Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala

#51
Vorbesti de parca femeia a inceput sa munceasca de cativa ani. Nu ca se intampla de mai bine de 50 de ani. De parca noi si parintii nostri nu am crescut cu aceasi parinti muncitori. Femeia are dreptul sa munceasca de mai bine de 60 de ani. Ultima femeie casnica la mine in familie a fost strabunica. Toti de pana acum s-au descurcat, de ce e mai greu acum?

Am zis gaini fara cap. E o metafora. Nu are nici cea mai mica legatura cu creierul. Vorbesti de parca cat timp parintele e la munca copilu sta degeaba. De parca nu s-ar duce la gradinita, un loc destinat educatiei. De parca nu s-ar duce la scoala unde este, iar educat. Si cand e acasa cum presupui ca ar trebui un parinte sa ii antreneze mintea? Sa ii arunce un Rubix si sa ii spuna ca daca nu il face nu mananca? Nu, il lasa sa aleaga ce vrea sa faca si din cand il cand il pune la munca. Un copil poate fi pus sa faca curatenie din cand in cand, nu doar sa stea la calculator sau la televizor. Ca parinte trebuie sa ii oferi oportunitatea sa aleaga sa se dezvolte. Nu sa il fortezi. Daca il fortezi pe copil si nu e captivat de chestia respectiva o sa ajunga sa urasca respectiva activitate, chiar daca asta e sa se uite la Discovery. In lumea asta cu atatea studii exista si studii ce arata ca jocurile video ajuta la edicatia copiilor.

Cat despre "material eficient", cu cat stiinta rezolva mai multe probleme apar altele ca doar omul trebuie sa moara de ceva, nu? Si infertilitatea.....uitate cati suntem pe planeta asta mica. Si apoi aduti aminte cate nucleare au fost declansate. Personal consider ca sapi prea adanc in problema, dar fiecare o vede cum vrea
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala - de MajinCloud - 09-09-2012, 05:38 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)