Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Races, gasolina and sex [+18]

#10
Capitolul 2

-Loyna, unde mergi? Stii, nu esti sigura din casa care trebuie sa foloseasca baia, zic rastit batand cu pumnul in usa de lemn. Trebuia insa sa ma astept la asta. Doar era sambata seara, deci Loyna urma sa iasa in oras si cine stie la ce ora avea de gand sa se intoarca.
-Foloseste baia de la parter, fratioare, am auzit vocea ei melodioasa de partea cealalta a usii. Sunt ocupata acum.
-Si eu nu sunt? o intreb exasperat, dar vorbeam de unul singur...
Am injurat si am coborat la parter grabit, unde...surpriza: si acesta baie era ocupata
La dracu'!
-Nu mai injura dragule, zise mama care trecu pe langa mine si-mi ciufulii parul roscat destul de scurt, facandu-l sa-mi intre in ochi. Promit ca imediat va iesi tatal tau de la baie, caci si noi trebuie sa plecam.
-Stiti, nu sunteti singurii care au planuri sambata seara, zic cu jumatate de gura si ma trantesc pe canapeaua din living. Aprind LCD-ul ce ocupa jumatate din peretele opus si sar de la un program la altul in incercare de a-mi omora timpul.
Dupa aproximativ jumatate de ora aud ambele usi de la bai deschizandu-se. De la etaj o vad coborand pe sora mea imbracat intr-o rochie scurta, decoltata care o facea sa arate mai mult dezbracata decat imbracata. Parul ei lung, la fel de roscat ca al meu ii cadea in cascade pe umerii ingusti, goi si bronzati, incadrandu-i fata micuta si patata cu pistrui pe care, ca de fiecare data, si-i acoperea cu fond de ten. Fata imi zambi, se apropie de mine si imi depuse un sarut fugar pe frunte, apoi dadu sa plece, dar am prins-o de coada, nelasand-o sa se indeparteze.
-LeeLok, ma doare! zise, iar coada lunga i se zburli imediat ce i-am dat drumul.
-Unde mergi imbracata asa? am intrebat-o neluand in seama tonul ei usor enervat.
-Nu e treaba ta. Imi scoase limba si imi zambi cu superioritate, dupa care se intoarse dorind din nou sa se indeparteze, dar am prins-o iar de coada.
-Ba este, daca vrei sa te scot de la ai nostri in caz ca intarzii. Am ranjit aratandu-mi dintii albi si ascutiti.
Fata se incrunta, apoi cazu pe ganduri analizand obtiunile pe care le avea. Intr-un final ofta si incepu sa vorbeasca in soapta ca sa nu fim auziti.
-Bine, bine...iti spun...ma duc sa ma intalnesc cu cineva.
-Cu cineva? intreb ridicandu-mi spracenele sceptic si ciulindu-mi urechile.
-Esti imposibil! Ma duc sa ma intalnesc cu un pilot de curse. Esti multumit?!
Sora mea si un pilot de curse? Stiam ca ii placeau masinile si ca mergea destul de des la cursele ce se tineau in oras, dar asta era prima data cand auzisem ca merge sa se intalneasca cu cineva care efectiv facea parte din acea lume. Totusi, de ce ma mai miram? Loyna era si va ramane Loyna. Cea mai interesanta persoana pe care o stiam si nu ziceam chestia asta pentru ca imi era sora, ci pentru ca asa era.
In cazul in care intreaba ceva mama sau tata, spune-le ca ma iesit cu colegii, continua ea si-mi facu cu ochiul complice. Asta imi raspunse la urmatoarea intrebare pe care vroiam sa o pun si anume: "Cat va sta?" Probabil destul de mult, daca ma ruga sa o acopar.
-Cu o conditie: vreau sa vad si eu o cursa de masini. Tot timpul mergi, dar niciodata nu ma iei cu tine, zic un pic bosumflat.
-Data viitoare, LeeLok. Promit!
Mi-a zambit, apoi s-a indepartat, dar si-a ferit coada cand am incercat sa o prind si a treia oara de ea in joaca.
Am inceput sa chicotesc, apoi m-am indreptat spre scarile ce duceau la etaj cand vocea tatalui meu ma opri:
-LeeLok, e libera baia.
Nu am apucat sa zic nimic, caci iesi din living, bombanind ca este in intarziere.
Perfect...asa ceva nu am mai vazut, mi-am zis in gand. Se vede ca sunt tata si fiica.
Imediat ce am ajuns la etaj am intrat la dus si am dat drumul apei care incepu numaidecat sa-mi biciuiasca trupul ostenit. Am stat o vreme acolo, relaxandu-ma cu gandul zburand in alta parte...in mare masura la locul si persoana cu care ar putea sa se intalneasca sora mea. Nu-mi placea sa recunosc, dar eram curios. Mi-a trecut prin cap ca, poate, ar fi trebuit sa o urmaresc, dar tineam prea mult la coada mea ca sa fac asa ceva. Daca Loyna si-ar fi dat seama mi-ar fi belit-o pe loc, apoi m-ar fi spanzurat cu ea.
Cand am simtit ca apa se raceste, am iesit din cabina si m-am apropiat de oglinda mare. Un pusti destul de slabut, cu o coama de par roscat apris care i se lipise de cap, cu doua urechi ascutite ce erau ude si aplecate si niste ochi albastri ma privea. Am zambit, iar reflexia din oglinda ma imita. Mi-am aranjat un pic parul, apoi am iesit afara din baie, gol pusca, stiid ca sunt sigur acasa. M-am dus la mine in camera, unde am gasit repede un tricou largut de casa si o pereche de pantaloni de treinig pe care i-am imbracat rapid.
Am aprins veioza si m-am trantit in pat, punandu-mi mainile dedesubtul capului.
Mintisem...nu aveam niciun plan sambata asta. Prietenii mei erau plecati din oras, iar pe fata cu care fusese saptamana trecuta nu aveam chef sa o sun ca sa iesim.
O sambata linistita nu strica din cand in cand...nu era un lucru rau sa o iei mai incet uneori.
Am oftat si mi-am inchis ochii, incercand sa nu ma gandesc prea mult la promisiunea pe care mi-o facuse sora mea cea zglobie.
Eram al naibii de curios cum decurgeau lucrurile intr-o cursa reala.
Stiu, curiozitatea a omorat pisica...dar eu nu eram o pisica. Eram o vulpe. Si una al naibii de insistenta!

PS: cred ca de mult timp nu am mai vazut un fic cu atat de multe comentarii dupa primul capitol postat (chit ca ele sunt in proportie de 99% negative). Oricum, discutiile astea sunt amuzante (sau poate eu am un simt distorsionat al umorului). Totusi, daca toata lumea a zis cate ceva, acum a venit si randul meu :D. Cearta si insultele mai mult sau mai putin voalate pot fi continuate pe privat sau intr-o conferinta pe mess, skipe, etc. Nu ma intereseaza daca sunteti useri, admini, moderatori, cata vechime aveti pe acest forum sau pe altele similare, daca aveti cincisprezece sau douazeci si ceva de ani. De cat timp sunt pe forumul asta nu am insultat pe nimeni si nici nu am de gand sa incep acum, asa ca sa lasam cancanul pentru cei de la Cancan si noi sa ne vedem de treburile noastre fiecare.
PPS: multumesc pentru criticile care au fost constructive. Au fost luate in vedere (chiar daca povestea asta a fost scrisa mai demult). Pe viitor sper sa nu se mai repete.

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui



Răspunsuri în acest subiect
Races, gasolina and sex [+18] - de Nywa - 16-10-2012, 10:27 PM
RE: Races, gasolina and ***** [+18] - de Lia - 17-10-2012, 04:10 PM
RE: Races, gasolina and sex [+18] - de Eirenne - 17-10-2012, 07:16 PM
RE: Races, gasolina and ***** [+18] - de Mitus - 17-10-2012, 10:00 PM
RE: Races, gasolina and ***** [+18] - de Aly - 17-10-2012, 11:07 PM
RE: Races, gasolina and ***** [+18] - de Lia - 18-10-2012, 12:12 AM
RE: Races, gasolina and ***** [+18] - de Syryus - 19-10-2012, 09:23 AM
RE: Races, gasolina and sex [+18] - de MiraA - 13-11-2012, 10:46 PM
RE: Races, gasolina and sex [+18] - de Sushi - 19-12-2012, 09:51 PM
RE: Races, gasolina and sex [+18] - de Nywa - 25-12-2012, 07:53 PM
RE: Races, gasolina and sex [+18] - de Lexxu - 25-12-2012, 10:29 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Fire races ellamanu 3 17.135 10-10-2009, 06:55 PM
Ultimul răspuns: A'Svear


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)