Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Avatar: The Last Airbender

#2
Chiar ma gandeam sa ii fac un topic aici, vazand ca nu exista deja unul. Mi se pare un must pentru toti fanii anime (si nu numai), exact cum ai zis si tu, desi are origini americane, creatorii sunt atat de influentati de stilul japonez incat initial am crezut ca este vorba de un anime. Ulterior, cand am inceput sa urmaresc episoadele, am vazut si trasaturile specifice personajelor americane.
Ce pot spune? O gura de aer proaspat. Desenul este atat de bine realizat, din toate punctele de vedere, incat readuce la suprafata Nickelodeon. Nu stiu ce sa zic mai mult decat a fost zis deja, are de toate, are povestea care sa te faca dependent, are personaje foarte frumos realizate cu peronalitati diferite bine evidentiate, are grafica excelenta, are conflicte exterioare si interioare, momente haioase, serioase, romantice. Contine tot.

Avatar are 3 sezoane si cred ca sunt 60 de episoade. Stiu, suna mult, dar credeti-ma, chiar te prinde. Un episod are cam 20 de minute, deci in maxim 4 zile l-am vazut pe tot, poate chiar mai putin.

Ar mai fi si The Legend of Korra, dar nu l-am vazut. Mi-a placut prea mult The Last Airbender si mi-e ca TLoK este doar o continuare fortata.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Avatar: The Last Airbender - de Soda - 25-03-2013, 07:57 PM
RE: Avatar: The Last Airbender - de Batsy - 25-03-2013, 08:21 PM
RE: Avatar: The Last Airbender - de Soda - 25-03-2013, 08:43 PM
RE: Avatar: The Last Airbender - de DarkS - 01-05-2013, 08:16 PM
RE: Avatar: The Last Airbender - de MajinCloud - 25-03-2013, 09:36 PM
RE: Avatar: The Last Airbender - de hiimera - 05-01-2014, 03:55 PM
RE: Avatar: The Last Airbender - de Mimisor - 17-08-2014, 12:27 AM
RE: Avatar: The Last Airbender - de Soda - 18-08-2014, 05:00 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)