Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala

#11
Vad ca a ajuns si aici nebunia asta. Plangeti toti dupa niste vremuri ce pentru noi au fost superbe (ca de, a fost copilaria) dar pentru restu au fost niste vremuri de lipsuri. Nu cred ca pentru ai mei au fost asa bune, nici macar eu nu stiu cat de mult s-au zbatut ca sa ajunga unde au ajuns.

Incercati sa vorbiti cu parintii vostri mai sincer si aflati ce faceau ei la varsta voastra. Taicamiu fuma de la 14 ani. Ai mei mergeau la discoteca (cluburile de atunci) si pe mine m-au crescut destul de bine si nu am facut nimic din ce au facut ei pana la o varsta adecvata. M-au educat si am stiut cum sa ma port pentru varsta mea

Nu mai spuneti ca nu erau console pe vremea ai. PlayStation a aparut in 95 daca tin bine minte si la noi 97 exista si consola si jocuri la preturi echivalente cu cele din ziua de azi. Nintendo 64 si el exista cam tot pe atunci. Sa nu mai vorbim de copiile de SNES si de Sega care se vindeau in piata (Mario si Bomberman si restu)

Copii din ziua de azi tot ce fac este sa ii imite pe aia mai mari. Nu am vazut nimic la astia mici ce nu vad si la astia de varsta cu mine. Asta nu ma impiedica sa ii consider niste incompetenti pe toti. Dar nu ma plang. Copii mei o sa aiba o alta copilarie fata de mine si asta nu e un lucru rau. O sa incerc sa ii educ cat pot de bine si daca nu iasa o sa fie vina mea, nu a lor

Si decat sa ne plangem de copilaria trecuta mai bine am plange de economia prezenta. Dar asta e alta discutie

P.S. daca nu ai 18 ani de plangi doar de generatia ta, nu de astia care vin
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Generatia cu cheia la gat | Generatia actuala - de MajinCloud - 28-08-2012, 09:23 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)