Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Activitatea pe animezup....

#4
Citat:Intrebarea mea este ce ai vrea sa se faca cu forumul? Arata bine si sta in picioare. Orice altceva e inutil daca nu are activitate si sincer pentru mine nu e nevoie nici de ce avem. Reddit arata mult mai simplist si este super populat. Cat timp sta in picioare nu cred ca ar trebui sa se faca ceva cu el sincer.
Nu stiu... si nu sunt foarte interesat sa aflu cine lipeste banu' pe fruntea magraonilor care gazduiesc site-ul... observ doar ca sunt si niste reclame comerciale... deci teoretic e facut ca sa produca si banuti.

Site-ul nu arata rau, din punctul meu de vedere. Dar daca e sa fie modificat ceva as dori ca bara de autentificare sa ramana teapana pe tot timpul navigarii pe forum. Nu stiu cum sta treaba la Reddit, dar Facebook si Twitter asa au... si mi se pare mai comod asa.

Sigur, poti sa-l lasi pur si simplu pe net... ca pe o barca plutind la mal. O alegere ciudata (fiindca rostul forumului era socializarea), dar e o alegere. Reddit-ul nu a devenit popular peste noapte. Promovarea a jucat si acolo un rol.

Problema e ca de cand a murit Animaxu' nici pustii din ziua de azi nu mai au cum sa-si creeze o baza anime decat pe cont propriu. Acum multe din posturile care mai dau desene animate produc si seriale banale pentru adolescenti... ceva mai atractive decat desenele. Care sunt percepute ca materiale strict pentru copii. Ceea ce e complet eronat.

De asemenea, e greu sa rivalizezi cu superpromovatele seriale (gen Game of Thrones). Decat sa descarc un sezon de anime, nu mai bine vad un serial american?

Nu stiu cat succes mai au intrunirile privind miscarea anime. Probabil ca a trecut moda. Si, hai sa fim sinceri, sunt destule anime-uri jalnice. Eu prefer desenele animate. Unde intra si anime-urile. Iar unele genuri de anime sunt de-a dreptul lipsite de bun simt (ex: umflatul de muschi pana la metamorfozarea in fiinte ce arata precum niste dulapuri, lupte cu sabia de metal impotriva robotilor, mutanti care sfideaza logica elementara, suprasentimentalism-lacrimogen etc.). Din ce am observat seria anime X Men are elemente din astea care mie personal nu-mi plac!

P.S. iar la facfic si scrieri originale... sincer sa fiu... multa lume mai bine ar citi temeinic inainte sa se apuce de scris.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071



Răspunsuri în acest subiect
Activitatea pe animezup.... - de Ryuu - 21-08-2015, 12:15 PM
RE: Activitatea pe animezup.... - de TLDR - 21-08-2015, 12:49 PM
RE: Activitatea pe animezup.... - de MajinCloud - 21-08-2015, 05:05 PM
RE: Activitatea pe animezup.... - de TLDR - 22-08-2015, 05:24 PM
RE: Activitatea pe animezup.... - de cartof - 22-08-2015, 06:38 PM
RE: Activitatea pe animezup.... - de MajinCloud - 22-08-2015, 10:01 PM
RE: Activitatea pe animezup.... - de TLDR - 23-08-2015, 01:19 PM
RE: Activitatea pe animezup.... - de Azazel - 27-08-2015, 09:35 PM
RE: Activitatea pe animezup.... - de TLDR - 29-08-2015, 10:13 AM
RE: Activitatea pe animezup.... - de cartof - 29-08-2015, 04:49 PM
RE: Activitatea pe animezup.... - de TLDR - 31-08-2015, 10:26 PM
RE: Activitatea pe animezup.... - de cartof - 31-08-2015, 11:12 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)