Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gankutsuou: The Count of Monte Cristo

#1
~Nu am vazut nici macar un subiect despre acest anime asa ca l-am deschis ,daca acesta a fost "ascuns de ochii mei" va rog sa sterge-ti topic-ul sau sa ma avertizati sa o fac eu .


Este un naime creat de Gonzo si regizat de catre Mahiro Maeda ,acest anime are 24 de episoade si este difuzat la ora actuala de catre Animax pe teritoriul sau respectiv retelele din Japonia, Asia de Est, Asia de Sud-Est, Asia de Sud, America Latina, si in alte regiuni.

Anime-ul este neobisnuit prin grafica sa avand la baza un 3D seria are la baza si piese celebre din muzica clasica iar povestea se desfasoara intr-un viitor indepartat dar pastrandu-se multe din lucrurile romanului cum ar fi clasa sociala si problemele lor de atuncea.


Anime-ul are o ordine diferita fata de roman iar Contele de monte Cristo apare altfel in loc de roma povestea intalnire este pe Luna apoi acesta dupa ce intra in familia lui Albert usor, usor ajunge s aiba legaturii directe cu toate cele trei famili nobiliare din Paris (a Morcerfs, de Danglars, si Villeforts).Dar adevarata povestea a sa este alta acesta e defapt Edmond Dantes acesta a fost tradat de catre cel mai bun prieten al sau si a fost inchis in CHATEAU D' unde acolo tanarul nostru il va cunoaste pe Gankutsuou (tradus inseamna Domnitorul din Tenebre) si asa incepe razbunare lui Monte Cristo.


Imi place acest anime enorm de mult si nu pierd nici un episod din el mi-a placut foarte mult sfarsitul si stilul de maturizare pt. care "a muncit mult" Monte Cristo pentru al face pe tanarul Albert sa devina un adevarat barbat,am vazut anime-ul dar nu-m iaduc aminte daca in lupta dintre vechi prieteni Cristo si Morcerfs a fost la fel ca in film adica sa se afle ca Albert era fiul lui Dantes ....in fine voi fi atent data viitoare.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]



Răspunsuri în acest subiect
Gankutsuou: The Count of Monte Cristo - de Coyote Stark - 23-01-2009, 08:15 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)