Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rosu

#3
Am cate ceva de spus. In primul rand, ceea ce cred ca tu nu ai inteles este ca povestea este vazuta prin ochii unui psihopat. Acel psiholog, l-am descris asa cum psihopatul il vedea, nu asa cum era el defapt. Intelegi nuanta? Prin ochii unui psihopat adevarat, toti doctorii par slabi, putin cretini si relativ enervanti.

De ce au trimis un psiholog? Nu l-au trimis. Tipul sa dus acolo de unul singur. Toti psihologii fac uneori studiu de caz. Vor sa inteleaga, sa cunoasca, sa analizeze. Sunt foarte curiosi. Toti marii psihopati sunt cercetati de sute de doctori, si asta nu pentru ca vor sa scoata neaparat ceva de la ei, ci doar pentru ca vor sa inteleaga. Problema este ca nu ii pot tine acolo cu forta. Chiar si in inchisoare, daca detinutul respectiv vrea sa plece, pleaca. Si psihopatii se plictisesc extrem de repede si de obicei, ii expedieaza pe doctori in cam 10 minute.

Vroiam doar sa lamureasc lucrurile astea. Iti multumesc mult pentru sfaturi si incurajari. Si scuze pentru greseli. I suck at grammar XD Ma bucur ca totusi ti-a placut! <3
[Imagine: Castiel-Signature_zpsc5355a7c.jpg]
"Freedom is a length of rope. God wants you to hang yourself with it."



Răspunsuri în acest subiect
Rosu - de Castiel - 22-07-2013, 07:44 PM
RE: Rosu - de DreamGirl - 24-07-2013, 08:24 PM
RE: Rosu - de Castiel - 24-07-2013, 10:21 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Kimono-ul rosu [+18] [yaoi] Lithium-Angel 18 9.065 03-01-2010, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Rosu si negru yulobo 1 3.285 16-05-2008, 03:24 PM
Ultimul răspuns: Melyeter
  Copiii lunii si cantecul pianului rosu Jigoku 6 6.194 05-01-2008, 02:48 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)