Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Acei elevi stresannti..

#6
Stai linistit, dragule, ca nu sunt ,,total pe langa''; eu deocamdata am terminat liceul si mi-am definitivat orice inseamna experienta scolara (facultatea nu se pune, e alta mancare de peste), iar din ce am citit de la tine ai 16 ani, probabil esti a noua sau a zecea, maxim. Asa ca zic ca, mai ales din moment ce n-am terminat liceul acum 100 de ani, stiu mai bine cu ce se mananca scoala in ziua de azi. Am urcat de la nivel de scoli gen mahala, pana la liceu de top si am vazut tot ce se putea vedea.

Si tu te-ai referit la acei elevi ,,care nu chiulesc'' in general, in primul tau post, deci la fel am facut si noi. Nu ne-ai cerut parerea strict despre colegul tau X.

Din ce ne-ai zis tu, astea cu chiulitul si paratul sunt copilarii... Eu nu sustin paratul, in masura in care daca ei nu-ti afecteaza in niciun fel interesul, nu-l afecta nici tu pe-al altora. Ori, probabil, asa a fost educat de parinti, sa dea cu papagalul, ori vrea sa dea bine la profesor, ori n-are ce face. Oameni din-astia vei intalni toata viata ta, si la facultate, si la serviciu, unde incepi sa-ti aperi si mai aprig interesele.

Am si eu o colega de a parat intregul an 1 pentru copiat, profesoara s-a infuriat pe noi si na... La examen a copiat si ea. La serviciu nu mai zic, ce oameni cu gura mare si proasta am intalnit. Viezuri din-astia vor exista mereu, nu numai in scoli. Unii au dreptate in ceea ce fac, altii chiar deloc.

Si acum m-am referit doar la parat in postul meu, la cel negativ. Exista si genul acela de ,,parat'' care poate ajuta un om.
Daca un coleg are, de exemplu, probleme cu drogurile (si chiar ma refer la probleme-probleme, ca unii se bucura de ele) e OK sa il ,,parasti" in privat pentru a se lua masuri si a-l ajuta. Cand deja vrei sa le faci rau altora, si nu e necesar sa faci acest lucru, nu mai e OK paratul.
[Imagine: ls.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Acei elevi stresannti.. - de LaZy - 07-06-2014, 10:28 PM
RE: Acei elevi stresannti.. - de DeDal N. - 07-06-2014, 10:37 PM
RE: Acei elevi stresannti.. - de Romania - 08-06-2014, 06:42 AM
RE: Acei elevi stresannti.. - de LaZy - 08-06-2014, 07:31 AM
RE: Acei elevi stresannti.. - de Fata cu par de foc - 08-06-2014, 11:45 AM
RE: Acei elevi stresannti.. - de Dobby101 - 16-09-2014, 03:40 PM
RE: Acei elevi stresannti.. - de Persephone - 07-02-2015, 05:08 PM
RE: Acei elevi stresannti.. - de TLDR - 03-05-2016, 05:00 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)