Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce personaj va place?
Ovidiu sau Dan
33.33%
4 33.33%
Madalin sau Alex
33.33%
4 33.33%
Mihai sau Victor
25.00%
3 25.00%
Altii
8.33%
1 8.33%
Total 12 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Furtuna numita "adolescenta" (+18)

#1
Furtuna numita adolescenta (Iubire inecata in trasnspiratie, sezonul doi)
Varsta minima: 18
Gen: yaoi, hentai pe alocuri
Limba: romana
Observatii cu privire la continut: limbaj neadecvat celor sub 18 ani pe alocuri
Tipul de comentariu solicitat: simplu si avansat (depinde de cel care comenteaza)




Personaje din Iubire inecata in trasnpiratie sezonul 1 care apar si in acest sezon:
Dan (roller, actualul iubit al lui Mihai)
Mihai (prietenul din copilarie si actualul iubit al lui Dan)
Yune (eu)
Piko (Roxana, cea mai buna prietena a mea)
Cherry, Lana si Irina (prietenele lui Miki, decedat in sezonul 1)
Andy (iubitul lui Miki)
Fill (domnul Tace si Face)
Mircea (coleg de clasa cu mine si Piko)
EMO Roackera (Andreea, prietena sarita de pe fix)
Mihaela si Daniela (mamele lui Dan si Mihai)
Angajati in Arte: Piticu, Prizonieru, Mustata si Raul (gardieni la Arte), Tanti Mariana (vanzatoarea de la magazinul liceului), Profu de atelier, Profa de mate

Personaje noi:
Ovidiu Radulescu (DJ Electro)
Maya Radulescu (sora mai mica a lui Ovidiu)
Victor Coman (sculptor in pregatire, in Arte a XI-a B)
Razvan Preda (profesorul de sculptura al lui Victor)
Madalin "Kipi" Tudor ( transferat in Arte in clasa cu mine si Piko)
Alexandru "Axis" Orodici (fiul unui afacerist)
Marian Dumitrescu (prietenul din copilarie al lui Madalin)
George "Papa Yeti" (prietenul cel mai bun al lui Marian dupa plecarea lui Madalin)
Cosmin Argintaru (prieten de familie cu Madalin)
Radu "Heintz" Henciu (Liceul de Arta)
Ionut (iubitul Emo al Andreei)
Ciprian Tudor (tatal lui Madalin)
Blowjob (prietena cu EMO Roackera)
Gasca de rapperi : Yuki (Andreea), Vally (Valentina), Donny Fantoma, Laur, Curelusa si Rambo, , Johnny (prieten cu Donny), Pinky ( prietana cu Vally si Donny)



FURTUNA NUMITA "ADOLESCENTA"

CAPITOLUL 1



Incepe un nou an la Liceul de Arta, dupa incidentul de acum un an petrecut de Revelion, nu am mai avut niciun chef de scoala, dar acum revenisem in forta, dornica sa desenez, sa pictez, sa-mi vad noii colegi, daca invechitele cadre didactice s-au schimbat, iar unii dintre cei mai antipatici profesori au hotarat, in sfarsit, ca trebuie sa iasa la pensie.
Piko si cu mine ne indreptam nerabdatoare spre Liceu fara niciun stres. Spun fara niciun stres pentru ca este singura zi din an in care nu trebuie sa-mi car ghiozdanul. In curtea liceului o sa se desfasoare obinuitul discurs al directorului, impresii din vacanta, barfele legate de boboci si de cei transferati de la alte licee sau scoli, Liceul de Arta avand si clase de gimnaziu.
Ma indrept repede spre avizier sa-mi copiez orarul si trec pe langa locul in careu al clasei mele si a lui Piko. Un baiat mergea dezorientat si intreba pe toata lumea unde ar trebui sa fie clasa a X-a B. Piko s-a oferit sa-l ajute si dupa aia a venit la mine.
- O sa fie in clasa cu noi. Sa stii ca imi place ca mai nou vin si altii in clasa la noi, mai multa lume, mai multa distractie. Cica il cheama Madalin si s-a mutat in Germania cand era mic si acum s-a intors in Romania ca asa a vrut tatal lui. Yune, tu nu esti incantata?
- Ba da, iar cand o sa ajungem si noi la locul clasei noastre o sa putem sa-l cunoastem mai bine, sper, asta daca nu e unu' din pustii aia introvertiti. Chicotesc eu.
Ma indrept spre grup cand ma trezesc cu o durere groaznica in bratul drept, din cauza unei ciocniri cu un tip. Ma uit spre el, dar parca nici nu a observat ce s-a intamplat si mergea incontinuare pana la usa liceului. Se pare ca am mai dat peste unul dezorientat, o fi venit la clasa a doisprezecea. Nu am avut timp sa ma gandesc mai bine la cele intamplate si Emo Roackera isi face aparitia, facand toata curtea liceului sa-si intoarca privirea dupa ea. Nu in sensul bun, avea jeansi taiati cu lama, machiajul obisnuit, negru, bascheti in picioare si tricoul cu My Chemical Romance. Isi facuse pana si suvite blonde in parul brunet.
- Roxanaaaaa, mi-a fost dor de tine. Se pisicea in timp ce sarea de gatul lui Piko.
- Gata ca-mi iei aeru'. Se plangea Piko, in timp ce imita o voce sugrumata.
- Bam! Uite aici! Ce blugi castrati am, parca i-am ciordit din maaall!! Obinuitele glume isi faceau prezenta si noi deja incepusem sa ne destindem, directorul avea alte planuri.
Directorul, un tip gras, cam la vreo cincizeci de ani, imbracat la costum incepea discursul. Din scoala au inceput sa apara si cadrele didactice, iar dirigintii si-au ocupat locurile la clasele lor. Bobocii de la a noua pareau speriati inca de pe acum de director.
- ...Acum dupa cum stiti, probabil multi dintre voi, unii din profesorii nostrii au plecat din liceu si altii noi vin sa intregeasca al nostru colectiv... Continua directorul.
Am ramas cu gura cascata cand l-am vazut langa director pe cel care s-a izbit de mine si pana si acum simt lovitura.
- Dragi elevi, permiteti-mi sa vi-l prezint pe noul psiholog al liceului, domnul Ovidiu Radulescu. Aplauze va rog!
Cand s-a lovit de mine credeam ca e un elev din a doisprezecea, dar el trebuia sa fie tocmai psihologul scolii, prin urmare era proful nostru de psiho. Nu zic ca nu arata bine. Era imbracat intr-un costum albastru inchis, cu o cravata rosie si o camasa alba, impecabila. Nu puteam sa disting de la locul meu ce culoare aveau ochii lui, dar erau frumosi chiar si asa, par ma lung decat l-au avut profii din Arte, parul facial se rezuma doar la un cioc micut care il facea al dracu' de sexy.
- Bine v-am gasit, tuturor. Sper ca nu-mi veti da mari batai de cap, anul acesta. Eu vreau sa fim prieteni, sa veniti la cabinet daca aveti vreo problema si nu aveti cu cine sa o discutati. Vreau in calitate de profesor de psihologie sa va pun note cat mai mari, dar doar daca va ajutati pe voi insiva. Multumesc.
Vorbeste exact ca un psiholog, mi-am spus eu. Directorul ni l-a prezentat si pe noul profesor de sculptura de la clasa a unsprezecea, Razvan Preda. Anul asta, fostii a X-a B isi aleg specialitatile : design vestimentar, grafica, pictura monumentala sau sculptura. Domnul Preda se indrepta spre a XI-a B pentru ca urma sa le fie diriginte. Domnul Radulescu discuta cu niste elevi, pare foarte sociabil. Piko ma trage de mana.
- Vreau si eu sa stiu ce vorbeste bunaciunea. Spunea Piko.
- Nu ma smuci, ca vin. Ranjeam eu.
Ne faceam drum printre clasa a IX-a C si salutam in treacat cunoscutii.
- ...Grozav, ambitia mea este sa cunosc anul asta toti elevii mei. Tu cum te numesti? Il intreba domnul Radulescu pe unul dintre cei care face ca specialitate sculptura anul acesta.
- Victor Coman, domnule. Spunea in timp ce ii licareau ochii de emotie. Am aplicat pentru clasa de sculptura si am intrat primul in clasa.
- Se pare ca avem un mic geniu printre noi. Zambea domnul Radulescu.
Ceilalti incepusera sa-i puna intrebari profului putin deranjati ca Victor se facuse remarcat cu ceva in ochii lui. Pana la sfarsitul serbarii de inceput de an, domnul Radulescu deja plecase stiind numele si specializarile a cel putin douazeci de elevi. Dupa orarul meu, a doua zi aveam psihologia.

(OVIDIU)

Ritmul, sound-ul imi curge prin vene, dub-ul imi inunda creierul, iar trance-ul imi face corpul sa reactioneze de parca m-am drogat. Noaptea este intunecata, misterioasa, pasionanta, timpul cand eu ma simt liber. Ma misc precum cineva strabatut de convulsii cand sunt la mixer si la platane. Dupa instalatii si boxe ma simt extraordinar. Ii fac pe pusti sa danseze dupa mixurile mele, eu sunt stapanul clubului, fratele party-ului si dusmanul cel mai aprig al celor care nu petrec pana dimineata sau nu dau muzica la maxim. Rup o parte din mine si o transmit spre bratele care misca incontrolabil efectele si platanele electrocutand multimea, creand o unda de soc pentru creierele si inimile lor. Ma misc incontrolabil, stapanind orice sunet iesit din boxe spre deliciul petrecaretilor. Asta simte DJ Electro. Pana si cand dorm, o emisfera a creierului meu inca vibreaza si imi cere sa ma trezesc si sa ascult muzica, sa caut ritmuri noi si sa le pun in practica la club.
Viata de noapte e prezenta in fiecare oras, in special in cele mari, unde tinerii "obositit" vin sa se stoarca si mai rau de toata vlaga si suflarea din ei in club, sa petreaca pana dimineata. Obisnuiesc sa dorm cam trei ore pe noapte. Nu spun trei, cred ca e prea generos. Maxim doua ore jumatate pentru ca noapte de noapte fac mixuri, iar zi de zi rezolv problemele psihice ale pacientilor mei. In viata de zi cu zi sunt psiholog la Liceul de Arta si am si un cabinet particular. Intalnesc mereu oameni si oameni, fiecare pacient e o noua provocare. E foarte interesant sa vezi cum e sa modelezi mintile oamenilor, sa vezi care le sunt slabiciunile, fobiile.
La deschiderea anului scolar am facut cunostinta cu o multime de tineri interesanti si talentati. Elevii de la muzica au organizat o mica orchestra, teatrul o sceneta, pictura a adus portretisti, iar sculptura a organizat un atelier de modelat in lut. Am facut cunostinta cu clasele de pictura si sculptura, preferatele mele, iar maine am primele mele ore de psihologie in liceu. Inainte de ore, am o noapte la dispozitie sa dau party la club.
Ma uit la ceas si constat ca e al naibii de tarziu. Fac un dus ca sa-mi revigorez corpul, iar apoi ma transform. Bratele mi le acopar de manusile goth, pantalonii stramti negrii sunt acum pe mine, imi pun un tricou punk si imi zburlesc parul. Ca ultime retusuri, imi pun lentilele verde electric si protectia alien in dreptul gurii. Nu am de gand sa am neplacuta surpriza ca cineva din liceu sa ma recunoasca. La slujba trebuie sa fiu profi mereu.
Am facut din nou noapte alba, iar adolescentii s-au unduit pe ring. Seara a fost dedicata ridicarii barierelor dintre sexe. Fetele au putut sa se imbrace ca baietii si invers. Am urmarit amuzat si infierbantat baieti dansand lasciv cu alti baieti, fete sarutandu-se, tricouri aruncate pe podea. Am vazut pe acolo cativa elevi din Arte fumand. Pe fata Andreea rockerita, cu o colega, cativa de la sculptura. Majoritatea sculpturii era acolo, dar nu l-am vazut pe baiatul ala pe care l-am remarcat in curtea liceului. Am uitat cum il chema si imi pare rau. Am retinut, insa pe cei pe care nu doream sa-i retin.
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"



Răspunsuri în acest subiect
Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de YuneSugihara - 09-08-2012, 09:50 AM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 23-08-2012, 01:54 PM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 06-09-2012, 12:24 PM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 05-10-2012, 11:33 AM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 26-11-2012, 09:20 PM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 18-02-2013, 08:52 PM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 02-05-2013, 12:43 PM
RE: Furtuna numita "adolescenta" (+18) - de Katsu - 14-06-2013, 07:36 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18] Anna 15 6.996 18-07-2011, 09:09 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Iubirea in adolescenta Ana 3 2.970 12-01-2011, 01:14 AM
Ultimul răspuns: Jasmine
  O adolescenta plina de distractii Ella06 6 3.943 08-05-2010, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Lori.
  Furtuna celei de-a douazecea primaveri Ops! 7 4.318 02-05-2010, 05:39 PM
Ultimul răspuns: Ops!


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)