Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Chose
Bleach
28.57%
4 28.57%
Naruto
35.71%
5 35.71%
One Piece
28.57%
4 28.57%
I am not an Otaku
7.14%
1 7.14%
Total 14 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

The Big 3

#6
Bleach: Bleach m-a prins cel mai tare din toate seriile pe care le-am vizionat pana acum. L-am inceput, dupa doua episoade l-am lasat si cateva luni mai tarziu l-am inceput iar si intr-o saptamana a fost gata. Bineinteles, nici nu m-am documentat sa vad frate, e on-going, sunt episoade noi? Nop. Asa ca atunci cand s-a terminat treaba cu Aizen si am dat de ultimul sezon, Fullbring, m-am gandit super, continua. Si apoi viata mi-a tras una dupa ceafa. Trupa din Soul Society a mai aparaut asa, pentru cateva episoade, un total de cinci-zece minute fiecare, din cate am inteles Ichigo era doi in unu in acel moment si din cate stiu acum, pentru ca nu am citit manga inca, Ichigo e un fel de shake de puteri. Le are pe toate si nu stiu cum ma simt in legatura cu asta. Dar am observat ca si alte chestii interesante, nu zic ce, probabil stiti se intampla in manga, un fel de power-up asa ca o sa continui sa sper la un sezon nou.
Naruto: Naruto a devenit un fel de must pentru mine. Oricat de plicticos poate sa devina, nu ma pot lasa de el si cred ca nici nu o s-o fac vreodata. Prima serie mi-a placut destul incat sa continui cu Shippuden care imi place mai mult. Da, cateodata iti vine sa spargi monitorul si pot sa lungeasca o lupta pana cand devine un sezon, dar o gasesc geniala, de fiecare data. Fie ca m-am atasat de personaje prea tare, fie ca e sarmul lui Naruto, fie ca vreau sa ajung la finish doar de incapatanare, stiu ca o sa il urmaresc pana la capat. Sunt personaje pentru care am varsat lacrimi si altele pe care le urasc din suflet dar asta, pentru mine, inseamna ca m-a prins destul incat sa nu il las balta. Banuiesc ca autorul doreste ca noi sa stim toate detaliile vietii lor pana cand ajungem la final.
One Piece: Aceeasi poveste ca si cu Bleach. Acum, cand scriu, am ajuns la ep. 60 si simt cum nu ma pot lasa de el. Mai am pana sa ajung la zi, dar sunt super-incitata cand ma gandesc ca mai am atat de mult. Personajele sunt geniale, in special Zoro care a devenit preferatul meu inca de la inceput. Din toate episoadele vizionate nu am gasit unul care sa ma plictiseasca. Aventura pare sa inceapa cu adevarat si ce e interesant pentru mine, dupa 60 de episoade am plans la el. Mai devreme decat orice alt anime. Asta inseamna ca merita sa il continui. De fapt, nici nu am crezut ca o sa ii dau o sansa, mai ales pentru ca am stiut la cate episoade a ajuns dar si eu am fost, cat de cat, impinsa de la spate.
Deci, pana acum, merg cu Bleach, dar si eu, ca si altii, presimt ca asta o sa se schimbe.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Răspunsuri în acest subiect
The Big 3 - de MajinCloud - 07-12-2012, 04:29 AM
RE: The Big 3 - de Azazel - 07-12-2012, 05:09 PM
RE: The Big 3 - de dawn - 10-12-2012, 12:37 PM
RE: The Big 3 - de Agrona - 05-05-2013, 05:12 PM
RE: The Big 3 - de Saqir - 23-04-2014, 01:11 PM
RE: The Big 3 - de DeDal N. - 23-04-2014, 01:59 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)