Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

poveste Naruto

#1
Disclaimer: nu detin niciun personaj din anime-ul/ manga Naruto al carui detinator este Kishimoto Masashi si nu fac profit de pe urma personajelor si intamplarilor.

deci, m-am gandit sa scriu si eu o poveste cu Naruto


Capitolul 1: Inceputul aventurii.

Dupa ultima misiune bine indeplinita, echipa 7 nu a apucat sa se odihneasca ca senseiul lor, Kakashi Hatake, le-a si spus sa se intalneasca ziua urmatoare la 5 dimineata. Bietii copii, chiar nu au si ei dreptul la timp liber? Nu le placea acest lucru dar, trebuie sa faca sacrificii daca vor sa devina puternici.
Copii s-au trezit atat de devreme ca puteau sa doarma in picioare. Toti au ajuns la locul de intalnire obisnuit. Naruto si Sakura erau foarte somnorosi, numai Sasuke parea ca nu are probleme cu somnul. Naruto era un baiat de vreo 16 ani(nu mai stiu sigur cati are), avea aceeasi varsta ca si colegii lui. Avea parul blond si ochii albastrii ca cerul senin. Era imbracat intr-un trening portocaliu.Deasemenea era si posesorul Vulpii cu Noua Cozi. Sakura era o fata foarte draguta. Avea parul roz deschis. Doua suvite lungi pana la umeri ii acopereau fata, erau mai lungi decat parul de la spate care era pana la jumatatea gatului. Avea ochii de culoarea smaraldului. Era imbracata intr-un kimono roz inchis care ajungea pana la genunchi, se despica pe ambele parti iar pe dedesupt avea o pereche de pantaloni scurti negri. Sasuke era un baiat frumos, dar nu era la fel si in interior. Se comporta rece cu toti cei din jurul lui chiar daca toti, sau mai bine zis toate fetele il placeau. Avea ochii negrii ca intunericu ca si parul. Fata lui era acoperita de doua suvite, iar parul de la spate era ridicat. Era imbracat intr-un tricou albastru si niste pantaloni albi. El era special pentru ca el si fratele sau erau singurii supravieuitori ai clanului Uchiha.
Pe la ora 10 isi facu aparitia nimeni altvineva decat Kakashi. Avea parul gri, putin ciufulit, un ochi negru iar celalat era acoperit de bentita lui. Peste bluza avea o vesta verde cu guler si cu multe buzunare in care sa tina pergamente sau cutite kunai. Pantalonii erau de aceeasi culoare cu bluza si erau pana dupa gamba piciorului. De acolo se continua cu un fel de pansament care intra in sandaua sa tot de aceeasi culoare ca si bluza.
-Ati intarziat! spusera cei trei simultan.
-Eh, ce sa spun. Incercam sa ma gandesc cum ma pot gandi la ce vreau sa ma gandesc...
-Pentru ce ne-ati spus sa venim la 5 dimineata? Nu vedeti, este deja ora 10 !
-Nu mai conteaza. Am venit sa va spun ca se va organiza un bal ninja. Va fi maine seara la ora 18:00.
-Pentru asta ne-ai chemat? Pentru o prostie de bal? spuse Sasuke.
-Hai Sasuke! Nu vrei sa dansam impreuna? spuse Sakura.
-Siguuuuuuuuur...ca NU ! spuse Sasuke.
Pentru moment Sakura chiar crezuse ca Sasuke vrea sa vina la bal dar ultimul cuvant a stricat totul. Kakashi se plictisi sa auda discutiile copiilor asa ca se hotara sa spuna ce mai are de spus.
-Am uitat sa va spun ca acest bal este obligatoriu, iar daca nu veti veni nu mai puteti fi ninja!
Ultimele cuvinte i-au lasat pe copii masca. Sakura era cea mai ingrijorata.
-Oare ce coafura sa imi fac? Ce rochie sa port? Oh , e prea putin timp! spuse Sakura de parca acest bal este cel mai important eveniment din viata ei.
Naruto se gandea si el ce va purta pentru a o impresiona pe Sakura. Se gandea ca atunci cand ajunge acasa sa inceapa sa exerseze pasii de dans pentru ca era cam nepriceput. Dar Sasuke, pentru el era o pierdere de timp.
Cei trei se indreptara spre casele lor cu gandul la bal.


____________________________________________________________

sper ca v-a placut. daca va place o voi continua. stiu ca probabil am greseli dar pana acum nu am fost criticata la asa ceva :zuppy02:



[/code]



Răspunsuri în acest subiect
poveste Naruto - de BlueGum - 29-12-2008, 10:09 PM
RE: poveste Naruto - de O@n@ - 30-12-2008, 12:02 AM
RE: poveste Naruto - de Flash - 30-12-2008, 10:27 AM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 30-12-2008, 11:08 AM
RE: poveste Naruto - de starnight - 31-12-2008, 06:47 PM
RE: poveste Naruto - de Nidryne - 31-12-2008, 06:51 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 31-12-2008, 10:20 PM
RE: poveste Naruto - de Kali?! - 01-01-2009, 07:50 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 02-01-2009, 11:17 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 03-01-2009, 06:20 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 07-02-2009, 11:54 AM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 07-02-2009, 04:05 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 07-02-2009, 11:14 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 10-02-2009, 08:48 PM
RE: poveste Naruto - de Annya - 15-02-2009, 10:12 PM
RE: poveste Naruto - de BlueGum - 12-03-2009, 08:06 PM
RE: poveste Naruto - de ~^^deea^^~ - 12-03-2009, 08:21 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)