Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[+18] I don't give a f*ck

#1
Disclaimer: Nu detin niciun personaj din cele mentionate (exceptndu-le pe cele create de mine) si nu fac profit de pe urma lor.

Capitolul 1 ????? Adio, Dubai

O sa imi lipseasca razele arzatoare ale Dubaiului, oceanul infinit si cerul senin. Imi va lipsi lumina reflectoarelor si podiumul, dar nu atat de mult cat imi vor lipsi prietenii mei si mai ales Josh. M-am luptat cat am putut sa raman aici, dar ai mei au hotarat sa ma trimita in Londra, cam cea mai ploioasa zona din Europa. Ei sunt de parere ca duc o viata mult prea agitata aici si sincer nu ii pot condamna... Nopti la rand pierdute in cluburi, bani risipiti pe sticle de Cardhu si Moet, absente din abundenta si poze pe primele pagini ale ziarelor, cam in asta consta viata mea.
Evident ca ai mei nu si-au facut timp sa ma aduca la aeroport, asa ca l-am rugat pe Josh, iubitul meu, si pe Amalia, cea mai buna prietena, sa ma aduca.
- O sa fie bine, printeso! Te iubesc mult, ai grija de tine...
Ma saruta apasat si ma strange in brate. As vrea sa opresc timpul in momentul asta si sa raman alaturi de el. Amalia pare si ea afectata de plecarea mea, ma imbratiseaza puternic spunandu-mi ca ii va fi dor.
- Pai cam asta e... Ne vedem de Craciun, deja va simt lipsa.
Are loc imbarcarea, ma asteapta ore bune de zbor. Imi cumpar cateva reviste pe care nu apuc sa le citesc deoarece adorm. La rasarit avionul aterizeaza. Ploua, ma calmeza vremea asta, cred ca as putea sa ma obisnuiesc aici. London, here we go...
- Domnisoara Haruno? V-am recunoscut dupa nuanta fucsia a parului. Bine ati venit! Eu sunt Drake Hillton, tatii nostri sunt parteneri, ma bucur ca am avut placerea sa va iau de la aeroport.
- Buna dimineata, multumesc ca ai venit. As prefera sa ne tutuim daca se poate, tinand cont ca o sa stam in aceiasi casa din cate am inteles de la parintii mei si avem varste asemanatoare.
- Cu placere. Limuzina ne asteapta, mergem?
Aprob scurt din cap lasandu-l pe Drake sa ma ajute multitudinea de bagaje. Soferul ne deschide portiera, intrand amandoi in masina. Stam fata in fata si ii observ trasaturile fine. Forma nasului mi se pare perfecta, potrivindu-se de minune cu pometii proeminenti. Nuanta ochilor aduce a mojito proaspat facut, in timp ce parul bine aranjat are o tenta de auriu. Desface o sticla de Chavas regal de vreo 14 ani, turnand in doua pahare, impreuna cu gheata luata din mini-frigiderul limuzinei. Imi inmaneaza unul dintre pahare, zicandu-mi:
- Pentru noua ta viata si, de ce nu, pentru un inceput de prietenie frumos!
- Cheers!
Dupa aproximativ o ora de mers cu masina ajungem intr-un cartier privat. Vila la care voi sta e pe departe cea mai acceptabila din intreg complexul. Dupa introducerile banale cu parintii lui, mi-a fost prezentata intreaga casa, inclusiv camera mea. Nu se compara cu apartamentul rezidential din Dubai, dar nu ma pot plange. Despachetez si imi fac o baie fierbinte cu sare de mare si spumant de iasomie. E jumatatea primului semestru, de maine va trebui sa merg la o noua scoala. Eram foarte stresata in avion, dar realizez acum ca de fapt nu prea imi pasa. Nu ma mai agit, ce o fi, o fi...


Okay, pai cam asta e pentru incepuut... Astept pareri, xoxo



Răspunsuri în acest subiect
I don't give a f*ck - de Super S - 21-07-2015, 11:36 PM
RE: I don't give a f*ck - de TLDR - 25-07-2015, 02:29 PM
RE: I don't give a f*ck - de mady - 18-01-2016, 04:03 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)