Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

AMV-uri de sufletel

#2
Great, topic Dreamy ^^. Eu unul am doua AMV-uri de suflet pe care mereu le pastrez in amintire si care au devenit etaloane in aprecierea celorlalte, reprezentand cam tot ceea ce vreau eu sa vad si sa mi se transmita intr-un AMV. Cam toate video-urle pe care le ador se aseamana mai mult sau mai putin cu acestea doua.

Primul AMV este unul destul de celebru, pe care multi de pe aici cred ca il stiu, bazat pe Naruto, avand ca melodie de fundal Phenomenon de la Thousand Foot Krutch si editat de Sierra Lona.



Acesta este chiar printre primele AMV-uri care le-am vazut vreodata....cred ca intre primele 5 si pot spune ca m-am indragostit de el inca din primele 10 secunde. De asemenea, datorita acestei capodopere am descoperit si TFK, formatie care intre timp a devenit preferata mea of all time, avand pe hard toate cele 7 albume lansate pana in acest moment.

Iar al doilea AMV este unul la fel de badass si incitant, un MEP editat de FedeBankai, Sempai3607 si TheBoooooooooom intitulat All in One pe melodia lui Blue Stahli, Takedown:



Va jur ca nu am mai vizionat pana acum un AMV care sa aiba un flow al secventelor atat de bine implementat si in perfecta armonie cu beat-urile si versurile melodiei. De asemenea si efectele utilizate sunt printre cele mai bune pe care le-am vazut, mereu folosite la momentul potrivit si nu doar ca eye candy. Asemenea primului AMV si acesta mi-a facut cunostinta pentru prima data cu un artist nou, Blue Stahli, al carui singur album scos pana acum are 3 melodii pe care le ascult aproape zilnic.

Cam atat momentan, cand o sa mai gasesc vreun AMV care sa merite sa fie mentionat in acest topic, am sa mai revin cu un alt post Smile.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"



Răspunsuri în acest subiect
AMV-uri de sufletel - de DreamGirl - 13-03-2014, 12:37 AM
RE: AMV-uri de sufletel - de Romania - 03-04-2014, 07:22 PM
RE: AMV-uri de sufletel - de DeDal N. - 26-04-2014, 03:19 PM
RE: AMV-uri de sufletel - de Sushiiushii - 08-02-2015, 07:24 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)