Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Mist

#1
As vrea sa va propun o discutie pe marginea filmului "The Mist", aparut in anul 2007.
Ah, apropo, e inspirat din ceva chestie scrisa de Stephen King, so.. probabil ca unii din voi ati citit-o ^_^.

"A freak storm unleashes a species of bloodthirsty creatures on a small town, where a small band of citizens hole up in a supermarket and fight for their lives. "

Este un film care m-a impresionat destul de tare si la care nu m-am uitat decat obligata, pentru ca nu suport sa vad sange in filme, ar trebui sa fie un mod de a ma relaxa nu de a vedea toate ororile de pe lume (disclaimer, in filmul asta NU poti vedea toate ororile de pe lume). Este genul de pelicula care te tine intr-un suspans continuu si o anumita exasperare legata de actiunle personalelor, actiuni de altfel perfect explicabile intr-o situatie de criza, situatia in care se afla este dezolanta mai ales ca tu ca spectator (daca esti ca mine) te gandesti la o mie de moduri in care toata intamplarea ar fi putut fi evitata, si tot ce iti doresti la un moment dat este sa moara o anumita duduie.

Cel mai impresionant este de departe finalul, care se pare ca starneste sentimente foarte diametral opuse in functie de fiecare.
Tipului cu care m-am uitat i s-a parut foarte foarte amuzant, si mie va dati seama 21. te uiti te uiti si tot tragic se termina, se termina mult mai tragic decat te-ai astepta sa se termine
.

Voi ce parere aveti despre acest film ^_^?
[Imagine: iK6og.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
The Mist - de fleeting ray - 27-12-2012, 02:03 AM
RE: The Mist - de pikab00m - 29-12-2012, 09:57 PM
RE: The Mist - de fleeting ray - 05-02-2013, 12:27 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)