Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[+18] Noi orizonturi

#3
Cum am zis , uite-ma pe aici sa critic~ hue hue ^^ .Glumesc, doar imi spun o parere despre ceea ce am citit mai sus.
Pai, imi place felul cum ai inceput si ai evitat chestiile pe care majoritatea le fac , prin "Buna, eu sunt Maria si am nu stiu cati ani. Am parul violet cu varfuri blonde si trupul imi este imbracat cu o rochie de un albastru ca cerul si alte blah-blah-uri" . Admir cum m-ai conectat in timpul unde se petrece actiunea, fiind o seara de martie, adica de vineri, iar apoi faptul cu bunicuta care traia cu o seara inainte. Trist, ce-i drept, dar asta mi se pare relativ cliseic pentru personajele principale . Cred ca , nu, de fapt , din cate fan-ficuri am citit si alte originale cam intotdeauna acel personaj a avut un trecut sa zicem mai neplacut. Cred tot ce am scris pana acum ma face sa ma gandesc la Naruto Uzumaki. Bun, exagerez.
Intr-o proza cifrele se scriu cu litere, arata mai frumos din punct de vedere estetic, dar nu in toate cazurile, spre exemplu anii, ar fi prea lung discursrul sa scrii 1987 (o mie noua sute optzeci si sapte), o adevarata bataie de cap :)) .
Foarte sinistra cladirea , apropo, trebuia sa scriu asta, iar apoi atatea detalii despre ea, eu m-am cam pierdut la aceea parte, deoarece sunt un om care mai mult se axeaza pe felul cum este creat personajul, dar observ ca ai pus multe detalii si apreciez ^^. Revenind si la domnul Roger, uii, draguta descriere si ma bucur ca nu ai impopotonat acest inceput cu o droaie de personaje, e mai usor sa le deosebesc daca le cunosc pe parcurs. Nu de alta, dar am o memorie de broasca cand e vorba de retinut nume; imi poti da cifre si combinatii sa retin, doar sa nu-mi dai prea multe nume intr-o singura propozitie ca ma pierd :)) .
Ceea ce nu mi-a placut, pe parcurs a fost faptul ca te-ai grabit cand nenea Roger i-a urat bun venit si toate chestiile alea, apoi brusc a aparut propozitia unde trebuia sa ajunga. Era suficient sa-i dea o hartie si cand ajungea in dreptul usii sa gen: reciteasca biletul sa fie sigura ca nu a gresit camera~ ideile mele, nu le lua personal~
Ohho, faptul ca imediat a plecat, bom, a dat si de un tip sexy~ chiar ca e cliseica treaba~ depinde cum infloresti actiunea mai departe :P " Avea asa, o aura de mare futador." ce avea? Ce-i aia "fudator" aaa, e futa + dor , am inteles, doar ca m-am gandit acum la un taur. Pfoa! Oricum dubios , mai ales dupa felul cum a facut cu mana. Bun, ai ales un ciudat, nice!
Apoi am ajuns la final~ Titlul e bun, imi place, iar faptul daca sa o continui sau nu, tine de tine si de felul cum vrei sa ne impresionezi pe parcurs~ Abi este inceputul, iar daca tot te-ai bagat sa scrii, de ce sa renunti tocmai acum?

Eu iti urez bafta si te astept cu o continuare :D
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”




Răspunsuri în acest subiect
Noi orizonturi - de Iskra - 27-03-2015, 12:41 AM
RE: Noi orizonturi - de niroS - 27-03-2015, 02:36 AM
RE: Noi orizonturi - de ohaio_angel - 27-03-2015, 04:07 PM
RE: Noi orizonturi - de Iskra - 27-03-2015, 07:33 PM
RE: Noi orizonturi - de ohaio_angel - 27-03-2015, 07:41 PM
RE: Noi orizonturi - de Iskra - 29-03-2015, 02:57 AM
RE: Noi orizonturi - de niroS - 31-03-2015, 12:08 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)