Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lana Del Rey

#1
[Imagine: au70c0.jpg]

Wikipedia: Lana Del Rey este o cantareata si compozitoare americana care si-a facut debutul discografic in anul 2010, odata cu lansarea albumului Lana Del Ray A.K.A. Lizzy Grant. Provenind dintr-o familie iubitoare de muzica, Lana a cantat de la o varsta frageda la serbarile scolii si în corul bisericii.
Lana Del Rey afirma ca printre influentele sale muzicale se regasesc Britney Spears, Kurt Cobain, Bob Dylan, Leonard Cohen și Elvis Presley. Interpreta este recunoscuta pentru „timbrul emotiv, uneori lacrimogen al vocii sale. Registrele sale grave sunt ferme, iar falsetul este fermecator de lin si usor.” Avand o intindere vocala ce masoara trei octave (Do#1-Do4), Lana Del Rey se incadreaza in profilul mezzosopranelor.

Parere personala: Vocea ei ma impresioneaza intr-un mod placut. Nu am mai intalnit un timbru vocal asemanator si chiar are o voce de privighetoare, cum i s-a mai spus. Am inteles ca Lana nu a prea fost bagata in seama asa ca a inceput sa cante mai grav, iar acum, pentru o femeie, vocea ei este destul de joasa. Prima melodie pe care am auzit-o a fost Blue Jeans impreuna cu videoclipul. Versurile sunt minunate, timbrul vocal, videoclipul si chiar si tipul fotomodel mi-au captat atentia. You can be the boss este o alta melodie frumoasa. Am inteles ca a filmat un clip si in Romania, dar nu mai stiu exact care. Voi ce parere aveti de ea? ^^




Răspunsuri în acest subiect
Lana Del Rey - de Rain - 08-08-2012, 03:35 PM
RE: Lana Del Ray - de Syryus - 08-08-2012, 09:22 PM
RE: Lana Del Ray - de dopamine - 09-08-2012, 02:09 PM
RE: Lana Del Ray - de andraportocala - 14-08-2012, 01:49 AM
RE: Lana Del Ray - de Lia - 15-02-2013, 05:07 PM
RE: Lana Del Ray - de Fiction - 16-01-2013, 10:38 AM
RE: Lana Del Rey - de EllaAngelus - 02-06-2013, 07:34 PM
RE: Lana Del Rey - de Trix - 15-06-2013, 10:27 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)