` ăsta e o adevarată problemă ._."

Of, doamne, tu ai ce ai să pui virgula înaintea lui 'şi' ._. , le pui fară rost, iar cele ce`ţi trebuiesc, nu le pui ._. am vazut`o şi p`asta ^^ well, în rest nu am nimic de obiectat, dar fi atentă cu virgulele astea :)) în rest capitolu` este draguţ ^^... aştept continuarea ;;)
I'm not insulting you. I'm describing you.



Răspunsuri în acest subiect
Sunetul dragostei - de Teh - 22-02-2009, 11:59 PM
RE: Sunetul dragostei - de Kido - 23-02-2009, 12:01 AM
RE: Sunetul dragostei - de Ely-chin - 23-02-2009, 01:14 PM
RE: Sunetul dragostei - de Teh - 28-02-2009, 01:38 AM
RE: Sunetul dragostei - de Annya - 28-02-2009, 09:54 AM
RE: Sunetul dragostei - de Ely-chin - 28-02-2009, 03:02 PM
RE: Sunetul dragostei - de Teh - 28-02-2009, 04:51 PM
RE: Sunetul dragostei - de Kido - 28-02-2009, 05:49 PM
RE: Sunetul dragostei - de Ely-chin - 28-02-2009, 11:55 PM
RE: Sunetul dragostei - de Teh - 07-03-2009, 03:41 AM
RE: Sunetul dragostei - de Ely-chin - 07-03-2009, 03:33 PM
RE: Sunetul dragostei - de Teh - 21-03-2009, 02:10 PM
RE: Sunetul dragostei - de Ely-chin - 21-03-2009, 08:03 PM
RE: Sunetul dragostei - de Teh - 12-04-2009, 09:12 AM
RE: Sunetul dragostei - de Vizitator - 12-04-2009, 09:46 AM
RE: Sunetul dragostei - de ***candy bar*** - 08-05-2009, 11:12 PM
RE: Sunetul dragostei - de Teh - 24-05-2009, 02:50 PM
RE: Sunetul dragostei - de Kido - 24-05-2009, 05:33 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sunetul unei iubiri interzise(shounen-ai) Mitsukai Yoru 5 4.471 18-08-2008, 09:58 AM
Ultimul răspuns: Nidryne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)