Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Atractii turistice

#1
Pentru ca forumul pare ca a murit de ceva timp iar oamenii nu prea mai posteaza, am zis sa deschid un thread nou care, sper eu, sa adune ceva posturi.

Dupa cum spune titlul, aici vom vorbi despre atractiile turistice ale Japoniei. Fiind multe si diversificate vor ajunge pentru toata lumea, asa ca nu va sfiiti, copii, veniti si postati! O atractie de user ajunge, dar daca se intampla ca cineva sa-si aleaga doua, trei sau mai multe are un unicorn si-un hug de la mine.

Sumiyoshi Taisha -> clicky.

Marele altar Sumiyoshi este un altar dedicat zeilor Shinto din Osaka, fiind unul dintre cele mai vechi altare nipone si datand din secolul al III-lea. Arhitectura sa este putin neobisnuita pentru altarele japoneze, fapt ce a avut ca rezultat infiintarea unui nou stil arhitectural pentru altare, cunoscut sub numel de Sumiyoshi-zukuri.
Sumiyoshi Taisha este principalul si cel mai cunoscut altar Sumiyoshi de pe tot teritoriul Japoniei, fiind casa zeilor kami ce au rolul de a proteja atat localnicii, cat si vizitatorii, japonezi sau straini.

Your turn now. Go go go!
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~



Răspunsuri în acest subiect
Atractii turistice - de Agrona - 24-03-2013, 05:00 PM
RE: Atractii turistice - de keisuke - 09-07-2013, 11:23 PM
RE: Atractii turistice - de Agrona - 25-07-2013, 11:47 AM
RE: Atractii turistice - de mayu - 22-10-2013, 10:23 PM
RE: Atractii turistice - de Agrona - 19-08-2014, 02:32 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Abstractii turistice morga 0 2.521 11-05-2014, 02:42 PM
Ultimul răspuns: morga


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)