Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Printre vampiri [YAOI]

#5
Hey there. Ma bucur sa te cunosc. Eu sunt Kira, dar imi poti spune si Scarlet. Uuh, imi place user name-ul tau.
Asa~ Buun. Fratiorul meu ti-a facut deja o critica, dar cum ti-am spus, eu sunt mai dura decat el. Don't freak out. Si cu el fac la fel 3 Pentru inceput, vad ca nimeni nu-ti face o critica buna. Imi esti chiar draga. Esti asa draguta si chiar pari asa de inocenta, la fel ca si Allen. Tocmai de aceea ai nevoie de putina critica care sa te ajute sa excelezi.
In primul rand : actiunea ta e mult prea grabita. Sa o luam logic; tu ai putea sa faci tot ce a facut el in timp asa de scurt. Sa ajungi din camera la scoala? Si ce a mai facut el? Nu prea cred, scumpo ^^ Si iti dau un sfat : incearca sa scrii la persoana I. Nu neaparat in ficul asta, dar in urmatorul. (Sa nu te lasi de scris ca te mananc. Inteles, gogosica?). Parerea mea e ca la persoana I e putin mai usor de scris, pentru ca te poti pune in locul personajului si sa povestesti ce faci tu ca si personaj. Naratiunea la persoana a treia e buna si ea, dar trebuie....sa zicem, mai multe detalii. Cat despre greselile gramaticale....alea se rezolva in timp. Cand nu stii cum se scrie ceva, cauta. Nu e greu. Ca doar ai net la dispozitie.
Eh, ma rog. Cu totii am fost asa. Nu te descuraja. O sa fi mai buna, pe parcurs. Toate la timpul lor ^^ Alt sfat : nu-l fa si tu atat de timid. E baiat, nu e fata. Poate el sa fie uke, dar sa aiba si el putina masculinitate. Eu ador baietii feminini, dar mai mult la aspect.
Ideea ficului e buna. Imi place mult. Fii atenta la detalii. Cei care l-au salvat au devenit asa repede parinti adoptivi. Pe deasupra, Allen a avut doar o ora...O ora?? De ce nuu fac si eu o ora pe zi? Probabil pentru ca atunci nu ar avea rost sa mai merg -_- la scoala. Incearca sa nu grabesti actiunea. Imagineaza-ti ce ai face tu. Ai mai sarit de la persoana a treia, la persoana intai. AI mai incurcat locurile unde se pune virgula...Si ai grabit si mai mult lucrurile, reusind sa ma bagi in ceata. Incetineste actiunea. Nu te grabi. Scrie totul lent. Si eu ma grabesc si grabesc si actiunea. Toti facem asta. Dar asta e putin cam prea prea grabita.
In orice caz, nu te descuraja. Abia astept next. Sunt curioasa ce e cu casa aia darapanata. ^^ Te imbratisez cu drag~
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~



Răspunsuri în acest subiect
Printre vampiri [YAOI] - de Kohoko-sama - 05-10-2013, 09:54 PM
RE: Printre vampiri [YAOI] - de Yami - 07-10-2013, 04:30 PM
RE: Printre vampiri [YAOI] - de Kohoko-sama - 13-10-2013, 02:39 PM
RE: Printre vampiri [YAOI] - de Kurama^_^Sweet - 14-12-2013, 09:32 PM
RE: Printre vampiri [YAOI] - de Kira's Scarlet - 02-01-2014, 11:12 PM
RE: Printre vampiri [YAOI] - de Iulika - 13-01-2014, 11:04 PM
RE: Printre vampiri [YAOI] - de Kohoko-sama - 20-01-2014, 10:24 PM
RE: Printre vampiri [YAOI] - de hiimera - 22-01-2014, 06:36 PM
RE: Printre vampiri [YAOI] - de Iulika - 22-01-2014, 08:38 PM
RE: Printre vampiri [YAOI] - de Iuly - 30-01-2014, 09:49 PM
RE: Printre vampiri [YAOI] - de Kohoko-sama - 05-02-2014, 03:26 PM
RE: Printre vampiri [YAOI] - de hiimera - 06-02-2014, 09:15 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)