Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Orange Is the New Black

#6
L-am vazut de curand intr-un maraton de trei zile.

Nu pot sa ma exprim in ceea ce priveste accuracy, habar n-am cum e prin puscariile de la noi, daramite prin puscariile din strainezia. Ce pot sa spun insa, e ca are niste personaje interesante, care evolueaza destul de mult pe parcursul celor doua sezoane.

Imediat dupa ce am vazut serialul m-am apucat sa citesc cartea. Cam o treime din carte acopera primul episod din serial si sunt foarte curioasa how much of it is actually based on the book/the real experience of Piper Kerman. Inca n-am terminat cartea.

Ma refer in special la asta. Only read if you saw the entire show:

Din cate mi-a zis wikipedia Piper Kerman a fost producator al seriei Orange is the new black si inca este casatorita cu Larry. In carte, era mentionat faptul ca Piper avea o relatie daca nu buna, macar decenta atat cu parintii ei, cat si cu parintii lui Larry. In serial, Piper's mom is a bitch, Larry's parents don't accept her and Larry cheats on her and eventually leaves her for her best friend. Ca producator al serialului imi imaginez ca ai ceva de spus cu privire la directia in care se indreapta actiunea si personajele. How can anyone trash their loved ones on TV like that? Daca stiti mai multe despre subiect, please, do enlighten me.
[Imagine: autumncopy.png]

"Se spune ca de la viata trebuie mai intai sa iei, apoi sa platesti. Unii au luat fara sa plateasca, in schimb eu am platit fara sa iau nimic."



Răspunsuri în acest subiect
Orange Is the New Black - de DreamGirl - 14-06-2014, 01:29 AM
RE: Orange Is the New Black - de Ozymandias - 25-06-2014, 08:20 AM
RE: Orange Is the New Black - de Stormrage - 27-06-2014, 12:20 PM
RE: Orange Is the New Black - de DeDal N. - 27-06-2014, 01:56 PM
RE: Orange Is the New Black - de Ozymandias - 28-06-2014, 03:51 AM
RE: Orange Is the New Black - de Autumn - 16-08-2014, 06:56 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)