Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Boy, te fac o tura cu le skate? - sasusaku -

#3
Hey! User nou , fic nou , se pare:). Bun venit pe site!:*. Am trecut din intamplare pe la ficul tau si am zis sa fiu eu a doua care iti lasa un comm:D. E un fic promitator , sa zic asa , adica eu cred ca poti sa faci ceva din el. Intr-adevar , puteai sa postezi un capitol mai lung , dar merge si asa;). Naratiunea e ok , dar parerea mea este ca ai putea sa descrii mai mult expresiile faciale sau sentimentele , mai ales dupa replicile personajelor. De exemplu , cand s-a prezentat Naruto , puteai sa il descrii putin ca expresie(spuse baiatul cu un zambet larg pe fata ; zise baiatul , fata lui radiind de bunavointa etc). Asta e doar parerea mea:). Ai si cateva greseli gramaticale:
-"in aceasi clasa"(aceeasi)
-"ochii de culoarea lagunii"(lagunei)
-"nici o reactie" , "nici-o reactie"- in cazul asta se scrie "nicio". Niciodata nu se scrie cu cratima.
-"Tipa se aseaza"(asaza)
-"vre-o alta intrebare"(vreo)-nici asta nu se scrie cu cratima in nicio situatie.
Din punctul meu de vedere , e mai bine ca nu ai descris din prima personalitatea completa a personajelor si nici trairile lor anterioare. Este mai interesant sa le dezvalui pe parcurs. Imi place caracterul Sakurei pana acum.
Commul a venit mai tarziu , stiu , dar sper totusi sa continui ficul. Te astept cu next! Spor la lucru!;)<3:-h



Răspunsuri în acest subiect
RE: Boy, te fac o tura cu le skate? - sasusaku - - de FuNnY bUnNy - 17-08-2013, 11:32 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ultima picătură de sânge [ Nya & Metal ] Me†al. 22 11.675 26-04-2011, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Lust.
  MuÅŸcătură dulce amăruie Teh 46 20.156 24-01-2010, 12:11 AM
Ultimul răspuns: Elusive wolf


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)