Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lana Del Rey

#5
Frumoase, foarte frumoase melodiile Laney Del Rey. Mi se pare foarte implicata in ceea ce produce in materie de muzica si e o fire muncitoare, drept dovada stand videoclipurile ei - chiar daca nu le pune ea cap la cap propriu zis, 'joaca' bine in ele (unele imi si transmit ceva emotie). Am fost placut surprins sa vad ca Ride a fost transformat intr-o mini poveste de 10 minute despre viata si alte aspecte, in care a imbinat naratiunea si melodia cu un video catchy si foarte bine realizat. Ma intriga lucrurile astea, sincer sa fiu.
Din pacate nu am aflat decat de cateva saptamani de Lana, undeva pe la Revelion, insa deja am o multime de melodii de care m-am indragostit. Sunt sigur ca Summertime Sadness, Blue Jeans - I will love youu 'til the end of timeee -, Ride, Born To Die sau Video Games sunt piese cunoscute de catre majoritatea. Personal imi plac foarte mult tocmai pentru ca in unele reusesc sa ma regasesc intr-o masura sau alta. Mi se pare ca are voce, chiar daca nu cine stie ce, desi prefer sa nu intru in detalii aici, nu ma prea pricep.
Pana acum imi place de ea, insa as vrea s-o ascult si live (mai mult) ca sa-mi formez o opinie finala.

Daca nu ati ascultat-o pana acum, va sfatuiesc sa incercati, mai ales cu melodiile enumerate mai sus, sa vedeti daca va place. Cred ca merita. (Plus ca e destul de frumoasa, dupa mine :P)



Răspunsuri în acest subiect
Lana Del Rey - de Rain - 08-08-2012, 03:35 PM
RE: Lana Del Ray - de Syryus - 08-08-2012, 09:22 PM
RE: Lana Del Ray - de dopamine - 09-08-2012, 02:09 PM
RE: Lana Del Ray - de andraportocala - 14-08-2012, 01:49 AM
RE: Lana Del Ray - de Lia - 15-02-2013, 05:07 PM
RE: Lana Del Ray - de Fiction - 16-01-2013, 10:38 AM
RE: Lana Del Rey - de EllaAngelus - 02-06-2013, 07:34 PM
RE: Lana Del Rey - de Trix - 15-06-2013, 10:27 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)