Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Air Gear] Air Gear

#1
Air Gear este unul dintre cele mai bune animeuri pe care le`am vazut si desigur preferatul meu :4:

Ikki[Itsuki Minami cunoscut ca si "Unbeatable Babyface"]este un student si liderul unei gasti numite "East Side Gunz".El se intoarce acasa dupa ce a fost umilit de o gasca de Storm Riders numita "Skull Saders" si descopera un secret pe care surorile Noyamano l`au ascus de el [...logic] .Surorile apartin unui grup de Storm Riders numit Sleeping Forest ... acesta descopera intr`o camera mai multe perechi de "Air Trecks" prescurtate ca "AT" un fel de role mai avansate pe care poti zbura xD. Ikki se foloseste de ele pentru a se razbuna de Skull Saders [si chiar reuseste ] ca ma apoi sa isi formeze si el propria lui echipa de Storm Riders numita "Kogarasumaru" ... Storm Riders sunt impartiti pe clase de la A la F [fiind cea mai 'slaba' clasa] deasemenea exista si "Kings and Roads" acesti "Kings" fiind cei mai avansati utilizatori de AT din intreaga lume,ei sunt numai 8 la numar si desigur tot atatea "Roads" exista fiecare King avand propriul lui Road . Cel mai puternic King este Sky King adica Ikki ...

Personajul preferat : Agito Wanijima[se citeste Aghito xP] ...Agito este partea 'intunecata' a lui Akito ,el este un Storm Riders de clasa A nivelul lui de lupta lui fiind 99 .El este unul dintre "Kings" mai exact Fang King si avand desigur un "Road" numit Bloody Road.

Grafica este buna,OST'urile sunt superbe mai ales openingul Chain cantat de Back On.Genuri de care apartine acest anime:actiune,sport,comedie si ecchi [animeul fiind plin de ciori [Imagine: 18.gif] ] Un anime de nota 10 zic eu care merita sa fie vazut ^^




Răspunsuri în acest subiect
Air Gear - de Juliet - 18-08-2007, 06:06 PM
RE: Air Gear - de misaki - 01-12-2008, 07:00 PM
RE: Air Gear - de Coyote Stark - 22-04-2009, 07:14 AM
RE: Air Gear - de Spark - 22-04-2009, 10:48 PM
RE: Air Gear - de Chlo - 21-05-2011, 11:22 PM
RE: Air Gear - de K.V. - 01-05-2012, 10:19 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)