Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Perechea preferata?
Red x Ned
0%
0 0%
Red x Malen
100.00%
1 100.00%
Total 1 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Psihologia inimii

#2
Capitolul doi ~

Imediat cum a intrat profesoara de psihologie pe usa, colegii mei deja si-o imaginau in cele mai murdare ipostaze existente, salivand peste banci si cu ochii sclipind de fantazii perverse. Era apetisanta, trebuia sa recunosc. Parul negru, buzele carnoase si decolteul adanc ma atrageau, dar mi-ar fi placut mai mult daca nu era atat de tafnoasa si nu mi-ar fi dat un patru acum trei zile. Ea s-a asezat la banca si a inceput sa ne prezinte schema proiectului pe care o aveam de facut, explicandu-ne ca acesta reprezinta mai mult de jumate din nota. Ah, perfect. Deci nu-mi permiteam sa pic, altfel mama o sa ma sugrume. Mi-am proptit coatele pe banca, tinandu-mi capul in palma si privind plictisit in gol, pana cand unul dintre colegii mei si-a luat inima in dintii si a pus prima intrebare, luand-o prin suprindere pe profesoara, care de emotie, a sarit putin de pe scaun. Mai bine si-ar fi tinut gura inchisa. Ea s-a rosit si a inceput sa se balbaie, dar pana la urma a raspuns. Apoi a intrevenit desteptul de Ned cu o alta intrebare.
- Domnisoara profesoara, ati fost vreodata interesata de o femeie?
Profesoara il privea nedumerita, nestiind ce sa raspunda. Vroia sa deschida gura, dar apoi se oprea, nefiind sigura ce raspuns ar trebui sa dea, ca sa nu trezeasca suspiciuni.
- Vezi tu, domnule Jamins, s-a dovedit stiintific ca cel putin 60% din femeile heterosexuale sunt atrase de alte femei si 50% dintre ele au fantezii cu persoane de acelasi sex, zise ea, incercand sa nu raspunda direct la intrebare. Ma intreb daca acelasi procent se aplica si la barbati. Cu toate astea, eu nu tin minte sa fi fost vreodata interesat de baieti si nici nu o sa fiu. Desi erau unii care cu accente feminine foarte puternice, chiar si eu aveam unele trasaturi fine, specifice femeilor...Cred!
Imediat dupa asta, toti ceilalti au susotit intre ei, care cum ce sa intrebe si care sunt cele mai mari nelamuriri in legatura cu profesoara sau cu viata ei sexuala sau cu viata lor sexuala depravata si deloc activa, gandeam eu. Pana la urma, o sa iasa un haos, dar sper sa se termine cu o bataie, fiindca mor de plictiseala. Pana si tavanul mi se pare mai interesant.

Dupa ''dezbatere'', restul baietilor si fetelor, fiind extrem de curiosi si probabil si neexperimentati, o interogau pe profa, care se tot fastacea si cred ca abia astepta sfarsitul orei de cosmar, dat fiind ca batea frenetic din picioare. In locul ei, eu le-as fi inchis imediat gura, dar ea s-a oferit voluntara ca sa ne atraga atentia, deci sa suporte, imi spun in gand.
- Red, tu nu vrei sa intrebi nimic sau crezi ca stii totul? Intreba Layla, o roscata enervanta din compania Melissei, aceasta facandu-i semn sa taca si plecandu-si capul in fata mea, in semn de scuze.
- Tu sa-mi spui, doar ai incercat de toate cu mine in noaptea de Halloween, dupa ce ai baut doua sticle de Whisky, ii raspund taios, iar colegii au inceput sa rada. Chiar daca asa ceva nu s-a intamplat, era prea beata ca sa-si aminteasca si sa imi spuna ca nu-i adevarat. Am oftat cu voce tare si mi-am mutat privirea departe de roscata enervanta, care oricum nu se gandeste decat la prostii.


Nu mi-a venit sa cred cand directorul a anuntat anularea orelor din cauza profesorului de matematica care a cazut pe scari. E ziua mea norocoasa, am scapat de mate! Eu si Ned oftam bucurosi si ne indrepatam spre poarta de iesire, verzuiul tinandu-se de bratul meu si topaind nebuneste. Parca ar fi copil de doi ani, imi spun in gand.
- Deci, spune el lung, diseara mergem la club. Sa nu cumva, repet, sa nu cumva sa imi aduci alte scuze patetice cum ca ti-a urinat pisica langa dulap si nu te poti imbraca, cand tu nici macar nu ai animale de companie, sau ca o pasare a venit si ti-a luat peria de par si nu poti iesi din casa cu parul ciufulit si nearanjat, zise el, proptindu-se in fata mea. La care eu imi dadeam ochii peste cap.
- Mda, da, mormaiam. O sa vin cu tine si o sa mor de plictiseala. Fericit?
- Nu o sa mori de plictiseala, mergem la agatat. Sigur o sa gasim niste domnisoare care sa-ti alunge plictiseala. Ai sa vezi, o sa uiti de tot intr-o clipita, spune el. Daca as putea, mi-as scoate ochii pentru ca mai mult de atat nu-i pot da peste cap. Ned se holba la mine ca un aiurit, incruntandu-se din cand in cand si probabil intrebandu-se cum de suntem verisori. Si eu ma intreb cum de sunt ruda cu el si inca nu am gasit un raspuns la acest mister.
- Stii la ce ma gandeam? Intreaba el, facandu-ma sa tresar.
- Cu ce sa-ti cosi gura? Iti dau eu o idee, sarma ghimpata, ii raspund.
- Ha ha ha, ce amuzant esti. Iti lipseste nasul rosu si pantofii de clown, replica el. Nu, geniule, ma gandeam ca ar trebui sa ne asortam hainele, spune el, iar eu mi-am tras o palma peste fata, a doua pe ziua de azi.
- Da, ii raspund sarcastic. Nu vrei sa ne facem si tatuaje la fel? Il intreb, el afisand un zambet larg, in semn ca ma lua in serios. Cu mesajul : cei mai tampiti oameni din lume, continui eu. Ma crezi retardat? Ce suntem noi? Surorile lui Johnny Test? Eu iau rochia, tu ia fusta si pantofii mov?
- Ah, deci ai vazut episodul ala, spune Ned, intrerupandu-ma. Unde e un stalp cand ai nevoie de el? Nu am de ce sa-mi dau cu capul, spun, aproape venindu-mi sa plang de atata prostie. Ned, vazandu-ma cum imi tineam mana peste ochi, a venit la mine si mi-a soptit la ureche : ti-ar sta bine cu rochie! Iar eu i-am tras o palma dupa ceafa.

Ajunsi acasa, fiindca Ned a vorbit cu matusa sa ramana la mine peste noapte, cine stie ce minciuna sfruntata i-a bagat, ne-am lasat ghiozdanele pe patul din camera mea, pe care o sa-l impart cu scumpul meu verisor si pe care o sa-l axfixiez in somn. Ghiozdanul meu era usor ca pana, fiindca aveam doar doua caiete si penarul in el, desi daca era dupa mine, luam doar un pix, dar mama imi umple penarul in fiecare zi, cu amenintarea : daca pierzi vreun pix, iti reduc din portia de mancare! Infiorator! Pe cand, ghiozadanul lui Ned era ca unul din rucsacele alea gigantice pentru surpravietuire.
- Ce ai adus in el? O bucata din Himalaya? Il intreb, scarpinandu-ma in cap.
- Haine, sosete, chiloti, apa, chipsuri, jocuri video, carti de joc, oglinda, lampa mea mica de birou, lanterna, betisoare parfumate, parfumurile mele scumpe, ciocolata, briceagul, spray pentru insecte, dezinfectant de maini, covrigi, incarcatorul pentru telefon, castile, mp3 player, laptopul, pantofi si ah, da...pe Many, spune el, scoatand la final jucaria lui tampita de plus, de culoare mov, cu fundita verde la gat si urechi clapauge. Cred ca era un koala sau asa ceva. Cum naiba au loc atatea intr-un ghiozdan scoalar? Are vreo gaura neagra ascunsa in el? Ma uitam ca pestele la Mona Lisa si nu intelegeam cum poate jumatatea de dulap de haine, incaltaminte, mancare, aparate electrice si produse sa aiba loc in ceva atat de mic. Mno, ala sigur nu e un ghiozdan obisnuit. Trebuie ca a apartinut vreunui magician sau iluzionist, altfel nu-mi explic.


Seara isi lasa plapuma rosiatica-galbuie peste noi, soarele coborand cu pasi mici de pe cer, si lasand loc luminilor orasului sa-i tina loc, pana cand luna avea sa urce pe scena, sa fie astrul de veghe. Gandindu-ma la asta, parca deja incepeam sa simt atmosfera de club si sa aud muzica aia enervanta cantandu-mi in cap. Intre timp, in camera mea, luminata doar de faclia slaba a soarelui aproape apus, era o dezordine de nedescris.
- Nu, nu, nu! Striga Ned. Nu tricoul ala, e oribil. Mai bine imbraca-l pe cel cu chitara electrica deasupra pianului.
- Dar e alb, protestez eu. Iar cel negru cu rocker-ul pe jumatate dezbracat imi place mai mult, ii spun.
- Toata lumea o sa creada ca esti gay, reputatia mea de cuceritor o sa fie distrusa, spune el, prefacandu-se ca plange.
- Care reputatie? Il intreb sarcastic.
- Daca vrei sa stii, am cucerit multe fete, spune el, aparandu-se.
- Si toate aveau peste cinzeci de ani, ii replic. Le-ai carat cumparaturile, continui eu, iar el se imbufneaza.
- Ce spui de bluza asta neagra? Il intreb si scot bluza mea preferata, cu umerii putin dezgoliti, acoperiti de lanturi si cu tinte la capete.
- Woah! Exclama Ned. E superba! Vreau si eu una la fel, zise , incercand sa puna mana pe ea, dar am tras-o repede.
- E editie limitata si nu o imprumut, ii spun, auzindu-l cum ofteaza dezamagit.
- Pai...chiar si asa, cu asta sigur o sa cuceresti inimi, zise verzuiul.
Am imbracat fabuloasa bluza, potrivind-o cu o pereche de blugi albastru-inchis si mulati si tenisii mei cu efecte HD, primiti din Japonia. Sa mergeam la agatat , imi soptesc in gand.
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~



Răspunsuri în acest subiect
Psihologia inimii - de Kira's Scarlet - 22-12-2015, 07:42 PM
RE: Psihologia inimii - de Kira's Scarlet - 29-12-2015, 05:28 PM
RE: Psihologia inimii - de Kira's Scarlet - 12-01-2016, 09:01 PM
RE: Psihologia inimii - de Kira's Scarlet - 23-01-2016, 07:21 PM
RE: Psihologia inimii - de Kira's Scarlet - 05-02-2016, 03:49 PM
RE: Psihologia inimii - de Kira's Scarlet - 12-02-2016, 04:24 PM
RE: Psihologia inimii - de Kira's Scarlet - 25-02-2016, 01:11 PM
RE: Psihologia inimii - de Kira's Scarlet - 12-03-2016, 03:43 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)