Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Under full moon [+18 Yaoi]

#10
[center] Capitolul 5[/center]

Descui usa de la casa, mai ales ca intram intr-un fel de terasa, ce facea legatura intre bucatarie, sufragerie si living room cu dormitoarele. Incui usa si ma indrept direct spre piscina din mijlocul curtii, ce avea si trepte si caum jumatate din ea avea fundul de sticla foarte rezistenta si dubla, pentru a vedea pestisori ce inotau pe fund si gratile din fier otelit, lungi de patruzeci de metri, incercuia intreaga casa pe sub apa, sa nu am suprize neplacute cu rechini in aduncuri, dar pesti mai micuti se puteau strecura, printre patratelele - aveam bare pe verticala si orizintala - ce nu erau acoperite de alge.
- Menses, inainte sa iti dau drumul in apa, sa sti ca ai acces peste tot in casa asta si chiar in camera mea, dar cand vezi pe cineva strain tie, te ascunzi pe fund, pana cand toti au plecat, ii explic situatia, deschizandu-l la camasa, mirandu-ma cum nu are apar deloc pe corp. Ai inteles? Il intreb, iar brunetul aproba din cap, ridicandu-se cu greu in picioare si apoi sari in cap, dar cu mainile pe langa trup, in apa. Menses! Strig impancentat, fiindca sari direct, unde apa nu avea fund de sticla, putand sa se inece, fiindca era in forma umana.
Tanarul iesi deodata la suprafata, ridicandu-se cu nasul in sus, iar urechiusele in forma de aripioare si branhile lui totodata, se iveau prin cositele de carbuni. Rasuflu usurat ca nu are nimic, dar totusi, cum a putut sa supravietuiasca unei confundari necontrolate, fara sa fie siren, ca apoi sa revina la suprafata la forma sa reala. Vreau sa spun ceva, dar aud soneria de la usa. Inainte sa apuc sa reactionez cumva, Menses se arunca cu capul intr-o parte, disparand in apa, ca si cand ar fi fost doar o naluca. Ma ridic in picioare si ascund caruciorul, dandu-i drumul in sub-sol, apoi ma duc la usa, deschizand-o, dar regret imediat, fiindca in fata mea era maicamea, impreauna cu surioara mea mai mica si vecina mamei mele, o tanara de saptispe ani, ce era topita dupa mine, de fapt era topita dupa penisuri si a auzit de la vreo fosta iubita de a mea, ca sunt dotat, iar de atunci se tot tine dupa curul meu.
- Gabi, imi sari surioara mea in brate, apoi se dadu din bratele mele, alergand spre bazin pentru a vedea pestisori. Gabi! Gabi! Striga deodata micuta, facandu-ma sa alerg langa ea si raman socat si uimit, sa il vad pe siren in fata ei, lasand-o sa ii atinga urechiusele si sa le piapie, creeandu-mi intr-un fel ciuda.
- E maicamea aici si o idioata. Ascunda-te, il avertizez pe siren, ce incepu sa se scufunde incet, intorcandu-se pe sub apa, adancindu-se tot mai mult.
Maicamea veni langa mine sa vada pestisori sau ce naiba ii se paru ei ca vede. Cretina aia de Fabiana imi sari in apa, picand amandoi acolo. Iesim la suprafata si ii spun screrozatei aleia sa stea departe de mine sau o dau la monstri marii, ce erau cu tona prin apa, trebuia doar sa o arunc in apropierea lor si apoi sa ma bucur de spectacol.
- Sa nu ii spun mamei de ce ai vazut, ai inteles Flavi? O rog pe piticotul de noua ani si jumatate, in timp ce mergeam spre camera mea. Nu vreau sa mi se ia cadoul, ii explic motivele, iar fata alerga la piscina din camera, privind pe cineva acolo.
Profit de neatentia ei si imi schimb hainele, luandu-mi niste pantaloni de fas, pentru a putea intra in apa. O aud pe Flavi cum exclama fericita, sa il vada pe siren, dar atunci batu mama la usa camerei, anuntand ca a facut macare din niste fructe de mare, din multimea de fructe, ce am primit-o de la piata.
- Sper sa nu mor otravit, mormai ironic, iar roscata - Flavi - incuviinta din cap, fiindca maicamea facea cea mai proasta mancare existenta pe planeta.
Doamne, Buddha, SaK Manduri si cine mai e sus in ceruri, mai vreau sa traiesc, salvati-mi stomacul!

- Scarbos, mormai, curatand mancarea din farfuria mea, in care se afla un piure pasat din legume de mare. Maicamea gateste din ce in ce mai rau, continuam sa mormai, incercand sa ignor sunetele neplacute scoase de stomacul meu, in timp ce Flaviana se juca cu papusile ei Barbie-sirena, in apa cu Menses, ce le privea cu mult interes. Flavi nu stiu cum poti sa mananci posirca asta, ii zis suriori mele, luand ce imi trebuie si asezandu-ma langa ei pentru a gati.
Curatam cu retinere cartoful sa nu imi tai un deget, cand am vazut mana tanarului cum trecu pe langa mine si apuca cartof, luandu-l cu o delicatete iesita din comun, invartindu-l in degetele sale lungi. Ma opresc din lucru, uitandu-ma atent, cum curata un cartof cu ghearele, ce parea ca treceau pe deasupra legumei si nu ii indepartau coaja. Dupa vreo doua minute, Menses intinse cartoful Flavinei, aratand sa traga de un mic crampei de coaja, pe care o trase si aceasta se desfacu in spirale, ca o girlanda de Craciun, taiata in mod egal si perfect, ca si cand asta ar fi facut toata viata.
- Ce fain, murmur, apoi iau girlanda din mana surori mele cercetand-o cum a taiat-o la perfectie. La tine acasa gatesti? Il intreb curios, cand se intinse spre cosul de gunoi si baga mana acolo.
Scoase degetele manjite in mancarea de rahat a mamei. O duse la nas, mirosand-o, apoi incepu sa stranute si sa scuture usor din cap, exact cum face o pisica, cand dadea de un miros ce nu ii placea. Se scufunda in apa, disparand pe tubul ce facea legatura intre bazinele din casa si cel din curte. O auz pe sora mea, cum ma intreba daca mama l-a otravit cu acea mancare. Ridic din umeri, continuand cu acel curatat, dar m-am lasat balta, cand m-am taiat in palma.
- Morti masi de treaba! Marai nervos, punand mana pe telefonul fix si sunand la un restaurant cu specific mediteranian.
Cat timp comandam de mancare si spunam adresa, roscata strangea mizeria si pe urma se ocupa de jucari.
- O sa avem mancare degenta, imi informez sora, facand cu ochiul la persoana ce a iesit in acel moment din bazin cu capul, aratand ca nu are nimic de la mancare.
Necunoscute sunt caile vieti si ale prieteniei...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
Under full moon [+18 Yaoi] - de Nywa - 25-09-2012, 04:33 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de Daya-chan - 13-10-2012, 02:59 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de ReneePheonix - 14-10-2012, 08:33 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de Nywa - 14-10-2012, 11:09 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de ReneePheonix - 14-10-2012, 11:26 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de Nywa - 06-11-2012, 06:32 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de rozalix - 16-11-2012, 09:46 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de Nywa - 03-12-2012, 05:45 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de rozalix - 09-12-2012, 02:50 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de Nywa - 25-12-2012, 07:12 PM
RE: Under full moon [+18 Yaoi] - de Turta Dulce - 07-02-2013, 01:22 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Never Say Goodbye - Sailor Moon - Little Star 4 3.897 21-08-2010, 12:12 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Full Moon fake_fate 28 14.100 21-11-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: starnight
  [Sailor Moon]Never Say Goodbye - Is Time To Believe Little Star 1 3.144 29-09-2009, 08:13 PM
Ultimul răspuns: Little Star


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)