Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Senzatii vs Sentimente

#9
I... almost cried. I mean... God, in sfarsit cineva care nu priveste lumea doar din perspective superficiale. Sa stii ca intrebarea ta e geniala. Se vede ca esti o persoana complexa si ganditoare~ Oh, cat de mult imi semeni. 21 So... Sentimente sau senzatii? Senzatii. Personal, cred ca sentimentele sunt tot niste senzatii. Niste senzatii multiple, create de anumiti stimuli. Esti indragostit de o persoana pentru ca vorbesti cu ea si ceea ce iti auzi iti place, urasti imbracamintea cuiva pentru ca o vezi si nu corespunde cu normalitatea senzatiilor tale. Cum ai spus si tu: ador sa vad aramiul frunzelor de toamna, ador sa ma ude ploaia, ador sa mangai o pisica sau alte lucruri de genul care sunt produse de senzatii. Cred ca nici nu sunt prea capabila sa dezvolt sentimente profunde. 39 Nu stiu... Cred ca toata chestia asta ce o numim noi compasiune, altruism si toleranta sunt de fapt... Nimic. Doar cuvinte, nimic mai mult; si sa nu indrazneasca cineva sa spuna ca simte in plinatatea ce o ofera sentimentul. Pana la urma ce e sentimentul? Trairi interioare? Pai, daca nu stam sa reflectam la ceea ce e in interiorul nostru, cum ne asteptam sa simtim? Poate sunt eu o depresiva si o melcancolica incurabila, insa nu ma consider o adepta a sentimentelor. Ele sunt trecatoare, pe cand senzatiile sunt stabile.
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Senzatii vs Sentimente - de Storymaker - 03-11-2012, 01:22 PM
RE: Senzatii vs Sentimente - de CyBeR - 03-11-2012, 04:25 PM
RE: Senzatii vs Sentimente - de Storymaker - 03-11-2012, 06:31 PM
RE: Senzatii vs Sentimente - de Lokke - 05-11-2012, 11:17 PM
RE: Senzatii vs Sentimente - de Storymaker - 06-11-2012, 02:35 PM
RE: Senzatii vs Sentimente - de Utlaning - 06-11-2012, 04:22 PM
RE: Senzatii vs Sentimente - de Storymaker - 06-11-2012, 05:02 PM
RE: Senzatii vs Sentimente - de Clau~ - 06-11-2012, 06:16 PM
RE: Senzatii vs Sentimente - de dawn - 12-11-2012, 12:57 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)