Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Acei elevi stresannti..

#9
daca vrei sa chiulesti nu trebuie sa te plangi ca nu pleaca unul sau altul. daca pleaca toti ce? e mai putin pedepsit chiulul? sau va simtiti voi mai putin vinovati?

stiu ca am plecat odata prin facultate cu totii de la o profa de seminar de care nu ne placea. si urmatoarea data? pai, ne-a spus profa sa o anuntam si noi pe ea inainte ca are treaba femeia. LOL. eu oricum voiam sa ma car in ziua aia... era ultimul seminar, nu mai aveam niciun chef asa ca... la revedere.

eu cand am vrut sa chiulesc am chiulit. nu mi-a pasat daca se cara toata clasa sau toata scoala. nu eram chiulangiu notoriu, dar cand aveam chef sa ma car nu aveam remuscari din cauza colegilor. si nu plecam cand voiau ei, plecam cand aveam eu chef. deja de la 16-17 ani incolo nu vad de ce te-ar mai interesa daca pleaca unul sau altul. fiindca asta n-ar face chiulul mai putin chiul. daca vrei sa protestezi impotriva manierei de a educa a unui prof il poti infrunta de unul singur. fiindca daca nu-l ai la inima, de regula inseamna ca e un prof slab. si poate fi infruntat foarte bine si simplu.

iar daca chiulesti sa te duci nu stiu unde... nu vad de ce te intereseaza daca 3 colegi/2/1 vor/vrea sa ramana in clasa. e fix alegerea lui/lor. mai multa maturitate in abordari din astea... daca esti clasa a II-a... te mai poti supara pe colegi din rahaturi din astea. dar daca esti la liceu... deja mi se prostie sa dai vina pe altcineva pentru propria lasitate.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071



Răspunsuri în acest subiect
Acei elevi stresannti.. - de LaZy - 07-06-2014, 10:28 PM
RE: Acei elevi stresannti.. - de DeDal N. - 07-06-2014, 10:37 PM
RE: Acei elevi stresannti.. - de Romania - 08-06-2014, 06:42 AM
RE: Acei elevi stresannti.. - de LaZy - 08-06-2014, 07:31 AM
RE: Acei elevi stresannti.. - de Dobby101 - 16-09-2014, 03:40 PM
RE: Acei elevi stresannti.. - de Persephone - 07-02-2015, 05:08 PM
RE: Acei elevi stresannti.. - de TLDR - 03-05-2016, 05:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)