Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Love ? No, just atraction.

#1
E primul meu fic ...deci sper sa va placa.

Capitolul 1.NU MA CASATORESC !

Heii.Eu sunt Sakura,am 18 de ani,am parul roz bombon,scurt si ochii de un verde incantator.Da stiu...sunt cam mandra de mine dar ce conteaza ?am uitat sa mentionez ca parinti mei sunt putred de bogati ,si cand zic putred ...e chiar putred.
Partea proasta...este ca parinti mei ma obliga sa fiu cu un idiot...Sasuke..nu mai stiu cum[si parinti lui sunt putred de bogati].Eu nu vreau...e un fraier,dar daca nu facem ce spun ei ...au zis ca ne dezmostenesc...iar eu nu vreau sa lucrez,ce??daca am fost crescuta in puf.
Nu o sa uit niciodata momentul cand l-am cunoscut :


*Flashback*
Mergeam pe strada mancand o portocala si dadeam mesaje cand dintr-o data am dat peste un baiat brunet,inalt cu ochi negri ca smoala.
-Vezi pe unde mergi imbecilule.
-Eu ?Tu te uiti si altundeva inafara de telefon ?
-Bineinteles ca da !Mi-am scapat si portocala din cauza ta !
*The end of flashback*


Iar acum parinti nostri ne-au chemat ca sa ne de-a o veste.Sper ca acea veste e : ''Noi trebuie sa plecam...dar va lasam voua tot ce avem.''Ahh ...ce bine ar fi fost.
Am intrat amandoi in acelasi timp pe usa casei care parea a fi un palat,el pe usa din spate,eu pe usa din fata...bineinteles cu o portocala in mana...le ador.
-Bun,ati ajuns.[zice mama lui Sasuke]
-Da....ce vroiati sa ne spuneti ?[zice Sasuke indiferent venind langa mine si luandu-mi portocala din mana]
-Pai....[spun parinti nostri in timp ce noi doi ne bateam pe chestia portocalie]va trebui sa va casatoriti !!
-POFTIM ???[strigam amandoi mirati,astfel portocala cazand pe jos.]
-Cum adica ????[strig eu foarte mirata]
-Avem doar 18 ani ![spune Sasuke vizibil agitat]
-Am discutat si am ajuns la concluzia ca voi 2 trebuie sa fiti impreuna pentru totdeauna.
-In nici un caz nu ma casatoresc CU EL !!!
-Ba da !O sa o faci ![zice tata foarte hotarat]


Asa m-am mai certat eu cu parinti mei si Sasuke cu ai lui...pana s-a facut seara...Nu imi vine sa cred ca chiar ma pune sa ma casatoresc la 18 ani ...si cu cine...cu Sasuke...macar daca as simti ceva pentru el...adica simt ceva pentru el,dar e doar o atractie.NU IUBIRE,doar atractie.
Nu trebuie sa urasti toti trandafiri
doar pentru ca te-a intepat
un spin



Răspunsuri în acest subiect
Love ? No, just atraction. - de Andreea Corina - 22-01-2013, 11:28 AM
RE: Love ?No,just atraction.[Sasusaku] - de Lain - 23-01-2013, 06:18 PM
RE: Love ?No,just atraction.[Sasusaku] - de Lexxu - 28-01-2013, 04:33 PM
RE: Love ?No,just atraction.[Sasusaku] - de Anna - 02-04-2013, 12:26 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Rose atraction nadepsine 5 5.244 02-02-2008, 02:18 PM
Ultimul răspuns: nadepsine


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)