Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Achizitionare da sau nu?

#9
Orice joc merita cumparat, daca iti place. E nasol daca nu incerci un demo sau ceva pentru ca asa, nu ai de unde sa stii daca merita sau nu achizitionat. Dar gandeste-te ca sunt oameni care au muncit si au stat ore intregi ca tu sa te poti juca jocul respectiv. Eu cumpar majoritatea jocurilor care-mi plac. Trebuie sa sti sa si cauti, si eventual sa ai rabdare sa se ieftineasca un joc. A fost o perioada foarte nasoala, anul trecut, cand producatorii preferau sa lanseze mai mult pe console, pentru ca pe PC era pirateria in floare. Asta pana cand s-a modat si PS3-ul si nu mai era nici un mediu sigur. Cand spun ca imi cumpar jocurile care-mi plac, nu te gandi ca la lansare o sa ma duc sa-mi iau GTA V, pentru ca nu o sa mi-l permit. Astept oferte, chiar daca trece si anul, nu e bai, eventual il joc si piratat, dar intr-un final, il cumpar. Limbo e un bun exemplu, am jucat piratat jocul cu cateva luni in urma de a il cumpara, si chiar daca nu avea multiplayer, l-am prins intr-un bundle cu 8 euro, cum sa nu-l cumperi? La fel mi-a luat un prieten Modern Warfare 2 cu 20 de lei, si l-am putut activa si pe Steam. Momentan cel mai mare regret al meu este ca n-am putut inca sa cumpar Batman Arkham City, pentru ca merita din plin. Sunt o gramada de locuri de unde-ti poti cumpara jocuri la preturi foarte acceptabile. A fost oferta la Ghotic, nu mai stiu ce editie, primeai o harta, un artbook, soundtrack-ul, jocul, intr-o cutie interesanta cu un diamant, la doar 30 de lei, deci poti gasi si collector's edition la preturi ieftine, doar sa astepti si sa stii unde sa cauti.



Răspunsuri în acest subiect
Achizitionare da sau nu? - de Azazel - 14-08-2012, 08:33 PM
RE: Achizitionare da sau nu? - de MSGaBe - 15-08-2012, 11:24 AM
RE: Achizitionare da sau nu? - de CyBeR - 15-08-2012, 12:10 PM
RE: Achizitionare da sau nu? - de MajinCloud - 15-08-2012, 08:03 PM
RE: Achizitionare da sau nu? - de fleeting ray - 17-08-2012, 01:26 PM
RE: Achizitionare da sau nu? - de CyBeR - 17-08-2012, 01:32 PM
RE: Achizitionare da sau nu? - de MSGaBe - 24-08-2012, 12:15 PM
RE: Achizitionare da sau nu? - de Azazel - 02-09-2012, 08:44 PM
RE: Achizitionare da sau nu? - de TheyCallMeKazu - 16-09-2012, 09:55 PM
RE: Achizitionare da sau nu? - de Aradafa - 15-10-2012, 08:40 PM
RE: Achizitionare da sau nu? - de MSGaBe - 17-10-2012, 04:39 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)