Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Trinity Blood

#2
La timpul meu e mare lucru ca am apucat sa vad anime-ul asta cap-coada 71
Povestea mi s-a parut destul de interesanta, avand in vedere toate materialele cu vampiri care ne inconjoara e greu sa gasesti ceva cat de cat original.
Personajele au avut personalitati conturate binisor, as fi vrut sa vad o parte mai dura a lui Esther si mi-ar fi placut ca Alessandro sa-si arate eul interior puternic mai des, pustiul mi-a parut prea speriat de bombe. Caterina a fost cea mai apropiata de modul in care imi imaginam eu ca ar trebui sa fie o persoana in lumea de dupa Apocalipsa.
Parintele Abel, in jurul caruia se concentreaza majoritatea actiunilor din anime, a fost marea surpriza. La inceput parea atat de distrat si de bland incat mi-am inchipuit ca este un fel de Papa in varianta matura, dar cand a luat prima data forma de Crusnik am inteles ce rol are in intreaga poveste.
Grafica mi s-a parut foarte buna in comparatie cu cea a altor anime-uri, in care povestea este atat de importanta incat cadrul si personajele sunt desenate de mantuiala. Coloana sonora n-a fost deosebita, dar per total mi-a placut.
Trinity Blood ar trebui urmarit pentru povestea destul de complexa si pentru faptul ca se desprinde din tiparul tipic al povestilor cu vampiri care sunt peste tot in jurul nostru mai nou.
[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Trinity Blood - de MajinCloud - 16-09-2012, 12:28 AM
RE: Trinity Blood - de Miss M - 12-11-2012, 09:16 PM
RE: Trinity Blood - de Michee - 02-12-2012, 01:36 PM
RE: Trinity Blood - de Azazel - 17-01-2013, 05:24 PM
RE: Trinity Blood - de BloodyInnocence - 27-04-2013, 10:00 AM
RE: Trinity Blood - de Forever Young - 18-10-2013, 08:26 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)