Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aparentele inseala [+18]

#1
Hei! Acesta este primul meu fic. Sper sa va placa :3
Gen: yaoi, actiune, dragoste
Varsta minima: +18
Tipul de comentariu solicitat: Orice comentariu este binevenit, mai ales criticile cu scop constructiv.
Primul capitol e cam lung. Sper sa am cititori si imi cer scuze inca de acum pentru greselile de gramatica ^^

Capitolul I

-Nu prea stiu ce sa spun, Nick, a spus Jake dupa care a oftat.
-Haide, ce e rau in asta? Ne mai distram si noi. M-a zapacit atata scoala, a insistat colegul sau.
-Dar e..
-Nu vreau sa aud scuze aiurite, l-a intrerupt Nick. Mai o saptamana si vine vacanta de iarna, iar eu voi fi plecat tot timpu. Deci ne vedem peste 15 minute in fata cafenelei cu doua strazi departare de blocul tau. Voi mai aduce cativa prieteni cu mine. Pa! a spus repede, apoi a inchis nedorind sa auda vreun refuz.
Jake a oftat, a trantit telefonul in partea cealalta a patului si s-a ridicat. A aruncat o privire asupra ceasului care indica ora 9:15, asta insemnand ca pana la jumatate trebuia sa fie gata. A mers lenes catre dulap, taraindu-si picioarele. Ura faptul ca Nick reusea sa-l convinga asa usor. Nu a durat mult pana ce a gasit printre haine un tricou negru cu niste mesaje pe el, o geaca maro de piele si o pereche de blugi simplii. S-a imbracat repede, dupa care a mers la baie pentru a se aranja. S-a aplecat deasupra chiuvetei, a dat drumul la apa si s-a aplecat strangad-o in palme. Cu o miscare brusca si-a aruncat-o pe fata. Senzatia de rece pe care a simtit-o la contactul cu apa, l-a facut sa se relaxeze. Si-a sters usor fata cu un prosop alb, apoi si-a ridicat privirea catre oglinda. Si-a trecut mana prin parul nu foarte lung, brunet, pentru a-l ciufulii. Ochii sai adanci si verzi erau putin obositi. Nu dormise prea mult noaptea trecuta, insa nu dintr-un motiv anume. S-a parfumat usor pe gat, apoi a parasit incaperea si a coborat jos pentru a pleca. Si-a anuntat parintii ca iasa in oras, a batut palma cu sora lui mai mica, si-a luat tenesii preferati si in cele din urma a plecat.
Afara aerul era rece, iar vantul adia usor miscand crengile copacilor. Era pustiu, iar luna era pe cer luminand intreaga zona, formand umbre ciudate pe asfalt datorita copacilor. S-a uitat la ceasul de pe mana si s-a hotarat sa ia un taxi pana la cafenea, nedorind sa-si faca prietenul sa astepte. In mai putin de 10 minute a ajuns acolo si l-a zarit pe Nick. S-a indreptat catre el si l-a salutat dand mana cu el, asa cum au baietii obiceiul.
-Credeam ca nu mai ajungi, s-a plans Nick. Avea parul negru, aranjat, dat cu gel intr-o parte si purta o geaca de piele asortata cu o pereche de pantaloni putin taiati in genunchi.
-Dar eu sunt primul care a ajuns. Spuneai ca o sa vina si alti prieteni de-ai tai, s-a aparat Jake.
-Vorbesti de lup, a spus Nick facand un semn cu capul, aratand in spatele lui Jake.
Acesta s-a intors pe calcaie si le-a zambit prieteneste celorlalti. Era o gasca de inca 6 tipi. Au dat mana pe rand, facand cunostinta cu ei. Nu a retinut decat vreo doua nume, dar nu le-a acordat atentie avand in vedere faptul ca nu mai avea de gand sa iasa cu ei. Cel putin, nu de curand. Au mers la un bar, care nu era prea plin si s-au asezat la o masa. Au comandat cate o bere. Cand acestea au sosit, au inceput sa bea si sa povesteasca. Jake nu ra un fan prea mare al bauturii, asa ca, fiind vorba intre noi, nu a baut prea mult si a simtit ca ameteste putin.
-Haide Jake, deja te-ai saturat? a intrebat unul dintre baieti vazand ca in sticla lui Jake se mai afla inca destul de multa bautura, iar ceilalti aproape ca o terminau.
-Nu.., a mintit Jake.
-Atunci demonstraza-ne si noua ca esti mai bun de atat, a spus razand de el, dupa care i-a impins pe masa o sticla plina de bere.
Stia ca ii va fi greu sa mearga dupa ce va bea toata sticla, dar nu avea de gand sa se faca de ras. Nu de fata cu atatia. Iar incapatanarea lui, de a le demonstra ca poate mai mult, l-a impins automat sa cuprinda sticla cu mana. A tras adanc aer in piept, apoi si-a dus capul sticlei la gura, incepand sa soarba lichidul. Simtea cum il cuprinde ameteala, dar nu s-a lasat pana nu a golit jumatate de sticla.
-Se pare ca totusi ai ceva vlaga in tine, a zis altul batjocoritor.
Jake nu a spus nimic. Nu avea deloc chef de cearta acum. Dar, efectul alcolului il facea sa rada mai mult, iar obrajii lui sa devina roz. A luat pentru a doua oara sticla pe jumatate goala in mana, ducand-o la buze, de data aceasta neramanand nimic in ea. Au continuat sa se distreze, dar intr-un final s-au decis sa paraseasca locul si sa se indrepte catre casa. Cand Jake s-a ridicat de la masa, a simtit ca se dezechilibreaza usor, fiind aproape sa cada, cand o mana l-a prins usor de brat.



Răspunsuri în acest subiect
Aparentele inseala [+18] - de Ali12 - 04-01-2014, 02:14 AM
RE: Aparentele inseala [+18} - de hiimera - 07-01-2014, 03:36 PM
RE: Aparentele inseala [+18} - de Ali12 - 08-01-2014, 01:55 AM
RE: Aparentele inseala [+18} - de hiimera - 08-01-2014, 07:13 PM
RE: Aparentele inseala [+18} - de Kira's Scarlet - 11-01-2014, 03:00 PM
RE: Aparentele inseala [+18} - de Ali12 - 13-01-2014, 01:26 AM
RE: Aparentele inseala [+18} - de hiimera - 13-01-2014, 08:30 PM
RE: Aparentele inseala [+18} - de Kira's Scarlet - 19-01-2014, 03:29 PM
RE: Aparentele inseala [+18} - de Ali12 - 20-01-2014, 09:55 PM
RE: Aparentele inseala [+18} - de hiimera - 21-01-2014, 12:06 AM
RE: Aparentele inseala [+18] - de Ali12 - 27-01-2014, 09:16 PM
RE: Aparentele inseala [+18} - de hiimera - 28-01-2014, 08:25 PM
RE: Aparentele inseala [+18] - de Ali12 - 04-02-2014, 03:46 PM
RE: Aparentele inseala [+18] - de hiimera - 04-02-2014, 08:21 PM
RE: Aparentele inseala [+18] - de Kira's Scarlet - 07-02-2014, 09:55 PM
RE: Aparentele inseala [+18] - de deyutza009 - 10-02-2014, 09:38 PM
RE: Aparentele inseala [+18] - de Ali12 - 15-02-2014, 01:30 AM
RE: Aparentele inseala [+18] - de Kira's Scarlet - 01-03-2014, 12:00 PM
RE: Aparentele inseala [+18] - de Ali12 - 02-03-2014, 01:00 PM
RE: Aparentele inseala [+18] - de Kira's Scarlet - 04-03-2014, 05:01 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)