Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce film Disney v-a placut cel mai mult?

#3
My all time favourite is Mulan. Este al doilea sau al treilea film Disney pe care l-am vazut si de cand eram mica si pana acum nu si-a schimbat deloc locul in tipul meu. Eram o pustoaica baietoasa si faptul ca plot-ul nu se axa pe povestea de dragoste dintre Mulan si Li Shang, ci pe luptele lor pentru a salva China, m-a facut sa sar in sus de bucurie gandind women can kick ass too. <3 Au fost realizate ataaaat de multe filme animate (nu numai Disney) in care ideea principala era printul care vine calare sau nu sa salveze domnita la ananghie, ca Mulan a fost binevenit din toate punctele de vedere. L-am revazut de destul de multe ori de-a lungul anilor (pe amandoua, de fapt).

In lista mea de favourite Disney movies mai intra si The Aristocats, Alice in Wonderland (desi asta mai mult din cauza romanului lui Lewis Carroll decat a filmului in sine, care nu mi s-a parut cine stie ce bine realizat; bine, e si destul de vechi asa ca se-ntelege), The Lion King (all three of 'em), Pocahontas (though the second one was better), The Hunchback of Notre Dame (teaaaars falling down my cheeks <3), Atlantis: The Lost Empire, The Road to El Dorado si Tangled. Ordinea e aleatorie.

Yup, I'm a Disney freak.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~



Răspunsuri în acest subiect
RE: Ce film Disney v-a placut cel mai mult? - de Agrona - 30-03-2013, 11:59 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)