Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tradarea si tradatorii

#4
Eu am tradat si am fost tradat si asta ma face o persoana in care nu trebuie sa ai chiar asa de mare incredere. Cand am tradat pe cineva a fost doar pentru scopuri egoiste. La fel cum ar fi facut oricine. Asta inseamna sa tradezi...sa faci un lucru care ii va dezamagi pe ceilalti doar pentru propriul tau interes. Tradarea este facuta doar pentru pur egoism si nimic altceva.

Cat despre faptul ca a fi tradat. Well aici vine partea in care suferi pentru ca te-ai increzut prea mult intr-o anumita persoana si dupa cum a spus si @DeDal N "Aici vorbesc de prieteni si de micile lor secrete pe care in acel moment, le consideri mai importante decat secretele Universului", iar in cele din urma ajungi sa fii dezamagit de acei prieteni carora le incredintezi secretul tau.

In ceea ce priveste raspunsul la ultima ta intrebare "Cum ati reusit sa treceti peste suferinta provocata de tradator?" tot ce pot spune este ca nu poti. Nu poti trece peste asa ceva. Poti sa ierti sau poti sa uiti, dar adevarul este ca nu poti sa mai ai aceeasi incredere in persoana care te-a tradat.

Desigur asta este parerea mea, iar daca ma insel si sunt cazuri care pot sa treaca peste asta si sa isi pastreze increderea in persoana respectiva atunci imi cer scuze ca am zis ultima fraza ^^
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!



Răspunsuri în acest subiect
Tradarea si tradatorii - de yzyy - 27-04-2014, 08:19 AM
RE: Tradarea si tradatorii - de DeDal N. - 27-04-2014, 01:37 PM
RE: Tradarea si tradatorii - de DreamGirl - 27-04-2014, 02:43 PM
RE: Tradarea si tradatorii - de Nero19 - 02-05-2014, 01:58 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)